" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.226.243.226
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 906
Dün Toplam: 5125
Genel Toplam: 17220722
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

CAMİA BU TARİHE KİTLENDİ!

Tarih:

27 Temmuz 2019 Cumartesi 13:12

Okunma:

3245

Yorum:

0     Yorum Yaz

CAMİA BU TARİHE KİTLENDİ!

CAMİA BU TARİHE KİTLENDİ!
TFF, Zekeriya Alp başkanlığında yeni MHK’yı atadı. Bu atamada son güne kadar kimin olacağı belli olmadı. Zekeriya Alp’in başkan olacağını günler önce yazan tek kişi Hakemin Sesi Ercan Durna oldu. Bizi çok kişi aradı kaynağın kimdi diye? Bizde meslek sırrı dedik.

Klasmanları açıklamak yeni MHK’ya nasip oldu.
Açıklandığında geçen sezon Süper Lig hakem listesinde bulunan Bülent Yıldırım ile Serkan Çınar listede kendilerine yer bulamadılar. Ayrıca hiçbir klasman listesinde de yoklardı. Bu ne demek? Biz artık sizi düşünmüyoruz.. İşinize gücünüze bakın camiada artık düşünülmüyorsunuz demek..!

Edindiğimiz bilgilere göre; Serkan Çınar tahkim kuruluna başvurmuş ancak netice alamamış.

Tahkim dedik de aklımıza geldi.. Her sene klasmanlar açıklandıktan sonra tahkime çok sayıda başvuru olurdu. Bu sene sadece 2 kişi başvurdu ve MHK kararları camia tarafından da bir nevi onanmış oldu..!

En çok 1. Bölgeden başvuru olurdu. Bazı hakemleri aradık ve gelişmeleri sorduğumuzda yeni kurul üyesi Ahmet Şahin’in klasman hakemleriyle görüşerek klasmanların nasıl yapıldığını anlatması etkili olmuş.

Klasmanların yapılması aslında bir tartışma konusu. TFF, MHK’yı çok geç ataması, takvimin sıkışması ve çok detaylı bir çalışma yapılmadan puanlara bakılarak klasman yapılması.

Bu uygulama bazı hakemler tarafından kabul görmemesi MHK’yı ara klasman yapmaya zorluyor.
Tahminimiz MHK’nın ocak ayında ara klasman yapma ihtimalinin yüksek olması.

Bu arada spor kamuoyunun yeni MHK Başkanı Zekeriya Alp ve yönetimine güvenin tam olduğu haberleri da basında yer almaktadır.
Hakem camiası için en kritik gün 8 Ağustos 2019 tarihi. MHK 4-9 Ağustos’ta İstanbul Limak otelde seminerler düzenleyecek. Burada tarihi kararlar alacak ve kamuoyuna açıklayacak. Kararlar arasında atamalar, talimatlar ve hakem ücretlerinin de olması bekleniyor. 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ