ATATÜRK
MAKROLİNE
KAYSERİ HAKEMLERİ
Büyük Urartu
BAŞPINAR FISTIK
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 184.73.13.66
Online Ziyaretçi: 7
Bugün Toplam: 3215
Dün Toplam: 4329
Genel Toplam: 5796255
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

AMATÖR ÜCRETLER NE ZAMAN YATACAK?

Tarih:

08 Kasım 2013 Cuma 14:11

Okunma:

3319

Yorum:

0     Yorum Yaz

AMATÖR ÜCRETLER NE ZAMAN YATACAK?

AMATÖR ÜCRETLER NE ZAMAN YATACAK?
 Değerli arkadaşlar amatör maçlarının ücretleriyle ilgili bizlere sürekli e mailler ve sms geliyor.
Bunlardan bir tanesini arkadaşımızın adını vermeden yazısını sizlerle paylaşmak istiyoruz..
Değerli Ercan hocamız siz olmasanız bizim sesimizi kimse duyurmayacak ve de kimse duymayacak.
Lütfen saygıdeğer abimiz amatör hakem ücretleri 2,5 aydır yatmıyor.  Perişan oluyoruz neden emeğimiz geç veriliyor.
 Lütfen bu duruma bir çare bulsunlar sesimizi duysunlar.  
Ben yağmurda, çamurda maçlara gidiyorum.  Hakemliği çok seviyorum.  Nalburdan, bakkaldan borç alıyorum maça gitmek için.  Amacım acındırmak değil kendimi ama hakemliği seviyorum bazıları diyebilir para için yapıyorsan yapma diye.  Alakası yok ama para olmadan da ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz üstümde taşıdığım kutsal formayı seviyorum.  Türkiye Futbol Federasyonunun hakemiyim ama üzüldüğüm nokta emeğimizi versinler sesimizi duyurursanız çok sevineceğim teşekkürler iyi ki varsınız..

PARALAR NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bu konu ile ilgili TFF’nin ilgili birimin yetkilileriyle görüştüm. Paraları ay sonu ödeyeceklerini söylediler. Daha önce alınmasının zor olduğunu ifade ettiler.
Ancak genç bir hakemimizin duygularını okuyunca etkilenmemek elde değil.  Diyor ki; Ben görevimi yapıyorum ve emeğimin hakkını sıcağı sıcağına istiyorum. Bizler bu sistemin ilk uygulamaya geçildiği günlerde bir yazı yazmıştık ve sıkıntılar yaşanacağını söylemiştik. Bu sistemi MHK’ya önerenler utansın. Şimdilerde mutlular mı? Genç öğrencilerin harçlıklarının kalmadığı, ondan bundan borç istemeleri onları mutlu mu ediyor?
Bu AFYS sistemi İHK’lardan mutlaka alınmalı. Çok yerde mahkemelik oldular ve mahkeme kapılarına gittiler.  Bu sistem değişmeli yoksa bu sıkıntılar devam edeceğe benziyor. 

Etiketler:

AMATÖR MAÇ PARALARI

YORUMLAR

kadir duman
sevgili hakem kardeşlerim, sadece biriniz degil hepiniz için yazıyorum. aylarca paranızı alamadığınızı perişan olduğunuzu yazıyor söylüyorsunuz. bulunduğunuz ilde birgün de olsa bir araya gelip te; arkadaşlar perişanız maça çıkmayalım deme medeni cesaretiniz yok mu? bir olmanın-iri olmanın diri olmanın sizce hiç mi anlamı ve önemiyok. size hakemliği ömür boyu yaptırmazlar. kuralı bu.. ama bir gün de dik durun ve hakkımız verilmezse biz de hizmet vermeyiz deyin bakalım. ne olacak... sizi asmazlar ya. o ilde maçlar oynanacak. maçlar oynanırsa birileri dernek başkanı-ilhakem kurulu başkanı ve bölgesel hakem kurulu üyesi olacak. şunu iyi bilin ki siz olmazsanız onlar olmaz. ama dilim varmıyor gene de yazayım... siz kendi kıymetinizin farkında degilsiniz veya veya veya....
11 Kasım 2013 Pazartesi 23:11
cemil seylan
sayın ercan durna tffhgd başkanları ne iş yapar neden bir açıklama yapmıyorlar ülkemizde bir koltuk sevdasıdır gidiyor çokmu zor çıkıp bir açıklama yapmak artık sağdan soldan borç para bulmaktan bıktık yüzde 5 lerde ödenmiyen paranın peşini takip ediyorlar lütfen sayın tffhgd başkanları çıkın ve haklarımızı savunun
09 Kasım 2013 Cumartesi 11:30
Uğurcan CANDAN
Ercan hocam bu AFYS sisteminin İHK'lere verilmesi yanlıştı zaten. Bu yanlış sebebi ile başta Adana olmak üzere birçok ilde sıkıntı yaşandı. Görevden alınan Adana İHK Başkan Vekili için imza toplayan hakem arkadaşlar şimdi de eksik veya hiç para almadıklarını söylüyorlar. Geçen sene federasyonun hesabına girmeden Eski İHK'nin hesabında bulunan ve hakemlerin alamadıkları veya eksik aldıkları maç paraları ne olacak. Lütfen bunu da araştırın.
08 Kasım 2013 Cuma 14:41
kerim oda
Ercan hocam ücretlerle beraber bu sezon forma verileceği hatta ihale metni dahi yayınlanmasına rağmen formalar ortada yok.Bu konuda bir açıklama veya bilgi var mı?
08 Kasım 2013 Cuma 14:24

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR ASOSPOR
REKLAMLAR Akkoç
Hakemspor
AFYON İHK
ANKARA HAKEMLERİ
İSTANBUL İHK
Reckitt Benckiser
mor çiftlik
TFFHGD İSTANBUL ŞUBESİ
MÜTHİŞ KAMPANYA
FACEBOOK SAYFAMIZ