" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.212.239.56
Online Ziyaretçi: 23
Bugün Toplam: 3383
Dün Toplam: 5420
Genel Toplam: 15944048
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI (3. BÖLGE)

Tarih:

07 Kasım 2018 Çarşamba 01:05

Okunma:

2193

Yorum:

0     Yorum Yaz

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI (3. BÖLGE)

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI (3. BÖLGE)
Değerli okuyucularımız 3. Bölge B klasmanı yıldız hakem adaylarını seçerken ince eledik sık dokuduk.
Karşımıza iki tane genç ve yetenekli hakem çıktı. Bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ankara Bölgesi B klasman hakemi

Adı: Burak

Soyadı: Pakkan
 
 26 Ocak 1989 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretimi Eryaman Hasan Ali Yücel İ.Ö.O ‘da. Liseyi Çankaya Anadolu Lisesi’nde Almanca yabancı dil ağırlıklı okudu. Daha sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Ekonometri bölümünü kazandı. Üniversiteden 2012 yılında mezun oldu. Şuan Hacettepe Üniversitesi’nde kendi alanı olan iktisat bölümünde yüksek lisansa devam ediyor.
2 yıldır İstanbul’da bulunan bir inşaat firmasının Ankara sorumlusu olarak vekaleten işlerini yürütürken aynı zamanda Ankara’nın Beynam Köyü’nde ceviz yetiştiriciliği yapıyor.
Lise eğitimini Almanca aldığından dolayı İngilizcesini geliştirmek amacıyla 2014 yılında ODTÜ’nün hazırlık programına kayıt oldu. Bir eğitim yılı boyunca İngilizce eğitimi alarak girmiş olduğu sınavları başarıyla bitirmesinden dolayı ODTÜ Başarı belgesiyle ödüllendirildi.

Babasının eski futbolcu ve antrenör olmasından dolayı sürekli futbolun içinde oldu. Küçüklüğümde beri ilgili olduğu futbola, futbolcu olarak başladı. Önce MKE Ankaragücü altyapısında 2 sezon boyunca stoper olarak görev aldı. Ardından amatör küme takımı olan Kavaklıdere Spor Kulübü’ne geçti. Burada C genç (şimdiki u-16) takımında orta saha olarak oynarken izleyenlerin dikkatini çekerek 2 kez Ankara Karmasına çağrıldı ve burada idmana çıktı. 2007 yılında Üniversiteye hazırlandığı dönem hafta içi idmanların oluşu ve maç temposuyla okulun aynı anda yürümemesi sebebiyle okulu tercih ederek futboldan uzak kaldı.
2008 yılında ise çok sevdiği futbola hakem olarak tekrar döndü. 2011 yılında Ankara’da oynanan çocuk oyunları kapsamında 3. Lük maçında Macaristan- Romanya u-13 milli takım maçını yönetti. 2012 yılında Bölgesel yardımcı olarak terfi etti. Hedefimin Hakem olmasından dolayı 2013 yılında Bölgesel Hakemliğe geçiş yaptı. 3,5 sezon Bölgesel Hakem olarak görev yaptıktan sonra ile 2016 Aralık ayında C Klasman hakemliğine terfi etti. 2017 yılında MHK’nin düzenlediği Yetenekli Genç Hakem Kampı’na katıldı ve burada çok güzel bir deneyim elde etti.  B Klasman Hakemi olarak da 2. Sezonu.
Hedefi FİFA Hakemi olmak
 Hedefim FİFA Hakemi olarak Türkiye’yi Uluslararası arenada başarıyla temsil etmek. Bunun içinde her zaman kendisini bu yönde geliştirerek hedefine ulaşmak için çok çalışıyor.
 
Hobileri; Yurt dışına seyahat ederek yeni kültürler tanımak en önemli hobilerinin başında geliyor. İspanya, Fransa ve İtalya’ya çeşitli zamanlarda seyahat etti. Aynı zamanda yapmış olduğu bu seyahatlerde Avrupa’da maç izlemeye çalışıyor. 2012 Yılında Santiago Barnabeu Stadında Real Madrid maçını izledi. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasında Fransa’nın Paris şehri Parc Des Princes Stadı’nda Türkiye – Hırvatistan maçını yerinde takip etti.
Diğer hobileri Basketbol ve masa tenisi oynamak, doğa yürüyüşü yapmak, alanı ile ilgili araştırmalar yapmak, yüzmek ve tarih kitapları okumak.
Burak Pakkan, bekar ve İngilizce biliyor Almancası ise orta düzeyde.
     

Karabük Bölgesi B klasman hakemi
 
Adı: Mustafa Hakan
 
Soyadı: Belder
 
09.10.1992 Karabük’ün Safranbolu ilçesinde doğdu.79 kg ağırlığında ve 1.86 cm boyunda. Babası öğretmen, annem ise ev hanımıdır.İki kardeşler,abisi  Polonya'da yaşıyor.
 
İlk ve orta öğrenimini Şehit Mehmet Dinçel İlköğretim Okulunda,lise öğrenimimi de Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinde tamamladı.
 
Futbol hayatının vazgeçilmez bir parçasıydı.Futbola ilgisi ilkokul yıllarında başladı ve ilkokuldan itibaren  okul ve kulüp takımlarında lisanslı olarak futbol oynadı.Spora olan bu ilgisi ve ailesinin de desteklemesiyle gelecek planlamasında da çok etkili olarak 2010 yılında Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nu kazanmasını sağladı.Üniversitenin futbol ve futsal takımlarında da oynadı.Bir sene İngilizce hazırlıkla beraber 5 yılda mezun oldu.
Mezun olduktan sonra 3 yıl Safranbolu Final Okullarında Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı.Şu anda da İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Spor Yönetimi ana bilim dalında  yüksek lisans yapıyor.
 
Futbol hakemliğine 2012 yılında üniversite 1.sınıftayken sınıf arkadaşı ve bölüm hocası Doç..Dr. N.Bahadır Kayışoğlu'nun tavsiyesiyle futbolun içinde kalmak ve futboldan kopmamak için başladı.
.1 yıl HİF hakemliği,2  yıl il hakemliği,3 yıl da  bölgesel hakemlik yaptıktan sonra 2017 yılında C klasmana yükseldi.Bu sene itibariyle de B klasmana terfi etti. 
 
Hayatının büyük bölümü sporla iç içe geçiyor.Boş zamanlarında başta futbol branşı olmak üzere her branştaki müsabakaları,gelişmeleri ve haberleri takip ediyor.
Haftanın 4-5 günü fiziksel antrenmanlarını yapıyor. .Arkadaşlarıyla  halı sahada top oynuyor bazen de  ve basketbol maçları oynuyor. .Kişisel gelişim kitapları ve kendi alanı ile  ilgili kitaplar okuyarak kendisini sürekli geliştirmeye çalışıyor.
 
Hakemlikteki hedefi zirve
 
Hedeflerini anlatırken bakın neler söylüyor; Hakemlikteki hedefim tabi ki de başarı merdivenlerinin en üst basamağına sağlam ve emin adımlarla çıkmak. Bu basamak da FIFA kokartı takmak.Bunun için de hakemliğimi ve İngilizce seviyemi çeşitli eğitimler ve kurslarla yükseltmeye çalışıyorum.
 
Sporcu iken başarıları
 
İlköğretim,Lise Ve Üniversite'de Okul Ve Kulüp Takımlarında Başarıları...
 
2005 yılında Şehit Mehmet Dinçel İlköğretim Okulu ile Karabük birinciliği ve Çankırı'da grup maçlarında ikincilik, ardından Burdur'da Türkiye Finalleri.
 
2005 yılında 5000 Evlerspor ile Karabük'te il birinciliği ve Ankara'da grup maçları.
 
2006 yılında Şehit Mehmet Dinçel İlköğretim Okulu ile Karabük birinciliği.
2010 yılında Kardemir Karabükspor ile U18 Karabük birinciliği,Sinop grup maçlarında birincilik ve Çorum'da ikincilik.
 
Üniversite yıllarında üniversite futbol ve futsal takımları ile grup birincilikleri ve Türkiye finalleri.
 
2014 yılında Karabük Üniversitesi ile futsalda Türkiye 3.lüğü.


Bu arkadaşlarımıza önerilerimiz şöyle; öncelikle hakemlik her şeyiniz olmamalı. Hayatta hakemlikten çok daha önemli şeylerin olduğunu unutmayın. Aileniz ve işiniz sizlerin vazgeçilmezleridir. Bir de sizlere emeği geçen insanları da asla unutmayın. MHK ve bölge sorumlularınız sizler için büyük uğraşlar verdiğini biliyoruz. Sizlerde hocalarınızdan alacağınız feyiz ile iyi yerlere gelebileceksiniz. Bu arada daha önce yıldız hakem adayı olarak tanıttığımız Antalya bölgesi B klasmanı hakemi Gökçen Öztürk fazla idman yaptığı için koşuda başarılı olamadı.
Yorgun adaleler, onlara bağlı dokuları koruma görevlerini   tam olarak yapamazlar, böylece kemik, kıkırdak, tendon ve bağ hasarlarına neden   olurlar. Bunu da unutmayınız.
Yolunuz açık, şansınız bol olsun. 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ