" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 1227
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186891
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ADANA SICAKLIĞI YAKMAYA DEVAM EDİYOR!

Tarih:

22 Eylül 2017 Cuma 21:36

Okunma:

2709

Yorum:

0     Yorum Yaz

ADANA SICAKLIĞI YAKMAYA DEVAM EDİYOR!

ADANA SICAKLIĞI YAKMAYA DEVAM EDİYOR!
Adana zaten sıcaktı, bugünlerde iyice ısınmaya başladı. Dernek ile İHK birbirine girdi. Açılışta ise tüm sorunlar su yüzüne çıktı.
Buradan tüm derneklere sesleniyoruz; Sezon açılışı ile kokart merasimini birbirine karıştırmayın.
Elinizdeki etkinlikleri neden tek seferde yaparak elinizin gücünü yok etmeye çalışıyorsunuz.
Açılışları sahada kokart merasimlerini ise kapalı salonlarda yapın. Hem taban birlikleri ile bir araya gelerek dostlukları pekiştirin.
Kim haklı kim haksız konusuna girmeyeceğiz. Bırakalım Adana’yı Adanalılar kendi aralarında çözsünler.
MHK’nın yerinde olsam bende karışmıyorum diyerek topu camiaya bırakırım.
 
Gelelim Adana’da yaşananlara..
Bizlere gelen yazıyı noktasına virgülüne dokunmadan aynen yayımlıyoruz..
TFFHGD Adana Şubesi 2017-2018 futbol sezonu açılışını ve aday hakemlikten il hakemliğine geçen hakemlerin kokart törenini 21 Eylül 2017 tarihinde Seyhan Oteli Toros Balo Salonunda yaptı.
Spor kamuoyunun yoğun katılımıyla geçen gecede TFFHGD Adana Şube Başkanı Berkan PÜSKÜLLER’in konuşması tüm salonu sessizliğe bürüdü.
Berkan PÜSKÜLLER konuşmasında;
         Yönetim kurulu olarak yaklaşık 3 yıldan bu yana elimizden geldiğince Adana hakemliğinin geleceği için seferber olduk. Son 1 yılı saymazsak hedeflerimizi teker teker gerçekleştirdik. Bu süreçte tabiri caizse Adana hakemliğine sosyal anlamda Altın dönemini yaşattık.
Kısaca sizlere derneğimizin bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetlerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle kullanılamaz durumda olan dernek binamızı faal hale getirdik. Hakemlerimize hemen hemen her ay tiyatro etkinliği yaptık. Ailelerimizle güzel bir piknik organizasyonu gerçekleştirdik. Huzurevini ziyaret ettik. Eğitimlerin sıkıcı geçmemesi adına her eğitimde hakemlerimize çekilişle hediyeler verdik. Özel günlerde üyelerimizi unutmadık kendilerine maddi manevi desteğimizi hissettirdik. İftar yemekleri düzenledik, Hakemlerimizi 2 yıldır Antalya’ya raftinge götürdük, 2 defa futbol turnuvası düzenledik. Ve en önemlisi 10 Kasım’da Atamızı ziyarete Anıtkabir’e gittik. Şuan için aklıma gelmeyen birçok etkinliği hep beraber yaptık.
Görevde bulunduğumuz süre içerisinde üyelerimizi ve ailelerini en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Yapmış olduğumuz etkinlikler tüm Türkiye’de örnek gösterildi. Hakem camiası ile futbol ailesinin parçaları olan kulüplerimizi bütünleştirdik. Daha önce birçok kez güzel ortamlarda siz değerli misafirler ile bir araya geldik. 
Bugün burada yine her zamanki gibi güzel bir atmosferde güzel anlar hatırımızda kalarak etkinliklerimize bir yenisini daha eklemek isterdik. Siz değerli misafirlere bugün gerçekten iyi cümleler kurmak isterdim. Fakat şuan o kadar şaşkınım ki hakemlerin olan bir derneğin yapmış olduğu açılışa hakemlerin tehtid edilerek katılmaları engellendi. Belki şaka gelecek sizlere ama bunu da İHK ve MHK Başkan vekili Bedri Dölkeleş bizzat el birliği ile yaptılar. Kendi derneklerine sahip çıkamayan hakem arkadaşlarıma çok fazla diyeceğim bir şey yok. Çünkü onlar toylar, onlar arada kalıyorlar. Bu çocukları bu duruma düşüren sözde yöneticilerimizi vicdanlarıyla baş başa taktiri de siz değerli misafirlere bırakıyorum.
Adana hakemliğinde güzellikler devam ederken geçen yaz MHK ve İHK’nin değişimi ile birlikte göreve gelişimizin ilk iki yılında binbir zorlukla yok ettiğimiz menfaat duygusu, adam kayırma, hizipçilik, dedikodu tekrardan tavan yaptı. Her ne kadar bu geçiş sürecinin sıkıntısız bir şekilde aşılması için çaba sarf ettiysek de içi kötülükle dolu, haram yemeyi huy edinmiş, camiamıza yakışmayan kişi ve kişilerin bizim üstümüzle yapmış olduğu bağlantılar sebebiyle ve üstlerimizi bizlere karşı kışkırtmasında dolayı bazı olayların önüne geçemedik.
Buradan bir cümlede bu açılışın yapılması için bana ricada bulunan ve şuan korkusundan aramızda bulunmayan İHK Başkanı Erhan KALAY’a söylemek istiyorum. Hayat korkakları asla affetmez.
Tüm misafirlerden bugün böyle iç karartıcı söylemlerde bulunduğum için özür diliyorum. Birkaç saat önce MHK üyesi Bedri DÖLKELEŞ’in hakemlere açılışa gitmeyeceksiniz giden olursa kendi bilir tehtidi ve bu söylemin mesajla hakemlere iletilmesi hakem camiası adına utanç verici bir olay ve ben bunu kabullenemiyorum. Şuan gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum.
Şahsım ve yönetim kurulum olarak tüm bu olumsuzluklara rağmen yine de bazı şeylerin zamanla düzeleceği umudunu yaşıyorum. Bu konuda Adana hakemliğine hepinizin destek olacağı ve bu sıkıntıları beraber atlatacağımız düşüncesiyle tekrar hoş geldiniz diyerek sevgi ve saygılarımı sunarım dedi.
Bu sert konuşmadan sonra salon adeta buz kesti. Daha sonraki konuşmacılarda ne diyeceklerini bilemediklerini Adana’da dernekçilik anlamında gelmiş geçmiş en başarılı yönetimin bu denli ayak oyunları ile yıldırılmaması gerektiğini belirterek Başkanın konuşmasından sonra pek de söyleyecek bir şey yok yorumunda bulundular.
Açılış ve kokart törenine 22 klasman hakeminden sadece 4’ü katıldı. Aday hakemlikten il hakemliğine terfi eden 24 hakemden sadece 9’u törene katılarak kokartlarını aldılar.
Gecenin sonunda Adana İl Hakem Kurulunun alternatif bir açılış töreni düzenleyeceği haberi geldi. Bunun üzerine Başkan Berkan PÜSKÜLLER tekrar mikrofona geçerek “açılış yapmak, sosyal projeler üretmek derneğin işidir. Bu tür organizasyonları dernek – İHK el ele yapar. Bugünkü program da dediğim gibi İHK Başkanıyla koordineli olan bir programdı. Lakin nedense bazı kişilerde derneğimizin yapmış olduğu güzellikleri çekememe duygusu tavan yapmış durumda. Arkadaşlar biz ayrıştırıcı değiliz biz bütünleştirici değiliz. Buraya gelen arkadaşlar camiasına sahip çıktı. Sizlerden ricam İl hakem kurulunun açılışına da gidin kimse gitmemezlik yapmasın. Sizler hakemsiniz her ne şartlarda olursa olsun camianıza heryerde sahip çıkın” diyerek hakemlerin İl Hakem Kurulunun yapacağı açılış törenine gitmesini istedi.


    


Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ