" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.167.15.6
Online Ziyaretçi: 13
Bugün Toplam: 6039
Dün Toplam: 7487
Genel Toplam: 15209974
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

DERNEKLER ORTALIĞI ISITACAĞA BENZİYOR!

Tarih:

04 Aralık 2017 Pazartesi 00:24

Okunma:

2695

Yorum:

0     Yorum Yaz

DERNEKLER ORTALIĞI ISITACAĞA BENZİYOR!

DERNEKLER ORTALIĞI ISITACAĞA BENZİYOR!
Hakem camiasında bugünlerde yaprak kıpırdamıyor. Maçlarına giden memnun gitmeyen sırasını bekliyor. Acaba bana ne zaman sıra gelecek diye ufukta gemi bekliyor!

Bu sessizlik 15 gün sonra hareketleneceğe benziyor. Neden derseniz.. Ocak ayında dernek şubeleri seçimlere başlayacaklarda o yüzden..

Bazı iller bunu kendi iç bünyelerinde sessizce hallederken bazı illerde ki seçimler sanki ABD’ başkan seçimleri gibi dillendikçe dilleniyor.

MHK’nın her zaman müdahil olduğunu hepimiz biliyoruz. Neden müdahil olmak isterler?

Her MHK’da yok kardeşim biz asla dernek yönetim kurullarına karışmayız derler ama gizliden İHK aracılığı ile kendilerine yakın isimlerin adı kulaklara fısıldanır. Bazı zamanlar MHK önerileri kabul görmediğinde maç vermeme, klasman düşürülme hatta hakemliğin bitirilmesi olaylarını yaşadı bu ülke…
Neden hep ego hep ego..
 
Eski zamanlarda hatırlarsınız bir çizgi film karakteri He-man, vardı.

He-man düşmanlarına karşı savaşırken kılıcını çıkardığı sırada gölgelerin gücü adına güç bende artık der ve saldırıya geçerdi.
Yıllarca bazı MHK’lar bunu yaptı.
Her nedense illerde İHK ile dernek arası açık oluyor. Bu sürtüşme ileri gidildiğinde o ildeki hakemliği bitirme noktasına getiriyor.
MHK kavga eden illeri pek sevmez. Bu durumu sene sonunda iradeyi ortaya koyar ve klasmanlar yapılırken sen madem kavgayı seçtin hadi amatöre geri dön, yada bir alt klasmana git derler.
Peki dernek şubeleri ne yapar? Seçim olacak ya kendilerine oy vermeyeceğine inandıkları insanları derneğe üye yapmaz.
Üye olmayanlar ise çareyi Genel merkeze şikayet etmede bulur ve  üye olma haklarının ellerinden alındığını söylerler. Genel merkez yöneticileri rica ederler ana yine olmaz. Olmadı ile yönetici gönderirler  bir kez daha inadım inat denir. Ehh en üstteki yöneticiler tüzüğü harekete geçirirler.
Tüzük ne derse o..!
İHK’lar ise kendi belirledikleri adayların seçilmesi için hakemler üzerinde baskı oluştururlar. Bazı genç hakemler gururlarının incindiğini düşünür ve hakemlik umurumda değil babam bile bana baskı uygulamıyor İHK kim diye haykırır.
Sen ha bana tavır koyuyorsun. Sen maçı rüyanda görürsün gibi söylemler ortada dolaşır.

Hatta bu daha da ileri gider ve sene sonu klasman listeleri açıklandığında adını göremeyen hakem bu seçim yüzünden klasmanlara yazılmadım. Hakkımı helal etmiyorum. Zehir zıkkım olsun diye her ortamda zikredilir.
 
Sonuç yıllardan beri seçimlerde bunları gördük, duyduk ve yazdık. Bu seçimlerde bunlar yaşanır mı? Bekleyip göreceğiz. İnşallah yukarıda yazdıklarımız olmaz.

O ilin yöneticilerine sesleniyorum. MHK-İHK ve Dernek üçgenini iyi yakalayan kazanıyor.

Ha sizler diyorsanız ki; şehrim değil de benim verdiğim kişisel mücadelem daha önemli..

İşte o zaman bizde şöyle sesleniyoruz.. “Dünyɑdɑki en zengin yer mezɑrlıklɑrdır. Çünkü mezɑrlıklɑrdɑ ɑslɑ görmediğimiz icɑtlɑr yɑtɑr. Asla gerçekleşmemiş hɑyɑller ve fikirler yɑtɑr. Çünkü hangi nedenle olursɑ olsun hɑyɑllerini ve ɑmɑçlɑrını takip etmelerine neden olɑn engellere tɑkılmışlɑrdır.” 

Etiketler:

YORUMLAR

Müjdat KIRKAYA
Çok teşekkür ederim Ercan bey bir konu bu kadar samimi ve net kelimelerle ifade edilir...
05 Aralık 2017 Salı 12:48
MUZAFFER ÇEÇEN
SAYIN DURNA,TESPİTLERİNİZ BİR GERÇEK.AMA ÜLKEMİZDE GERÇEKLERE KİMSE BAKMIYOR.BAŞTA DEDİĞİNİZ GİBİ BİR EGO DUR GİDİYOR.KEŞKE DERNEK SEÇİMLERİ ÖZGÜR BİR ORTAMDA YAPILSA.RAHMETLİ MUHLİS AKARSU NUN TÜRKÜSÜNDE DEDİĞİ GİBİ BABAMI OKUR GÖRSEYDİM.BİZDE GALİBA HAYAL EDİYORUZ.1972-2015 YILLARI ARASINDA BU GİRDABIN İÇİNDE OLAN KİŞİ OLARAK,DEĞİŞEN BİR ŞEYLERİN OLACAĞINA İHTİMAL VERMİYORUM.HERKESE SAYGILARIMI SUNUYORUM.
04 Aralık 2017 Pazartesi 17:53
Kemal Taş
Hakemin Sesi\'de olmazsa kimsenin ne yaptığını, yapacağı bilinmiyor. Maça giden sus, pus!!!, Keyfi keka olanlar mutlu!!!, Allahınızı severseniz Talat Tokat ve benzeri YÖNETİCİLER sonrası kaç ELİT Hakem çıkardık. Kaç tane MHK üyesi AĞRI, KARS, HAKKARİ, ERZİNCAN, GÜMÜŞHANE, TOKAT, AMASYA V.S. yerlere gidip \"arkadaşlar nasılsınız, iyimisiniz, neee!!! istiyorsunuz diyen var mı? üç, üst düzey takımızda 10 sporcunun yabancı olduğu, MHK\'nin hakeme yabancı olduğu, TFF\'nin ekibine yabancı olduğu bir spor 19 Mayıs spor harekertlerinin bile gerisinde şimdi. Hakem derneği başkanı 25 yıl önce Diyarbakır\'a gelerek İl hakemlerinden destek istişareleri yapan bey efendi değil mi idi... Ama bu can gitmedi. Şahit mi Allah C. C. her şeyi biliyor. Ne oğlum, (YOKTUR )kızım, akrabam hakem DEĞİLDİR. Ama inanın Futbolumuz ve yönetenleri iyi durumda değil. Saygılarımla. NOT : 65 yaşındayım ve de en az o Mübarek bayrağımı, Gazilerimi, Şehitlerimi de, ne kadar sevdiğimi RABBİM BİLİR...
04 Aralık 2017 Pazartesi 02:15

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ