" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.90.204.233
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 457
Dün Toplam: 3838
Genel Toplam: 15831537
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BU HABER KONYA'YI KARIŞTIRDI!

Tarih:

31 Mart 2018 Cumartesi 01:09

Okunma:

3201

Yorum:

0     Yorum Yaz

BU HABER KONYA'YI KARIŞTIRDI!

BU HABER KONYA'YI KARIŞTIRDI!
 
Hani bir söz vardır söylenir durur: Yok öyle arkadaş “ Burası Türkiye”  Bu haberde işte öyle bir cinsten.
Olay Konya’da yaşanıyor. UEFA Regions Cup’a katılacak Amatör Milli Takım kapsamında Konya’da oynanan maçta maçın hakemi korsan yardımcıları ise vizeli hakemlerin çıkması hakem camiasında bomba tesiri yaptı.
Edindiğimiz bilgilere göre İHK Başkanı Mustafa Düzkaya bazı işlerinden dolayı İstanbul’a gider. Bu arada Konya ASKF bu antrenman maçına başkan olmayınca İHK üyesi Ali Karaköse’den iki hakem talebinde bulunur ve bu müsabaka antrenman maçı hakemlere para filan verilmeyecek der. Karaköse ne hikmetse neden 2 hakem istendiğini fark edemez. İki hakemi görevlendirir.
Atiker Konyaspor U21- Amatör Milli Takım aday karması maçını korsan hakem Sait Tepe yönetir yardımcıları ise vizeli hakemlerdir.
Bu müsabaka hakemleri camianın biranda gündemine oturur.
MHK haberi duyduğunda soruşturma başlatır ve savunmalarını alır.BİR YORUM

Biz yıllarca korsan hakem sorununa bir çözüm bulunmalı diye sürekli yazılar yazdık. Bu olayda tuzu biberi oldu. Konya İHK Başkanı Mustafa Düzkaya Konya’da olsaydı böyle bir boşluğa düşmezdi. Ancak İHK üyesi Ali Karaköse maçın üç hakemle oynandığını nasıl unutur?  Böyle bir hataya nasıl düşer? Tamam,  bu müsabaka bir antrenman maçı. Üstelik ücret de verilmeyecek. Hakemlerimiz iyi niyet çerçevesinde ve tecrübe kazanmak için çıkarlar. Ama şekil hiç de hoş gözükmüyor. Maçın hakemi vizeli olsaydı korsan addedilen kişi de yardımcı olsaydı denirdi ki 2 hakem vardı eksik olduğundan yardım istendi ve çıktı. Belki bu su götürürdü.

Diğer taraftan TFFHG Konya şube yöneticilerinden Ömer Kara bu olayı sosyal paylaşım sitelerine taşıması ise belki kendilerine göre haklı olabilir ama illeri adına da hoş olmamış. Hep yazıyoruz ve diyoruz ki ; Kol kırılmalı ve yen içinde kalmalı. Dernek – İHK işbirliği illere huzur ve başarı getirir. Böyle şikayetlerle bir yere varılmayacağı kesin. Yanlış yapıldığı zaman dernekte veya toplanılan bir mekanda bu camia içinde konuşulmalıydı diye düşünüyoruz. Umarım bu arkadaşlarımız gerek İHK gerekse dernek yöneticileri kendilerine bir ders çıkarırlar.

Bu arada orada yardımcı olarak çıkan iki hakeme tarihi bir fırsat gelmiş. Değerlendirseydiler sene sonu kesin MHK onları direk klasmana alırdı.

 Biz vizeli hakemiz vizesi olmayan korsan hakeme yardımcılık yapmayız deselerdi hem kendilerine hem de Türk hakemliğine iyilik yapmış olurlardı.

Kapıya kadar gelen tarihi fırsatı tepmişler. Unutmayınız ki; Postacı kapıyı bir kez çalar..!
    

Etiketler:

YORUMLAR

Ali Düzkaya
Korkunun ecele faydasi yok... Burda Çakma yorum yapip derneği karalayanlar IHK nun dondurmasını çok yalamışlar galiba... Biz buna g.t korkusu diyoruz. Ama SON lari geldi
25 Nisan 2018 Çarşamba 23:18
Uğur Şen
Birlik beraberlik olmak yerine, ayrışmayı seçenler her daim kaybederler... gerçekten çok yazık... dernekler ihk lere destek olmadığı sürece o şehirden başarı beklenemez... Duydum ki tffhgd konya malesef istanbul cephesinden yönetiliyormuş... dik duruş her zaman önemli ama malesef konya fitne yuvası haline gelmiş...
01 Nisan 2018 Pazar 03:51
AYDIN KARA
camiamızın fitnecilerden uzak durması lazım
31 Mart 2018 Cumartesi 11:41
MUSTAFA AYÇİÇEK
Dernek tamamiyle İHK ya karşı çıkabilmek için, İHK yi düşürebilmek için çalışmalar yapıyor. Konya hakemliğine hiçbir faydası olmayan faydasızlar ekibi yine iş başında... böyle fitneci insanlar oldukça Türk hakemliği gelişmez malesef...
31 Mart 2018 Cumartesi 09:37

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ