" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.212.239.56
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 3282
Dün Toplam: 5420
Genel Toplam: 15943947
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BU HABERE ÜZÜLECEKLER VAR!

Tarih:

17 Ekim 2018 Çarşamba 11:42

Okunma:

2872

Yorum:

0     Yorum Yaz

BU HABERE ÜZÜLECEKLER VAR!

BU HABERE ÜZÜLECEKLER VAR!
MHK 8 Ekim 2018 Tarihinde yapmış olduğu toplantıda bir dizi kararlar aldı. Bunlardan bazılarını daha önce yayımladık. Bir karar var ki çok konuşulacağa benziyor.
Kararda; Bundan böyle il hakem kurulları Bölgesel Yardımcı Hakemlerini illerindeki Amatör müsabakalarda HAKEM olarak görevlendiremeyecekler. Bu U11-U13 ve U15’te  bile hakem olamayacaklar.
Sadece özel müsabaka ve turnuvalarda hakem olarak görevlendirilecekler.
Daha önce bu karar alındığında çok İHK Başkanından telefonlar almıştık. Bu karardan çok rahatsızlardı. Bizleri arayan İHK başkanları ağabey sizden rica ediyoruz sesimizi duyur, çok zorda kalıyoruz dediler.
Bakalım bu haberden sonra da aynı telefonlar gelecek mi?
MHK’nın mutlaka bir düşüncesi vardır. UEFA Hakem Konvansiyonuna girdik onlara karşı bak biz sizlerin dediğini yapıyoruz mu diyorlar acaba?
Alınan her karara saygımız var ama bizler alınan bu kararı doğru bulmuyoruz.. Burası Türkiye.. Avrupa ile kıyaslanma konusunda belki büyük illeri baz alabiliriz ancak Anadolu’nun ücra köşelerine gidildiğinde farklı manzaralarla karşılaşılıyor. Mesela İstanbul’da 62 tane Bölgesel Yardımcı Hakem varken; Ağrı’da, Amasya’da, Iğdır’da, Muş’ta, Şırnak’ta, Tokat’ta sadece 1 tane var. Hadi bir de bu açıdan bakın. Bazı illerde klasman hakem sayısı bir elin 5 parmağına yaklaşmazken zorlu müsabakalarda İHK Başkanı bu hakemler için klasman hakemi verdik diye takımların gazını alıyorlardı.
Bir de bu yardımcı hakemler yeni il hakemlerine yardımcı çıkacaklar. İnanın ya mazeret belirtecekler yada öylesine bayrak ellerinde köşe gönderlerine gidip gelecekler. Hadi siz Bahattin Duran ve Tarık Ongun’u Bir A klasman hakemine gönderin.. Bakalım Cüneyt Çakır’a kaldırdıkları bayrakları kaldıracaklar mı? Gerçi onlar bazı konuları aştılar ancak ya aşağıdakiler..
Geçen sene de bu karar vardı ancak İHK başkanları hakemim yok diye çok maça hakem olarak vermişlerdi. Bakalım bu sene neler olacak? 

Etiketler:

YORUMLAR

Abdullah SELVİ
bölgesel yardımcılar neden böyle arka planda tutulup değirsizleştiriliyor. bütün yardımcı klasmanlarına aynı talimat getirilsin CKYH amatör maça hakem çıkıyor yardımcısı byh nerde eşitlik
17 Ekim 2018 Çarşamba 21:11

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ