" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.212.239.56
Online Ziyaretçi: 19
Bugün Toplam: 3459
Dün Toplam: 5420
Genel Toplam: 15944124
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: YAKUP ÖZHAN

Tarih:

22 Ekim 2018 Pazartesi 23:15

Okunma:

5889

Yorum:

0     Yorum Yaz

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: YAKUP ÖZHAN

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: YAKUP ÖZHAN
Değerli okuyucularımız araştırmalarımızda 7. Bölgeden “Geleceğin yıldız hakemleri arasına Gaziantep’ten B klasman hakemi Yakup Özhan ön plana çıktı.

Bakalım bu genç kardeşimiz kimmiş, neler yapıyor, kaç dil biliyor?
 
Adı: Yakup
Soyadı :ÖZHAN.
Gaziantep Bölgesi B klasmanı Hakemi.
Hakemliğe 2009 yılında henüz 15 yaşında Yalova’da başladı. 9. sezonunu geride bırakan genç hakemimiz şuanda 24 yaşında. Gaziantep’te Adil Ceydeli Ortaokulu’nda Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.

Ortaokulu Yalova’da, liseyi İstanbul Çapa Fen Lisesi’nde okudu. Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü kazandı. Üniversite döneminde İspanya’nın Oviedo Üniversitesi’nde 1 sene Psikoloji eğitimi de alan genç hakemimiz, halen Sakarya Üniversitesi’nde kendi bölümünde yüksek lisansına devam ediyor.

Akademik başarılarının yanı sıra sosyal olarak da kendini oldukça geliştirdi. Lise döneminden itibaren her yaz çalıştığı Nuren Turizm ve BeytTürk Gayrimenkul gibi uluslar arası firmalarda stajyer olarak başlayıp yöneticilik pozisyonuna kadar yükseldi.

Bu şirketler vasıtasıyla yaz aylarında Dubai, Abu Dhabi, Kuveyt ve Katar gibi Arap ülkelerinde çalışma şansı edindi, sürekli olarak gerçekleştirdiği bu yurtdışı iş seyahatlerinde Arapça’sını geliştirdi. Ardından hem ailesinin mesleği olması hasebiyle hem de hakemlik kariyerine ağırlık vermek için Satış ve Pazarlama Uzmanı pozisyonunda bulunduğu BeytTürk Holding’ten istifa edip Gaziantep’e öğretmen olarak atandı.
Hakemlik serüveni de bir o kadar renkli başladı; ilköğretim çağlarında 5 sene masa tenisi, basketbol ve güreş sporlarıyla ilgilendi, ilinde ve bölgesinde çeşitli madalyalar kazandı. Ardından lise çağlarında amatör liglerde ailesinden gizli top oynarken, babasının yerel bir gazete haberinde resmini görerek futbolu yasaklaması üzerine bu kez hakemliğe başvurdu.
Üniversite’de yurtdışı programına seçildi, İspanya’da 1 sene hem psikoloji eğitimi aldı, hem de mahalli bir ligde üniversite takımında oynadı. İspanyolcayı akıcı bir şekilde konuşmayı öğrendi. Döndüğünde 2015-2016 sezonu sonunda Bölgesel Hakemliğe terfi oldu.
22 yaşında Gaziantep’e atandı Bölgesel Kurul Üyeleri duayen İlyas AYAN ve Ziya ÇETİN tarafından izlendi, hakemliği ve kişiliği çok beğenildi. Geçmişte ve günümüzde görev yapan bir çok başarılı hakemi keşfeden ve destek olan Duayen İlyas Hoca’nın elinde tuttuğu genç hakem, verilen şansları iyi değerlendirerek başarı basamaklarını hızla tırmandı ve kendisine güvenenlerin yüzünü kara çıkartmayarak tırmanmaya devam ediyor. Ayrıca her ay İlyas AYAN’ı; kaldığı bakım evinde ziyaret edip ahde vefa gösteriyor.
Aralık 2017’de İzmir’de MHK tarafından düzenlenen UEFA CORE projesine Türkiye’deki 6 hakemden biri olarak davet edildi ve performansıyla MHK üyeleri tarafından büyük beğeni topladı.
Sosyal ve kültürel yönden kendisini sürekli geliştiren, bunun yanı sıra iş yaşantısını da başarılı bir şekilde yöneten hakemimiz, ardından gelen gençlere kişiliği, sosyal yaşantısı, iş ahlakı ve hayat hikayesi ile mükemmel bir örnek teşkil ediyor.

Hobiler: Bol bol okuyor, İtalyanca ve Almanca başta olmak üzere yabancı diller öğrenmeyi ve seyahat etmeyi seviyor, Avrupa’daki ve Arap Yarımadası’ndaki bir çok ülkeyi gezmesinin yanı sıra Dünya’yı dolaşma hayalini gerçekleştirmek istiyor.

İlgi Alanları: Psikoloji Biliminde uzmanlaşmak, Spor Psikolojisi üzerinde çalışmalarda bulunmak

Yabancı Dil: Geçtiğimiz yıllarda Kamp dönemini Yalova’da geçiren Kosova Milli Takımına mihmandar olarak görevlendirildi. Ana dili gibi İngilizce, iyi derecede İspanyolca ve Arapça biliyor. Başlangıç seviyesinde İtalyancası var.
    Etiketler:

YORUMLAR

HAKAN YILMAZ
SAYIN ERCAN HOCAM EMEĞİNİZE SAĞLIK.GEÇEN SENE NİĞDE İLİMİZDE YAPILAN FUTSAL MÜSABAKALARINDA TANIŞMA İMKANIM OLDU. GERÇEKTEN MÜTEVAZİ GİRİŞKEN VE SEMPATİ DOLU BİRİSİ HAKEMLİĞİN GÜZEL YANI BU İŞTE. GÜZEL İNSANLARLA TANIŞMA FIRSATI VERİYOR. YAKUP HOCAM ALLAHIM YOLUNU BAHTINI AÇIK ETSİN ALLAHIM GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.
23 Ekim 2018 Salı 08:33

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ