" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.90.204.233
Online Ziyaretçi: 9
Bugün Toplam: 427
Dün Toplam: 3838
Genel Toplam: 15831507
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BİRİNE TAMAM BİRİNE DEVAM DENDİ!

Tarih:

04 Nisan 2018 Çarşamba 01:00

Okunma:

3388

Yorum:

0     Yorum Yaz

BİRİNE TAMAM BİRİNE DEVAM DENDİ!

BİRİNE TAMAM BİRİNE DEVAM DENDİ!
Hakem camiasına sürekli nasihatlerde bulunuyoruz diyoruz ki; arkadaşlar sahada ve masa başında görev yaparken kazandığınız kariyerinizi sosyal paylaşım alanlarında kaybetmeyin..

Bu konuyu enine boyuna araştırdığımızda çok sayıda hakem ve gözlemci sırf bu yüzden camiadan kaybolmaktadırlar. Bunun birçok örneklerini haber yaptık.
 
Sosyal medya bireyin iç dünyasını ve dış dünyasını takipçilerine çok kolay yansıttığı için ve bu yansıtılan bilgilerin ispatlanmasının gerekmediği için insanlar bu birey hakkında doğru veya yanlış düşünceye varabilir.
 
Bireyin paylaştığı bir paylaşımdan ötürü toplum içinde yargılanması sıklıkla görülen bir olgudur. Aynı zamanda sosyal medyadan biri toplumda açıklamaya fırsat bulamadığı düşünceleri takipçilerine çok kolay aktarabilir.
 
Bu da sosyal medyanın bir diğer iyi yanlarındandır. Birey sosyal medyada paylaşmak istediği bir fotoğrafı birçok arkadaşına aynı ve eş zamanda göstererek zamandan tasarruf eder ve bazı bilgiler çok kolay uğraşarak ulaşarak kendisine daha çok zaman ayırabilir.
İyi de bunun sonuçları da bazen çok ağır olabiliyor.

İşte bunun en son örneği uzun zamandan beri İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanlığı yapan Aydın Kankaş ve Bölgesel Gözlemci İlhan Erdem bazı paylaşımlarından dolayı disiplin kuruluna sevk edilmişti.
 
 
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 03.04.2018 tarih ve 65 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar içindeki Aydın Kankaş ve İlhan Erdem kararları şöyle;
 
Klasman Gözlemcisi AYDIN KANKAŞ'ın, Merkez Hakem Kurulu Talimatı'nın 38/a fıkrasına aykırı eylemi nedeniyle takdiren 4 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

Bölgesel Gözlemcisi İLHAN ERDEM hakkında Merkez Hakem Kurulu Talimatı 38/a maddesi uyarınca sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Peki 38/a maddesi ne diyor?

a) Geçerli mazereti olmadan ısrarlı olarak görev kabul etmeyen, müsabaka sonucunu etkilemeye yönelik girişimlerde bulunan, sosyal yaşamı ve davranışları ile futbol camiasını küçük düşürecek tutum sergileyen görsel, işitsel, yazılı (internet dahil) ve sosyal medyada futbol ve hakem yorumculuğu yapan sosyal paylaşım sitelerinde milli, ahlaki ve sportif kültüre aykırı yazı, yorum ve paylaşımlarda bulunan kurul üyeleri hakem, gözlemci, mentör ve eğitimcilerin lisanları Disiplin Kurulları tarafından iptal edilebilir, hak mahrumiyeti cezası verilebilir.

Yukarıdaki iki karara bakıldığında Aydın Kankaş’a verilen 4 ay hak mahrumiyeti camiadan tamamen uzaklaştırılmak demek. İlhan Erdem’e ise ceza verilmedi.
 
 
 
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ