" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.156.39.245
Online Ziyaretçi: 13
Bugün Toplam: 4155
Dün Toplam: 10741
Genel Toplam: 14852541
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BİR HAKEMİN FERYADI!

Tarih:

13 Haziran 2014 Cuma 16:26

Okunma:

3779

Yorum:

0     Yorum Yaz

BİR HAKEMİN FERYADI!

BİR HAKEMİN FERYADI!
Doğudan bir hakemin MHK’nin kendisine gönderdiği maile cevaben yazdığı bu yazıyı bizimle paylaşmak istedi. Bu arkadaşın adını vermeden yazısını aynen yayınlamak istiyoruz.
İsmi ki zaten MHK’ye giden mailde var.

İşte o yazı..
 
2010 yılından beri bölgesel yardımcı hakemlik yapmakta ve 33 yaşındayım, Almancanın yanı sıra, ileri seviyede, medikal çeviri ve simultane çeviri yapabilecek düzeyde İngilizce dil bilgisine sahibim.  Ki bunu da zevkle yapıyorum. 3 üniversite okudum. Bu sezon aldığım görev sayısı 12 ve maç not ortalamam 8,42, ancak kayıtlarda da mevcut olduğu gibi, ne bugüne kadar aldığım nota göre maça gittim, ne üniversite mezunu yabancı dil bilen insan muamelesi gördüm, ne de MHK talimatlarına göre yönetildim. Uzaktan eğitim sitemi gibi MHK üyeleri tarafından hep uzaktan yönetildim.
MHK talimatlarında açıkça "ulusala terfi yaşı olarak 34, bölgeselde hakemlik yaşı 36" olarak belirtilmesine karşın MHK üyesi tarafından hep "yaşı büyük" , "öteki" olarak değerlendirildim.
Oluşturulan bu algının merkezinde bulundum ki; bu yaşı bu klasmanda harcadım başka yerde değil. "Genç " hakem 20 maça ve üstüne gitti, MHK üyelerinin torunlarından bile küçük olan "yaşlı" hakem olarak ben 12 maça gittim.
 Ne ben ne de il hakem kurulum MHK üyesi tarafından insan yerine konulmadı. Ama ben hakemliği sevdiğim için ayrılamadım, kurulum ise muhtemelen koltuğu sevdiği için ayrılamadı. 2010-2011 sezonunda maç sayın ve yılın yeterli değil denildi ulusal hakemliğe teklif edilmedim, ikinci sezon maç sayın yeterli değil denildi teklif edilmedim, üçüncü ve dördüncü yıl “yeni bir kurtarıcı bölge sorumlumuz” oldu ve biz o günden beridir “yaşlı” hakem statüsüne haiz olduk. Neden ulusal ve üst klasmanda değiliz demedik hiçbir zaman, biz sadece şunu sorduk hep “ neden ulusal kategoriye aday adayı dahi olamadık”, sorun biz isek bırakıp gitmek yakışık alır, ama ya biz değilsek, ya bugüne kadar bize haksızlık edildiyse, ya “adalet tanrıçalarının” terazisi bozuksa biz bunun unutsak da öteki hayatta kimse bunu sormayacak mı sanıyorsunuz? Bir soran olacak elbet ..
 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ