" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.226.243.226
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 937
Dün Toplam: 5125
Genel Toplam: 17220753
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

AYIN GÜNDEMİ(1)

Tarih:

02 Ağustos 2019 Cuma 23:33

Okunma:

2561

Yorum:

0     Yorum Yaz

AYIN GÜNDEMİ(1)

AYIN GÜNDEMİ(1)
 
Bundan böyle her ay camiada olup bitenleri sizlere paylaşacağım. Sizlerden gelen haberler çerçevesinde gündem masaya yatırılacak.
 
 VARAN: 1
Sabri Çelik komitesi kandırıldı mı?
 
Sabri Çelik komitesi göreve gelirken sağdan soldan duyduklarımız ve komite üyelerinden ağızlarından çıkan sözler şöyleydi; Biz buraya 3 buçuk aylığına değil de 4 yıllığına geliyoruz.
Neden bunu söylediler? Antalya’ da Yıldırım Demirören başkanlığındaki yönetim ile bir araya geldiler. Herkes kendini tanıttı. Başkan Demirören orada şu sözleri sarf etti; Biz sizi 3 buçuk aylığına değil 4 yıllığına getiriyoruz.
Kısa bir süre sonra Demirören başkanlıktan istifa etti. Yeni seçilen Başkan Nihat Özdemir’de tercihini Zekeriya Alp’ten yana kullandı.
 
VARAN:2
Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar’ı kim bitirdi?
 
 
 Yusuf Namoğlu MHK’sı döneminde “VAR” uygulamasına geçildi.
 
Sabri Çelik MHK’sı göreve ligin son 3.5 ayını bitirmesi için atandı.
Atanır atanmaz sıkıntılar yaşamaya başladılar. Ellerinde Üst klasman hakemi olarak 23 kişi vardı. Bu sayı hem hakem hem de VAR hakemi olacaklardı. Kritik bir döneme giriliyordu. Bu arada hakemler VAR uygulamasında hata üstüne hata yapıyorlardı. Bazı kulüpler kendi maçlarında aleyhlerine hata yapan hakemleri “istenmeyen hakem” ilan ediyorlardı.
Bu ortamda son haftaya gelindi. Çaykur Rizespor- Galatasaray maçına Halil Umut Meler verilecekti. UEFA onu kursa çağırdı. Bu çağrının ligin kaderini değiştireceği nerden bilinebilirdi.
Maça Serkan Çınar atandı. Çınar bu maçta neticeyi değiştiren hata yaptı. Burada kimseye kızmaya darılmaya hiç hakkı yok. Maç ücreti alırken profesyonel hata yapınca “insandır hata yapar” mantığını hayata geçiremezsiniz. Bir holdingin genel müdürü şirketi batırınca orada kalma şansı yoksa bir hakemin de bir ligin kaderini değiştirme hakkı olmamalı. Hele hele bir de VAR’a gidip bakıp tekrar hata yapıyorsa orada durmasının bir anlamı da yok.
 
Bülent Yıldırım çok uzun yıllar üst düzey müsabakalara çıktı. Hakem camiası içinde en yüksek kademede görev yapan müfettiş birisiydi. Profesyonel hakemlik için işini bırakmıştı.
Çok zeki birisi. Yaşı da 47’ye yaklaştı. Profesyonel olmasaydı 45 yaşında hakemliği bitecek idi. Onun şanssızlığı MHK’nın çok geç atanmış olmasıydı. Yaptığı hatalardan dolayı Fikret Orman her ortamda bazı hakemlerin hakemliği bırakması gerektiğini söylüyordu. Yılların hakemi Bülent Yıldırım bu söylemlerden kendine bir pay çıkarması gerektiğini biranda unuttu. Hakemliğini bıraktığını açıklasaydı Üst klasman gözlemcisi listesinde kendine yer bulurdu.
 
 
VARAN: 3
Barış Şimşek’in Önlenemeyen Yükselişi
 
Sakatlığı nedeniyle Süper Lig hakemliğini bırakan Barış Şimşek, e  MHK, hem Hakem İşleri Müdürlüğünü hem de VAR Koordinatörlüğünü verdi. 
 
Barış Şimşek’in yönettiği maçlarda çok hata oluyordu hatta bunlar arasına kural hatası olarak kayda geçen Kasımpaşa- Beşiktaş maçı da var.
 
Üst klasmanlara çıkarken Trabzon ilinin lobisinin etkili olduğu da konuşulanlar arasında.
Trabzon’da daha iyi hakemler var iken onun yukarılara çıkması da bu ilde hep konuşuluyor.
 
Zekeriya Alp MHK’sına çağrımız; Bir koltukta iki karpuz olmaz!
Nedenine gelince VAR ayrı bir alan Hakem İşleri Müdürlüğü ayrı bir alan. Güney kutbu ile kuzey kutbu gibi. Her ikisinin de iş yoğunluğu var.
BHK ve İHK’lardan gelen sorunları Hakem İşleri Müdürü MHK’ya bildirmeden sorunu anında çözebilecek biri olmalı. Bir kere Türkiye’yi çok iyi tanıyan biri olmalı. Hakemlik sadece Süper Ligden ibaret değil. Üst klasmandan da ibaret değil. Barış Şimşek’in bunu çok iyi yapabilecek kapasitesi olmadığına inananlardanız. Neden derseniz ülkenin çeşitli illerinden aldığımız şikayetlerden.
Barış Şimşek’in en büyük artısı iyi yabancı dil dilmesi.
Bazı eski hakem İşleri Müdürleri MHK toplantısına da giriyordu. Atamaları karar defterine yazarken yapılan yanlış varsa uyarıyor atamalarda hata olmaması için çabalıyordu. O dönemlerde bilgisayar bile yokken bu kadar hata yapılmıyordu. Devir teknoloji devri olsa ne yazar.. Kullanmasını bilmedikten sonra.
Şimşek’e İki karpuz çok ağır gelir ve elinde patlar.
Bu bölüm Plaj Futbolu, Futsal, Bal ve Kadın Hakemler Sorumlusu gibi VAR sorumlusu olarak bir kurul üyesi derhal sorumluluğu üzerine almalı.
Hakem işleri müdürlüğünü verin, VAR koordinatörlüğünü verin. Yetmedi MHK’nın anahtarını da verin olsun bitsin. Bu delikanlı Ne cevhermiş de biz bilmiyormuşuz..!
 
Buraya kim gelsin derseniz aklımızda iki isim var. Sürhat Müniroğlu ve Burçin Keskin. Hangisi olursa olsun Barış Şimşek’ten daha iyi görev yapar.
 
Ayrıca Hakem İşleri müdürlüğüne camiayı kucaklayacak ve sorunları anında ortadan kaldıracak çözüm odaklı vede asık suratlı olmayacak biri getirilmeli.
 
Bu arada Barış Şimşek’in arkasında kuvvetle duran ismin ise Cüneyt Çakır olduğu ifade ediliyor.
Hakemin Sesi şimdiye kadar hep camiayı önde tutmuş ve niyetinin bağcı dövmek değil de üzüm yemek olduğu her ortamda göstermiştir.
MHK’da görev yapanlar haberlerini yapmak için Barış şimşek’ten komitede olan insanların fotoğraflarını istedik maalesef Şimşek inatla bizlere vermedi. 20 yıldır bu işi yapıyorum ilk defa bu kişi vermemezlik yaptı. Bu ne demek? MHK’lar gelip geçici önemli olan ben burada kalıcı olayım. Halbuki onun patronu MHK. MHK başkan ve üyelerinin kamuoyuna en güzel fotoğrafları çıkmalı. Bu da Hakem İşleri müdürün görevleri arasında değil mi? 

Etiketler:

YORUMLAR

editör
Barış efendi bu arada yazmayı unuttuk. Amatör hakemlerin 4 aydır ücretleri ödenmedi. Acaba bu konuda girişim yaptın mı? Hakem ücretleri ödenmediği zaman: Hakemler paralarını alamadı bana da maaşı o zaman verin dedin mi? Dikkat et sağda solda ben kurul toplantısına giriyorum. Eski MHK'dan şimdi daha rahatım diyormuşsun. Unutma adın Telsize çıkmış. Bunun ne anlama geldiğini bir düşün. Zekeriya Alp'in en hassas olduğu konular. Senin orada çok uzun süre kalacağını sanmıyoruz.
03 Ağustos 2019 Cumartesi 11:03

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ