" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.221.147.93
Online Ziyaretçi: 17
Bugün Toplam: 4340
Dün Toplam: 8795
Genel Toplam: 15182992
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

FOTOĞRAFLARA BAKIN SİZ KARAR VERİN!

Tarih:

24 Ekim 2017 Salı 19:32

Okunma:

2126

Yorum:

0     Yorum Yaz

FOTOĞRAFLARA BAKIN SİZ KARAR VERİN!

FOTOĞRAFLARA BAKIN SİZ KARAR VERİN!
NEREDEN NEREYE!
 
Değerli okuyucularımız bugün sizlere 2 fotoğraf paylaşacağız. Bu fotoğraflara bakıldığında nereden nereye geldiğimizin göstergesi olacak.

 
Rakip Senin Var Olma Sebebindir
Hangi spor dalı ile uğraşırsanız uğraşın o sporu yaparken rakibe saygı göstermek spor ahlakı anlamında en önemli durumdur. Çünkü şunu kimse unutmamalıdır ki rakipler o sporu yapanların var olma sebebidir. Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de en ünlü spor dalı futboldur. Bu yüzden futbolu ele alalım. Bir futbolcu şunu aklından çıkarmamalı! Rakibi olan futbolcu ve takım olmazsa maç yapacak futbolcu ve takım da olmayacağı için o zaman kendisinin ve takımının var olmasına ihtiyaç kalmayacak. Kısacası bir futbolcu ve takımın var olma sebebi rakip futbolcu, takımı ve hakemlerdir.
Fair Play’in özünde; Spor ahlakı, rakibe saygı ile beraber küfür etmemek, kötü niyetli olmamak, hakemi aldatmaya çalışmamak gibi.
Spor ahlakını incelerken aslında incelediğimiz sosyal, politik ve ekonomik ilişkilerimizdir. Spor ahlakında sorunu öncelikle yaşayan ve yaşatan, sorunun öznesi durumundaki sporcu, yönetici, antrenör ve taraftardır. Sporcunun önceden belirlenmiş kurallara uyup uymaması spor ahlakının normatif yönüdür. Ama daha önemlisi ve normatif spor ahlakını da içine alan olgu, temel toplumsal değerlerin çiğnenmesidir.
 
Kurallara uygun mücadele (fair play) spor ahlakının en önemli kurallarındandır. Ayrıca spor ahlakı çerçevesinde sporcu sağılığını, gelişimini tehlikeye atacak her tür davranıştan uzak durmalıdır. Sporun barış, kardeşlik ve dostluk olduğu ilkesi de spor ahlakının ilkelerindendir. Sporcuların olduğu kadar taraftarların da spor ahlakına uymaları gerekir. Maçlar sırasında sahaya yabancı cisim atıp küfür etmek spor ahlakı ile bağdaşmaz. Rakiplere saygı göstermek, centilmenlik, doping yapmamak, şike yapmamak spor ahlakının kurallarındandır.
Eskiden hakemlere olan saygı ve sevgi bambaşkaydı. Hakemlere küfür sporcular aslında kişiliklerini de sergiliyorlar..!
Hakemlere küfürler yağdırırken acaba ekran başındakiler o sporcuya neler diyorlar?
İşte sizlere 2 fotoğraf paylaşıyoruz.
Bir tarafta  Hakem Feridun Kılıç'ın Elini Öpen Beşiktaşlı Nazmi Bilge

Diğer tarafta ise Hakem Mete Kalkavan'a (O.Ç.) Diye Küfür Eden Caner Erkin.


İşte görüyorsunuz; Bir Tarafta Asalet-Diğer Tarafta İse Rezalet.

İşte Futbolumuzda Gelinen Nokta…
Yorumlarınızı bekliyoruz. Siz hangi duruşu beğeniyorsunuz?
    

Etiketler:

YORUMLAR

salıh
ercan hocam sızde bu camıada yıllarca emek sarfettınz sıze futbolcu avazı cıktıgı kadar o.c. dıyecek sızde arkanızı donup kacarmıydınız kesınlıkle ıhrac edersınız.canere 6 mac ceza verılmıs sımdı mhk beklıyorum kalkavavan kac hafta ceza verecekler.bu olay dıger hakemlerıde yaralamıstır.
27 Ekim 2017 Cuma 10:20
Mehmet Ekici
Sn. Ercan Durna Yine Güzel Bir Konuya Değinmiş sin. Bu Ülkenin Futbolcusu Hırsız, Antrenörü Hırsız, Yöneticisi Hırsız Durum Böyle Olunca Bu Gibi Çirkin Olaylar Bitmez. Sahaya Çıkan Futbolcu, Antrenör ve İdareciler Tamamen Art Niyetliler Maçta Hakemi Nasıl Kandırırız ın Peşindeler Tamamen HIRSIZLIK Peşindeler. Bu Ülkenin SPOR KÜLTÜRÜNE İhtiyacı var bence bunu öğrenmeliyiz.
26 Ekim 2017 Perşembe 09:05
Kemal Taş
Hakemlik çok zor bir MESLEKTİR. Hakem demek MAÇ demek değildir. müsabakanın tebliğinden ÖNCESİ,SONRASI, Müsabakaya hazırlığı,gideceği yere seyahat planlaması, yatacağı yer, oturacağı mekan kişiler, giyimi, kuşamı v.s. v.s. yaşım gereği Ülkemde Sporcu olarak Lefteri, Metini, Vedat Okyarı bu gözler, gördü, ikisi ile de konuştum naçizane!!! MHK talimatları, UEFA, FİFA tüm bunlar Hakemin yanında destek olarak var.Yukarıda isimlerini arz ettiğim kişiler den Metin Oktay\'tüm spor hayatında sadece BİR KIRMIZI KART gördüğünü bilen var mı? kendisine yapılan küfürden ilgili oyuncuya küçük bir fiskeden dolayı. Ben isim üzerine bu yazıyı yazmadım. Sevgili Hakem kardeşlerim, size hocalarınız da hep söyler, söylemiştir. \"SİZE HAKARET EDEN OYUNCU İSTER MİMİK, İSTERSE EL KOL HAREKETİ İLE SENİ SEYİRCİNİN ÖNÜNE ATIYORSA LÜTFEN SİZDEKİ O SINIRSIZ OTORİTENİZİ KULLANINIZ\" Ve de o, oyuncuya SIRTINIZI DÖNMEYİNİZ. Saygılarımla...Kemal Taş - DİYARBEKİR
26 Ekim 2017 Perşembe 02:12
Mehmet Bilir
Sahada Dik durana kimse bi şey demiyor dersede cezasını veriyor hakem hakem olmalı .Mete Kalkavaan Hakemlik adına utanc verici hereket ile küfürleri duymamazlığa geliyor ve kaçıyor. Diğer oyuncumu o zaten herşey ile ne olduğu belli.
25 Ekim 2017 Çarşamba 03:48

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ