" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 35.175.200.4
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 6204
Dün Toplam: 4558
Genel Toplam: 16547248
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: 1. BÖLGE

Tarih:

06 Aralık 2018 Perşembe 00:00

Okunma:

2385

Yorum:

0     Yorum Yaz

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: 1. BÖLGE

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: 1. BÖLGE
Değerli okuyucularımız B klasmanı “geleceğin yıldız hakemlerini” tanıtmaya çalıştık.  Diğer bölgelerde 1 veya 2  hakem sayfalarımızda yer buldu. 4. Bölgedeki takım sayısını baz aldığımızda orada tek hakem olması bizlerin eksikliği oldu. Onu da bu hafta telafi edeceğiz ve bir hakemimizi daha tanımış olacaksınız.
1. BÖLGE: BABALAR VE OĞULLARI!
 1. Bölge takım sayısı bakımından Türkiye’nin en önde gelen bölgesi onun için burada 5 hakemimizi vitrine çıkaracağız. Burada en ilginç olay ise bu hakemlerimizin hepsinin de babasının eski hakem olması.

Bunlar kimler?

Yaşar Filiz’in oğlu: Mustafa Kürşat Filiz
Şahin Taşkınsoy’un oğlu: Buğra Taşkınsoy
İsmet Cengiz’in oğlu: Can Cengiz
Oğuz Uğurlu’nun oğlu: Oğuzhan Uğurlu
Osman Avcı’nın oğlu: İlker Yasin Avcı..
 
VARAN :1
MUSTAFA KÜRŞAT FİLİZ
 
Mustafa Kürşat Filiz kimdir?

18 Kasım 1986 yılında Balıkesir’de doğdu. İstanbul’da minik takımlardan A takım seviyesine kadar amatör olarak futbol oynadı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yönetimi bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Spor Yönetim Bilimleri Tezli Yüksek Lisans bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. 2013 itibari ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Geliştirme Birimi’nde işe başladı ve halen spor uzmanı olarak görev yapmaktadır.
Futbol hakemliğine 2005 yılında başladı.2008 yılında klasman hakemliğine yükseldi. Klasmana çıktığı sezondan itibaren 112’si hakem olmak üzere toplam 167 tane profesyonel müsabakada görev aldı.2016 yılında Ziraat Türkiye kupası grup aşamasında Galatasaray A.Ş.-Kastamonuspor 1966 müsabakası yöneterek ulusal basında ''ulusal hakem olarak 3 büyüklerden birinin maçını yöneten ilk hakem olarak tarihe geçti'' şeklinde haberleri çıktı.
Hobileri: Kayak yapmak, film izlemek, kitap okumak, tarihi ve kültürel araştırmalar yapmak ve seyahat etmek. Dünya liglerini takip etmek.
Kürşat Filiz : Evli ve bir çocuk babasıdır.
  


VARAN:2
BUĞRA TAŞKINSOY

Buğra Taşkınsoy kimdir?


 
9.05.1992 tarihinde Malatya’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da tamamladı. Trakya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1 yıl boyunca İngiltere’nin Brighton şehrinde dil okuluna gitti ve İngilizcesini geliştirdi. İngiltere de kaldığı süre boyunca Brighton şehrinde 73 adet amatör müsabaka yönetti. İngiltere’den döndükten sonra 2015 yılında iş hayatına başladı. 2 yıl boyunca 5 yıldızlı bir otelde Satış Koordinatörü olarak görev yaptı. Daha sonra özel bir turizm acentasında Proje Müdürü olarak göreve başladı ve halen burada görevine devam ediyor.
 Hakemliğe 2009 yılının Mart ayında HİF hakemliği kursunda başladı. 2017 yılının Aralık ayında MHK’nin İzmir’de düzenlediği UEFA CORE kampına katıldı. B Klasman hakemliğinde bu sene ilk yılı. Ana dili gibi İngilizce konuşabiliyor.  
Bu yıl haziran ayında evlendi.
 
Hobileri: Yeni yerler keşfetmeyi ve daha önce gitmediği ülkelere seyahat etmeyi arzuluyor. Arkadaşlarıyla masa tenisi ve playstation oynuyor.  Fotoğraf sanatıyla ilgilenip doğa fotoğrafları çekmeyi seviyor.
 
İlgi alanları: Bilim kurgu filmleri seyretmek, tiyatroya gitmek, yemek yapmak ve yeni tatlar denemekten hoşlanıyor.

 
  
VARAN:3
CAN CENGİZ
Can Cengiz Kimdir?

İstanbul Bölgesi B Klasman Hakemi
Can Cengiz 1992 İstanbul, Kadıköy doğumlu. 1.86 Boy 76 Kilo.
Yüksek öğrenimini, Doğuş Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği İngilizce Bölümünden mezun olarak tamamladı. Babası Futbol, Annesi Voleybol’un içinde olunca, adeta sporun içinde doğdu diyebiliriz. Bu nedenle çocukluğundan itibaren de spor yapma fırsatı oldu. 2003-2004 Sezonunda oturduğu semte yakın olan İdealtepe spor’ da filiz lisans çıkartarak futbol oynamaya başladı. Bir sezonda 2 farklı kategoride oynamak kaydıyla, toplam 4 sezon idealtepespor’ da futbol oynadıktan sonra, 2007-2008 sezonunda O zaman PTT Lig takımı olan Kartalspor U16 takımına transfer oldu. Son 2 sezonu O zamanki adı A2 Ligi olan takım olmak kaydıyla, toplam 4 sezonda Kartalspor’ da futbol oynadı. Kartalspor’ da futbol oynarken 2008 yılında HİF hakemliği kursu açıldığını öğrendi ve 2008 yılında başvurduğu HİF hakemlik kursunu bitirdi. 2009-2010 yıllarında 2 sezon hem futbol oynadı, hem de HİF hakemliği yaptı. 2008-2009 Sezonu son UEFA kupası final maçı (Werder Bremen- Shakhtar Donetsk) Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadında oynanmıştı. 2009 mayıs ayındaki Final maçı öncesinde  UEFA & TFF  işbirliği ile organize edilen  GRASSROOTS  turnuvalarında ( Şubat-Mart-Nisan-Mayıs) HİF hakemliği yaparak, hakemliğe başladı. 2 Sezon HİF hakemliği yaptıktan sonra 2010 yılında İl Hakemi oldu.  2010-2011 Öğretim yılında Üniversite Eğitim hayatım devreye girince, futbolla eğitimi birlikte sürdürebileceği imkan ve zamanı bulamadı. Ailesiyle de konuşarak, Eğitim hayatını tercih etmek durumunda kaldı ve futbolculuk hayatını istemeyerek noktaladı. Şu anki Bölgesel Kurul Üyesi Adil UÇANKAN’ ın teşvikiyle hakemlik tarafına ağırlık verdi. 2014 yılında Bölgesel Hakem, 2017 Ocak C klasman, 2017 Temmuz B klasman hakemi olarak müsabakalarda görev almaktayım. İyi derecede İngilizce biliyorum, 2014 yılında İsveç’ te düzenlenen GOTHİA CUP turnuvasına gitti. İsveç’ ten döndükten sonra, 3 ay İngiltere’ ye dil kursuna gitti. 2015 yılından itibaren TFF MHK tarafından verilen Hakem ve Takım mihmandarlığı görevlerinde bulunuyor. Özellikle hakemlik tekniğini geliştirmek için üst düzey hakemlerin yönettikleri, maçlar, UEFA Şampiyonlar ligi, UEFA Avrupa Ligi, İngiltere, İtalya, İspanya, Almanya, Fransa Liglerini takip ediyor.
Hedefi; her hakemin hayali olan FİFA hakemi olarak, Cüneyt ÇAKIR’ ın  açtığı yolda genç nesil olarak devamlılığı sağlayabilmek ve Türk hakemliğini Uluslararası arenalarda başarıyla temsil edebilmek.
Hobileri; Kitap okumak,  Tiyatro  ve  Sinemaya gitmek,  Doğa,  Deniz  ve  Kültürel seyahatler yapmak, Belgeseller izlemek, PS oynamak, Yüzme, Kayak.
 
 
 
 
 
 VARAN:4
OĞUZHAN UĞURLU


Oğuzhan Uğurlu kimdir?

 1992 yılında İstanbul’da doğdu. Baba mesleği gereği Anadolu’nun farklı kentlerinde büyüdü. 2006 yılında Kenan Evren Anadolu Lisesi’ni kazanarak tekrar İstanbul’a dönüş yaptı.
İlk düdüğünü 2009 yılında çaldı. 2010’da Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazanarak üniversite hayatına başladı.
Okulunun ikinci yılında Amerika’ya dil eğitimi için gitti. Orada gördüğü İngilizce eğitiminden sonra üniversitede yurt dışı bağlantılı programları yönetti. Amerika’da aldığı eğitim ve yönettiği programlar ile birlikte İngilizcesini üst seviyeye taşıdı.
2016 yılında hakem gelişim mentör programı kapsamında bir sezon boyunca Erol Ersoy mentörlüğünü yaptı. Erol Ersoy ile yaptığı saha eğitimi ve kişisel gelişim çalışmaları hakemlik kariyerine büyük katkı sağladı.
2017 yılında Merkez Hakem Kurulu’nun düzenlediği Core kursuna davet edildi ve bu kursu başarıyla tamamladı.
Genç yaşına rağmen hakemlik kariyerinin 10. Senesinde olan Uğurlu, 4 sezondur klasman hakemi tecrübesiyle düdük çalmaktadır.
İlgi alanları:
Avrupa liglerini ve hakemlerini yakından takip ediyor.
Günden en az 2 maç izliyor. Takip edemediği maçları kayıt ediyor ve mutlaka seyrediyor.
Hobileri;
Eşi ve yakın arkadaşlarıyla sinemaya gidiyor, tiyatro seyrediyor. Özel hayatını özel yaşamaya özen gösteriyor. Kitap okumayı seviyor. Özellikle İngilizce romanları ve başarılı kişilerin biyografilerini takip ediyor.
Daima fit. Beslenmesine çok dikkat ediyor.
Düzenli antrenman yapıyor .
 
 


VARAN : 5
İLKER YASİN AVCI

İlker Yasin Avcı Kimdir?
 
03 Haziran 1989 doğumlu. İlk ve orta öğretim hayatını İstanbul’da tamamladıktan sonra  2012 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesinden çift ana dal yaparak, Spor Yöneticiliği bölümü ve aynı zamanda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra yabancı dil eğitimini almak için İngiltere’nin Londra şehrinde 1 yıl boyunca İngilizce eğitimi aldı ve spor yöneticiliği üzerine çeşitli sertifikalar edindi. Türkiye’ye döndükten sonra iş hayatına atıldı. Şu an Atatürk Olimpiyat Stadyumu İdari Birim Müdürü olarak görev yapmaktadır.
 
Futbol Hakemliği kariyerine 17 yaşında 2006 yılında İstanbul’da başladı. 2007 yılında üniversiteyi Kütahya’da kazandığından dolayı hakemliğe 5 yıl boyunca burada devam etti. 2012  senesinde İngiltere’de bulunduğu sırada İngiltere Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunarak 1 sezon boyunca Londra’da amatör ve bölgesel liglerde futbol hakemliği yaptı. Geçtiğimiz yıl Merkez Hakem Kurulu’nun düzenlediği Core Hakem Kampına davet edildi. Şuan B Klasman hakemi olarak TFF 2. Ligde görev almaktadır.
Hobileri:  kitap okumak, farklı spor branşlarında faaliyette bulunmak yer almak. En çok sevdiği hobisi ise her sene fırsat buldukça yurt dışına giderek farklı kültürleri görmeyi, farklı tatları denemekten büyük keyif alıyor. 


Etiketler:

YORUMLAR

nedim güler
SAYIN EDİTÖR BU PIRIL PIRIL KAEDEŞLERİMİZİ TANITTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ANCAK OĞLU HAKEM OLAN ÇOÇÇUKLARIN BABALARININ HANGİ LİĞDE OLURSA OLSUN GÖZLEMCİLİK YAPMASINI ETİK BULMUYORUM BU KONUYU İRDELERSENİZ SEVİYORUZ
07 Aralık 2018 Cuma 13:11

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ