" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.207.240.35
Online Ziyaretçi: 4
Bugün Toplam: 1745
Dün Toplam: 3448
Genel Toplam: 17428053
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

EY MHK İŞLEYEN MAKİNANIN DİŞLİLERİ DEĞİŞTİRİLMEZ

Tarih:

27 Ağustos 2019 Salı 00:03

Okunma:

3025

Yorum:

0     Yorum Yaz

EY MHK İŞLEYEN MAKİNANIN DİŞLİLERİ DEĞİŞTİRİLMEZ

EY MHK İŞLEYEN MAKİNANIN DİŞLİLERİ DEĞİŞTİRİLMEZ
Son günlerde bazı illerde değişimler oldu bazı illerde de değişimler sürecek gibi gözüküyor.
İzlenimlerimiz ve öngörülerimiz hep doğruyu gösteriyor. Yıllardan beri bu camiayı benim kadar kimse işin içinde olarak takip etmiyor.
Şuan için en sıkıntılı iller başında Sakarya, Adana, Mersin, Hatay ve Gaziantep var.
Özellikle Murat Ilgaz’ın bakmış olduğu bölge sıcak iklimin tesirinde olsa gerek yanıyor..!
Bu camiada herkes birilerinin adamı olur. Biri gider diğeri gelir bu sefer onunda adamları olur.
Hakemin Sesi’nin yıllardan beri savunduğu bir sloganı var. Hakemin Adamı olmaz. Hakem de kimsenin adamı olmamalı.
Hakemlikte , hakem camiasında yöneticilikte oldukça  zor.. Herkes için hem de. Kimin gözlerine baksanız yüzlerce soru işaretinin geçtiğini görüyorsunuz.
Plan yaptınız, tutmadı mı?
Denediniz ve olmadı mı?
Birine güvendiniz, boşa mı çıkardı?
İşte o zaman: yeni bir düşünme biçimine ihtiyacınız var demektir.
 
"Modern felsefenin babası" ve analitik geometrinin kurucusu René Descartes'ın ünlü sözünü hatırlatmak istiyorum.
"Düşünüyorum o hâlde varım"
Neden düşünme biçimi?
 
Çünkü işler iyiyken zaten bir şekilde pozitif olursunuz. Esas zor olan, işler kötü giderken pozitif düşünebilmektir.
Başarılı insanlarla başarısız insanları birbirinden ayıran şey birinin hiç hata yapmaması değildir. Herkes hata yapar, başarılı insanlar önce düşünme biçimini ayağa kaldırır, sonra da yeni düşünme biçimiyle kendisini ayaklandırır.
İşte işler kötü giderken sizi ayakta tutacak düşünce biçimleri nelerdir?
 
Hayat engebelerle, çukurlarla ve tümseklerle dolu. Düşmemeye çalışmayın, düştüğünüzde nasıl kalkacağınıza odaklanın.
Eski yıllarda (1983) Çizgi film karakteri He-man, düşmanlarına karşı savaşırken kılıcını çıkardığı sırada "gölgelerin gücü adına güç bende artık" der ve saldırıya geçer. "Gölgelerin gücü adına güç bende artık" "By the power of Grayskull, I have the power"
 
Şimdilerde bazı MHK üyeleri acaba bu gücün kendilerinde olduğunu haykırıyorlar galiba?

Bu üyeleri işler iyi giderken maceraya sürüklenmemeleri yönünde uyarıyoruz.

Onlara tavsiyelerimiz şunlardır.

-Hiç kimseye değil, önce ve daima kendinize güvenin. Güvendiğiniz birileri sizi yarı yolda bırakabilir, ama kendiniz asla yarı yolda bırakmaz.
Aksilikler üst üste geldiğinde kendinizi şöyle teskin edin : “En azından ben buradayım, sağlıklıyım, tecrübeliyim, ayaktayım, hayattayım. Ben bu sorunları aşarım.”
-Nasıl bir zorluk yaşarsanız yaşayın, “Bunu da tecrübe etmiş oldum, artık daha güçlüyüm” düşüncesini kendinize kabul ettirin.
- “Elinden gelenin en iyisini yap, olmuyor mu? O zaman teslim ol”.
-Siz bu filmin kahramanı mısınız yoksa figüranı mı? Eğer başyapıtsa, eğer kahramansanız kahramanca oynayın rolünüzü..
-Sorunların bir yumak gibi büyüdüğünü, üst üste geldiğini mi düşünüyorsunuz?, en yakındaki ve en “çözülmesi size bağlı” olandan başlayın, adım adım çözüleceğini göreceksiniz.
-Asla ve asla iletişimi koparmayın, kimsenin telefonuna çıkmamazlık yapmayın, bu sizi daha büyük bir buhrana sürükler. Sağlıklı bir iletişim kurmaya çalışın. Emin olun bu durumunuz hem sizin işinizi kolaylaştırır, hem de özgüveniniz karşınızdakini rahatlatır.
Sorunlarınızı asla tek başınıza çekmeyin. Çevrenizdekilerden, o dertten 1. ve 2. derecede etkilenen/etkilenecek olan kişileri bu derde ortak edin.
Hiçbir şeyin nedensiz olmadığını unutmayın. Hayatta müthiş bir akış ve ahenk var. Her zaman işler yolunda gitmez, sorunlu olduğunuz bölgeyi düzeltecek olan sizden başkası değil. Sakın buralarda daha önceki komitelerde görev yapmış kişilerden destek yada söylemlerden etkilenmeyin. Daha önce dedik ya herkesin bir adamı var diye.
Yıllardan beri hep yazıyorum. Diyorum ki; MHK-BHK-İHK ve Dernek ile ortak hareket eden bu dörtgeni iyi kullanan iller hep başarılı oluyorlar.
MHK üyeleri aman dikkat ..! Sakın dernekleri dışlamayın. Onlar aslında TFF’nin işlevini yapıyorlar. Hakemi eğitmek kimin görevi? Tabiî ki TFF’nin.   Bu konuda TFF çok uyanık davranıyor. Mesela İHK’lara herhangi bir ödenek ödemiyor. Adamlar karda kışta gece gündüz hakem peşindeler. Onların eğitimleri, fiziki durumlarını takip edip maçların sağ salim oynanmasını sağlıyorlar.
Dernekler TFF’den tek kuruş almadan hakemlerden gelecek aidatlarla her türlü hizmeti vermeye çalışıyorlar.
Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum. Murat Ilgaz’a sesleniyorum. O bölge karışık ve hassas bir bölge. Kararları alırken beş defa düşün. .!
O bölgede şimdiye kadar diğer bölgelerde olduğu gibi çok başarılı oldum diyen insan sayısı bir elin beş parmağını geçmez.
Bir de Yüksel Okçuoğlu’na seslenmek istiyorum; Sevgili ağabey; daha önce bu komite başkan ve üyelerinin bir parçasıydın. Yine aynı duygularda olduğunu biliyorum. Lütfen size gelecek telefonlarla birilerini bir yerlere getirmeye kalkışma. Sen kendi işlerinle uğraş ve uzaktan bizler gibi takip et.  Bak o zaman işlerin daha iyi gideceğini göreceksin.
 
 
 
 
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Doğrucu Davut
Uzun lafa gerek tüm özellikle bahsi geçen bu bölge olmak üzere tüm illerde İHK' ler ve tüm bölgelerde bölgesel kurullar dedikoduya göre duyumlara göre değil; bilgi,belge, tahsil dikkate alınarak, şahıslar birebir tanınarak değiştirilmeli. Genç, arzulu ve doğruları olan disiplinli insanlar yönetici olmalı. Gençlere yönelmek gerek.Ecdadın dediği gibi Balık baştan kokar. Adam olan herkese sevgi ve saygılarımla...
27 Ağustos 2019 Salı 22:49
Serkan
ÖMER FARUK YEŞİL ADAM GİBİ ADAMDIR.KOLTUĞUNUZ GİDİNCE İNSANLARA LEKE ATMAK SİZİN KARAKTERİNİZ.ÖMER YERİNE BAŞKASI OLSA YİNE AYNISINI YAPARDINIZ.MEHMET ALEMDARA HÜSEYİN ABALIYA ERCAN YILDIRIMA YAPTIĞINIZ GİBİ.SAKARYAYI AHMET KEMİKSİZLE ÖZGÜR AYGÜN BİRLİKTE KAYYUMA TESLİM ETTİLER.İLİMİZİ NE HALLERE DÜŞÜRDÜNÜZ.ABDURRAHMAN ARICI HOCAM ARTIK GERÇEKLERİ GÖR. BU İNSANLAR DOĞRU İNSANLAR DEĞİL.
27 Ağustos 2019 Salı 19:51
Sakaryalı
Ömer Faruk Yeşil 15-20 yıl klasman hakemliği yaptı. Bu zamana kadar neden beklediniz? Bu sahtekarlığı yaptıysa zamanında verseydiniz belgeleri. Şükrü ve Özgür efendi siz ikiniz seneler önce yine bu çocuğu TFF ye şikayet ettiniz. Neden? Çünkü başarılıydı ve sizin adaletsizliklerinize dik durarak cevap verdi. Yeni il hakem kuruluna atanacak diye kuduruyorsunuz. Sakaryayı toparlayacak tek kişi o. Sakarya camiası sizin gibiler yüzünden ayaklar altında. Yazıklar olsun. Siz ona havlasanızda o sizi okşar. Ömer kardeşim, senin yerinde olsam direk mahkemeye veririm yukarıdaki yazanı. İnsanları menfaatleri zevkleri uğruna karalamak bukadar kolay değil. Meyve veren ağaç taşlanır. Dik dur eğilme. Biz seni öyle tanıdık.
27 Ağustos 2019 Salı 19:25
SAKARYALI DUAYEN
Değerli Ecan DURNA. Camianın yarayan kanasına el basmışsınız. Sakarya problemli il gözüyle bakılıyor ya hani bu problemi yaratanlar üstler. Duyumlarımıza göre Ömer Faruk Yeşil i il hakem kurulu olarak atayacaklarmış. Bu adam senelerce klasmanda hakemlik yaptı hemde renk körü olarak. Raporlarını almaya giderken eski klasmana hakemi E.E yi soktu ve başka hakemleri soktu hastaye. Sakryayı karıştırmak için elinden gelen ne gerekiyorsa yaptı önce mehmet alemdarla bir oldu şükrü özkanı yemek için. sonra derneği arkasına aldı mhk üyesini sakaryaya getirtti il hakem kurulu başkanının yüzüne 20 madde okudu. sonra özgür aygün e şirin göründü sonra arkasından dernek hesaplarında yolsuzluk var diye derneğe operasyon yaptı. Şöyle de bir hastalığı var yapacağını yapar bir süre sonra özür diler. Sakaryayı karıştırır bir süre sonra özür diler.Anlayacağınız bu insan doğru insan değil. Atayacak başka birisini bulamadınız mı. Anlatacağım çook şey var şimdilik bu kadar yeter.
27 Ağustos 2019 Salı 08:55
Deniz muştu
Sayın Durna , iyi güzel hoş yazıyorsunuz da bazı yazılarınızı kaynaksız yazıyorsunuz !!! Sakarya’da yaşananları biliyormusunuz? 6 ihk üyesine sahip Sakarya küstürülen koşamayan hakemler ile sayı düşünce 5 ihk üyesi ile çalışabilecek ve yine hakem sayısı bunca az iken hafta sonu oynanan maç sayısı 34 bir önceki ihk lerde gözlemci sayısı 46 fakat son dönemde sadece kendilerine ( Derneğe ) yakın en son 15 yıl önce Hasber kader bulunmuş yeni gözlemciler ile sayı 70 küsüre ulaşıyor yani Sakarya da dernek yapıyor o dediğiniz görüşmeler çalışmaları Hayırlısı olsun Oğuz hocam en doğrusunu zaten biliyor.
27 Ağustos 2019 Salı 08:19
Kemal Torun
Genelde yazının büyük bölümü doğru isede Yüksel Hocamıza ayırdığınız bölüm hiç şık olmamış. Yüksel Hocam bilgisi deneyimi hizmetleri insanlığı ile gönlü kırılmaması gereken bir insandır
27 Ağustos 2019 Salı 07:58

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ