" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 1071
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186735
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BU DEĞERE SAHİP ÇIKILSIN!

Tarih:

18 Mayıs 2014 Pazar 20:06

Okunma:

2842

Yorum:

0     Yorum Yaz

BU DEĞERE SAHİP ÇIKILSIN!

BU DEĞERE SAHİP ÇIKILSIN!
 Son günlerde yaptığımız haberlerin çoğu “VEDA” üzerine. Son veda haberi Elazığ’dan geldi. Murat Yavuz hakemliğe son noktayı koyduğunu  belirtti.
İsterseniz biraz sizlere Murat Yavuz’dan bahsedelim…
Bir kere hayatta her şey hakemlik demek değil.Hakemliği göz önüne aldığımızda hakemliğin dışında bir hakemde olması gereken çok önemli hususlar var. Bir Hakemin Anayasa Mahkemesi başkanı kadar saygınlık görmesi gerekir. Sahada adalet dağıtan birimin fertleri oturmasını, kalkmasını, nerede ne konuşulacağını iyi bilmesi, toplumda sadece kendini değil de camiayı temsil ettiğini unutmamaları gerekiyor. Hakemlikte çok önemli etkenlerden biri de efendilik. Çok komite üyesi terfi dönemlerinde hakemler arasında her şeyi eşit ise kimi yükselteceklerini düşünürken “EFENDİLİK” kriterini devreye soktukları da bilinen bir gerçek.
Ülkemizin çok ilini dolaştım dolaşmaya da devam ediyorum. Elazığ’a gittiğimde tanıdım Murat Yavuz’u.. Daha ilk dakikalarda kendisine kanım kaynadı. Yanıma gelip konuştuğunda sarıldım kendisine. O günden sonra da zaman zaman görüşürüz. Yazıda efendilikten bahsetmiştim. İşte Söz Murat Yavuz için cuuk oturuyor. Bilgisayardan çok iyi anlayan, Diksiyonu düzgün, Öğretmen  biri. Hakemliği bıraktığına üzüldüm. Buradan MHK üyesi Hamza Işın’a, Eğitim Koordinatörü Oğuz Sarvan’a, BHK üyesi Zafer Demir’e, İHK Başkanı Seyfettin Candemir’e sesleniyorum. Murat Yavuz gibi kaliteli biri camiada kalmalı. Bulunduğu klasman itibariyle belki yukarıları zorlayamaz ama eğitimciler arasında yer alırsa çok başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum..
 
 Murat Yavuz şu açıklamayı yaptı..
SPOR KAMUOYUNA DUYURULUR
2003 yılında Bingöl ilinde başlayarak adeta yaşantımın bir parçası olan Futbol Hakemliği’ni sonlandırma kararı almış bulunmaktayım. Yağmur, kar, kış, sıcak, gece ve gündüz demeden alın terimle çıkmış olduğum sahalardan uzak kalmak elbet zor olacaktır. Görev yapmış olduğum sürece her zaman kişi haklarına ve kişiliklere sadık kalarak sadece görevimi yapmanın da mutluluğunu tatmaktayım.
Türkiye’de hakemliğin sahada yapılmayıp soy isimlerin ve kartvizitlerin etkili olduğu, kişisel çıkar ve menfaatlerden başka bir şey düşünmeyen yöneticilerin olduğu bir camiada artık sevdanın payının olmadığını gördüm. Hakemlerin yaptığı fedakârlıkların 10 da birini bile yapmayan kişilerle çalışmanın zorluğunu kabul edilememektedir. 2013 – 2014 sezon başı koşularında eski bir rahatsızlığımın nüksetmesi ve doktorun koşma demesine rağmen yine de koşmaya çalıştım. Ancak yine başarısız oldum. Ne acıdır ki Merkez Hakem Kurulu beni hem sezonun içinde ve hem de bir alt kademeye değil hiç vize yapmamış hakemlerin arasına düşürdü. Bu duruma da sadece üzüldüm.
Hakemlik geçmişimde bilmeyerek kırdığım kişiler var ise özür dilerim.
Hakemlik sürecinde ilk başladığım andan bugüne kadar her zaman yanımda olan öncelikle Bingöl hakemliğinin duayeni Metin Karaarslan'a; B. Resul GÖNÜL ve Orhan Anşin'e; her zaman diyalog kurduğum Bingöl bölgesi hakem ve gözlemcilerine; Elazığ’a geldiğim günden bugüne kadar sürekli birlikte olduğum Elazığ ili hakem ve gözlemcilerine, Dönemin İl Hakem Kurulu Başkanı Adnan ARSLAN ve yönetim kuruluna, kıymetli büyüğüm H. İbrahim ÇELİK ve Ali GÖL’ e; Beni her daim motive edip desteğini esirgemeyen Elazığ hakemliğinin öncü isimleri Nahit ÖZDAYI, Ahmet POLAT ve Murat Karadağ'a; 8. Bölgenin sevgili hakem ve gözlemcilerine; maçlarıma gözlemci veya hakem olarak gelmiş arkadaş ve hocalarıma; kendisini tanımaktan büyük zevk aldığım kıymetli hocam Hasan Ceylan'a; Değerli büyüğüm ve hakemlerin sesi Ercan Durna hocama; bilgisinin değeri bilinmeyen Celalettin Lütfi Bektaş abime; ismini zikretmeyip gönlümde olan bütün sevdiklerim dost, arkadaş ve kıymetli büyüklerime; Elazığ spor camiasından Müsabakalarda görev yaptığımız görevlilere, TUFAD ve Elazığ ASKF yönetim kurulu ve üyelerine; Elazığ spor basını camiasına; Manen desteklerini hissettiğim Keban’lı hemşerilerime; Kader yoldaşım ve bir kardeş gibi olduğum Mehmet Burak Demir'e ve
her şeyden önce hakemlik sevdamı benimle paylaşıp, sürekli yanımda olup bütün kahrımı çekip her daim destek olan sevgili eşime 
SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM….
Kimseye küs kırgın değilim. Ancak sadece hakkım olanı vermeyip hakkımı yiyen varsa onları da Yüce yaratana havale ediyorum.
Sevgilerimle
Murat YAVUZ
 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ