" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.204.191.0
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 4095
Dün Toplam: 5580
Genel Toplam: 17637150
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ADANA AÇILIŞI ÇOK KONUŞULACAK!

Tarih:

01 Ekim 2019 Salı 08:58

Okunma:

2126

Yorum:

0     Yorum Yaz

ADANA AÇILIŞI ÇOK KONUŞULACAK!

ADANA AÇILIŞI ÇOK KONUŞULACAK!

Adana'nın sezon açılışı tarihi günlerden birini yaşadı. Bu açılış çok ses getirecek.
VAR Adana'da da vardı. VEFA sevgisi vardı, Sponsor firmanın şovu vardı, Renkli ve sürpriz katılımcılar vardı, Açılışa katılan Hakemler vardı, ama en önemlisi Adana Şube Başkanı Tülay TAPCI ve Genel Başkan Dr. Abdurrahman ARICI'nın 5.8 şiddetindeki ses getirecek konuşmaları da VAR'dı.
Aslında Genel Başkan  Dr. Abdurrahman ARICI son bir ayda ARI gibi çalıştı. Batı illeri ile başladığı Şube ziyaret ve sezon açılışlarını sırasıyla Kuzey, Doğu ve Güney illerini tek tek gezip ziyaret ederek şubelerinin sorunlarını yerinde tek tek dinleyerek şubelerini mutlu etmeye çalıştı.
Geçen hafta Doğu illerine yaptığı ziyaret sonrası rahatsızlanmasına rağmen Adana Hakemlerinin sezon açılışı için Güney'e doğru hareket eden Genel Başkanı Dr. Abdurrahman ARICI bu bölgelere gösterdiği önemin göstergesi oldu.
Önce Kahramanmaraş sonra Osmaniye şubelerine ziyareti daha önceki haberlerimiz de ses getirmişti; Adana'dan da her zaman farklı bir ses çıkardı; Bu sefer çıkan ses her yerden duyulacak gibi.
Arıcı, Adana’ya geldiğinde ilk önce huzurevinde yatmakta olan İlyas ayan’ı ziyaret etti.
Birbirinden değerli birçok insan Adana Şube Başkanı Tülay TAPCI'nın davetini kırmayarak Adana'ya kadar gelmesi ince bir ayrıntıydı. Katılımcılar başta TFF eski Başkanı Kemal ULUSU, TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman ARICI, Duayen İlyas AYAN, MHK Bölge sorumlusu Murat ILGAZ, MHK eski üyesi Seyfi GÖZAYDIN ve Kadir TOZLU Hakem İşleri eski müdürü Özcan ERGÜL, TFFHGD Hatay Şube Başkanı Sezai DAMDELEN, TFFHGD Bölge sorumlusu Hüdaverdi SAVCI, TFF Bölge Müdürü Akif OFLAZ, TFFHGD Hatay Şube Başkanı Sezai DAMDELEN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü vekili Halit YILMAZEL, Sponsor firma ÖZEL ADANA HASTANESİ Yönetim Kurul Başkanı Şule ÖZÜLKÜ, ASKF Başkanı Ahmet BOZAN, Basını temsilen TSYD, ASGD, ÇGC Başkanları, Amatör spor Kulüp Başkan ve Yöneticileri, çok sayıda Hakem ve Gözlemci Aileleri katılım sağladılar.
Açılış konuşmasını yapan İHK Başkanı Kürşat UÇAR'dan sonra konuşmasını yapan Adana Şube Başkanı Tülay TAPCI "Bölgesel Lig'de Adana Hakemliğine yapılan muamele Bölgesel ayrımcılık ve Üvey evlat muamelesine Eş değer bir tutumla karşı karşıyayız, Duayenimiz Sayın İlyas AYAN hocamızın rahatsızlığını fırsata çevirenlerin adaleti elbet bir gün şaşacak ve Bölgesel Ligin zorluklarını aşan Bölgesel Hakemlerimiz hak ettiği değeri elbet bir gün alacaktır. Değerli misafirler alt yapımızdan daha nice Caner'ler ve Zorbay'lar gelmektedir. Alt yapımıza Sayın Murat ILGAZ hocamızın ve yeni Bölgesel Hakem Kuruluna atanan Sayın Nevzat ADAL hocamızın geçtiğimiz sezonlara nazaran daha iyi takip etmelerini kendilerinden önemle rica ediyorum. Adana Hakemliğini kimse küçümsemesin her şeye rağmen Bölgenin Lokomotifidir. Bir Bayan olarak yaptığımız tüm hizmetlerin yanında hala mahkeme kapılarında bu camiayı ayakta tutmaya çalıştığımızı da bilmenizi isterim" diyen Tülay TAPCI, Adana Hakemliğinin en önemli sıkıntısını dile getirdi.
ASKF, TFF, TSYD ve diğer taban birliklerin sırası ile yapılan konuşmalardan sonra MHK 7. Bölge sorumlusu Murat ILGAZ "Zekeriya ALP Başkanımız selamlarını sizlere ileterek sözlerime başlamak istiyorum. Aslında bu bölgelere yabancı biri değilim. Geçmişte buralarda çok bulundum. İlyas AYAN hocamız bizim için çok önemli bir değerdir. Bu bölgeyi sıklıkla ziyaret etmeyi düşünüyorum. Önceki günlerde Gaziantep ve Hatay'a bir ziyaret de bulundum, Bugün ise Adana'nın sezon açılışındayız. Yeni sezonun Adana Hakem Camiasına Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

ARICI ADANA ŞALGAMI GİBİ ACI KONUŞTU

TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman ARICI konuşmaları için kürsüye davet edildi. Adana şalgamı gibi Acı ve sert konuşan Genel Başkan ARICI "TFF ve MHK ile TFFHGD birlik ve beraberlik içerisindeki düşüncemiz Türk Hakemliğinin gelişimi ve yücelmesi için her türlü ortak çalışmalara imza atmaktadır. Hakem ücretlerine yapılması gereken zamlar son zamanların Ekonomiksel gelişmeleri neticesinde yapılmasa da geçtiğimiz sezon sonu İl hakemlerinden vize bedeli alınmamıştır. Genel Merkez olarak 160.000 TL. bir geliri Hakemlerimize bir katkı olsun diye istemedik. Yine Federasyonumuz bütçesine 2.000.000 TL. koydurarak yapılan ihaleler neticesinde önümüzdeki ay dağıtımı gerçekleşecek ve tüm illerdeki hakemlere malzeme yardımında bulunulmasını sağladık.
Bizler bu çalışmaları Türk Hakemliğine katkımız olsun, diye düşünürken bazı illerimizde ilginç ve olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalıyoruz. Benim bugün burada bulunmam üst üste 2 senedir Adana'nın açılışına katılmamın sebebi benim çok sevdiğim bir bölge her şeyden önce çok sevdiğim İlyas AYAN ağabeyim var, bugün onun için isminin verildiği dernek binamız olan İLYAS AYAN HAKEMEVİ'nde ağırlandık çok mutlu oldum. Ama geçmiş yıllarda bu böylemiydi, Adana' ya geliyorum Havaalanı karşısında bulunan bir kafede arkadaşlarım ile 2 saat konuşup sorunlarını dinleyip geri uçup gidiyorduk. Kendi Derneğimize giremiyorduk, biz bu Derneği Savcılıklarla, mahkeme kapılarında mücadele ederek geri aldık ve şimdi 2 senedir geliyorum bu binada görüşmelerimizi sohbet ederek gerçekleştiriyoruz. Genel Merkez toplantısına bu şehir ev sahipliği yaptı. İBakın şimdi önceden Hakem arkadaşlarımla sohbet etme imkanım 2 saatti şimdi 2 gündür Adanadayım. Burada ismini sürekli telaffuz ettiğimiz Furkan, Zorbay ve Caner'e sesleniyorum; isminizi yaşça küçükten büyüğe doğru saydım, sizden yaşça ve Klasman olarak genç hakemler için sizin yapacağınız abiliğe bu camianın ihtiyacı var, bu genç hakemleri sizlere emanet ediyorum; Bu birlikteliği sizler sağlamaz iseniz bir gün bu hesap size sorulur. Camianın bütünlüğünü bozmaya çalışanlar ile, ihraç olmuş kişiler ile görüntü verenlerden bir gün hesap sorulur. Olumsuz yönde camianın bütünlüğünü bozmaya sebep olanlarla sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim. Bunu herkese net bir şekilde ifade ediyorum; Huzuru bozanları huzurunu bozarım ve sonuna kadar da mücadele ederim kavga etmem ama mücadelemi veririm.
Ayrıca aklıma gelmişken Rahmetli Hasan DOĞAN Başkanımızın kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. Federasyonumuzun ve MHK tarafından ilişkisi kesilenler veya Camiamıza zarar vermiş kişiler ile pasta keserek açılış yapmak veya plaket verdirmek bizim kabul etmeyeceğimiz bir görüntüdür. Buradan Mersin'e sesleniyorum bu şekil Açılışa sebep olup ahkam kesenler bunun hesabını bir gün verecek. Federasyonumuz ve MHK neler ile uğraşıyor siz orada neler yapıyorsunuz. Bakın gençler sizlere Antalya ilinden bir örnek vereyim Birlik ve beraberlik ile nerden nerelere geldi. Oranın da Dernek Başkanı bir Bayan, Şu an Türkiye’nin en başarılı iller sıralamasında 4. sırada ama bu işler öyle kolay olmuyor. Şimdi Zorbay'ın göğsüne FİFA kokartı takmasını ve alttan gelen genç hakemlere yardımcı olmasını istiyorum" dedi.
Aslında Adana'dan gün boyu çok güzel görüntüler geldi, Adana, Vefanın Başkenti olma yolunda ilerliyor; güzel işler ve güzel görüntüler kulağımıza geliyor ama bu haberimiz Adana'nın açılışına özeldi. Başka haber ve görüntüleri ile bunu haber yapacağız.
 
 
  

Etiketler:

YORUMLAR

ABDULKADİR BULDU
Yeni sezonumuz camiamıza hayırlı uğurlu olsun, açılışımıza katılan herkese, değerli büyüklerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.
01 Ekim 2019 Salı 09:52

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ