" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 35.175.200.4
Online Ziyaretçi: 15
Bugün Toplam: 5880
Dün Toplam: 4558
Genel Toplam: 16546924
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI (8.BÖLGE)

Tarih:

20 Kasım 2018 Salı 00:07

Okunma:

2531

Yorum:

0     Yorum Yaz

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI (8.BÖLGE)

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI (8.BÖLGE)
Değerli okuyucularımız 8. Bölge yetenekli yıldız hakem adayları için geniş çaplı bir araştırma yaptık. Karşımıza 2 tane pırıl pırıl genç çıktı. Bunlardan bir tanesi Diyarbakır’dan B klasmanı hakemi Selim Özen diğeri ise Malatya’dan B klasmanı hakemi Batuhan Gültek.
Bu arkadaşlar diğer tanıttığımız hakemlerle sıkı bir yarışa girdiler. Şuanki hakemliklerinin üstüne çıkarlar ise kendilerini çok daha iyi yerlerde görebileceğiz.
 
Selim Özen Diyarbakır Bölgesi B Klasmanı Hakemi
 
Selim Özen kimdir?
 
 23.04.1985 Erzincan doğumlu. 1.78 boyunda 73 Kg.

 
İlk, orta ve lise hayatı Erzincan’ da geçmiştir. Lise dönemi İngilizce ağırlıklıdır.
Futbola olan ilgisi ilkokuldan itibaren başlamış, okul ve kulüp takımlarında lisanslı olarak futbol oynamıştır.
Hedefi olan Türkçe Öğretmenliğini kıl payı kaçırmış, 2004 yılında ailesinin de desteği ile Polis Yeterlilik sınavlarına girerek Etiler Polis Okulunu kazanmış hayatında büyük yeri olan İstanbul macerası başlamıştır.
2006 yılında henüz 21 yaşında iş hayatına başlamıştır. İngilizcesi ve sosyal ilişkilerinin iyi olması sebebi ile İstanbul Emniyeti tarafından Sabiha Gökçen Havalimanına atanmış ve 11 sene burada başarılı bir şekilde görev yapmıştır.
İş hayatına erken yaşta başlayan Selim, eğitimine devam ederek,   Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olarak lisans eğitimini tamamlamıştır,  ayrıca görevi esnasında Pasaport  -Yabancılar Temel Eğitimi, Sivil Havacılık Güvenlik Semineri, Sivil Havacılık , Güvenliği Güvenlik Cihazları Kullanma Eğitimi, Güvenlik Bilimleri ve Davranış Eğitimi aldığı, ayrıca ülkemizin 15.07.2016 gecesi yaşadığı darbe girişiminde SGHL  görev almış , bu görev esnasında yaptığı özverili çalışmaları sonucunda Üstün Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiş ve başarılarına devam etmiştir.
Havalimanında görev yaptığı esnada amatör olarak futbol oynamaya devam etse de profesyonel anlamda mesleki yoğunluk sebebi ile futbola ara vermiştir.
Fakat görev yaptığı esnada tanıştığı Fırat Aydınus yönlendirmesi ile 2008 yılında şuan  1.Bölge sorumlusu olan   Hacı Ahmet Erdoğan’ın öğrencisi olarak hakemlik hayatına başlamıştır.
2014-2015 sezonundan itibaren Ulusal Kadroda kendisine yer bulan Selim, 2017 yılı Eylül ayında görevi sebebi ile atandığı Diyarbakır ilinde meslek  ve hakemlik hayatına devam etmektedir. Selim Özen halen İstanbul ‘ a gittiğinde  İstanbul da kendisine destek olan herkesi ahde vefa örneği göstererek mutlaka ziyaret etmektedir.
 
Selim Özen, 2009 yılında hayatını Yasemin Hanım ile birleştirmiş, bu evliliğinde Eymen ve Yüsra isminde çocukları dünyaya gelmiştir.
 
Hedef  ve İlgi Alanları:
İlk olarak İyi insan yetiştirerek Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda evlatlarını büyütmek, iyi bir baba olabilmek. Futbol Hakemliğinde Süper Ligde Düdük Çalabilmek, Mesleki kariyer ise  Güvenlik Bilim Dalında Kendini Geliştirerek bu dalda yeni gelecek olan meslektaşlarıma eğitim vermek.
 
 Eşi ve Çocuklarıyla haftada en az 1 kez sinema, tiyatro veya spor etkinliğine gitmek. Diyarbakır ilinde bulunan arkadaşlarıyla balık tutmak , muhabbet kuşu olan Boncuk ile zaman geçirmek ve onunla konuşmak, oğlu ve kızıyla birlikte Diyarbakır ilinde bulunan kapalı Yüzme tesislerinde yüzmek , oğlu Eymen ‘in Futbola olan ilgisi sebebi ile ev içerisinde dahi futbol oynamak..
Hobileri: Avrupa’nın 5 büyük ligi ve hakemlerini takip etmek ,  ailesinden ve işinden geri kalan zamanlarda haftada en az 3 kez yaptığı idmanlar da Diyarbakır ilinde bulunan Aday ve İl hakemlerine idman sonrası saha içerisinde akan oyunda ve duran toplarda yer alma , bayrak tutma, düdük çalma, futbolcularla olan diyalog ile saha dışında kişisel gelişimleri ve duruşları ile ilgili kendi edindiği tecrübeleri aktarmak.

 

Batuhan Gültek: Malatya bölgesi B klasmanı hakemi.


Batuhan Gültek Kimdir?
18.01.1989 tarihinde Malatya’da doğdu. Evli ve bir çocuk babası. İlkokul ve liseyi Malatya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde Lojistik bölümünde tamamladı. Akabinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümü okudu. Malatya’da Polis Memuru olarak görev yapıyor. Futbola ilk adımımı 9 yaşında Malatyaspor altyapısında attı. Daha sonra Malatya’nın farklı amatör takımlarında futbol oynamaya devam etti. 2006 yılında ise hakemliğime aday hakem olarak başladı. 2008 yılında üniversite eğitimim için Kayseri iline gittim ve hakemliğime burada devam etti. 2012 yılında Bölgesel Hakemliğe yükseldi ve bu klasmanda 2 sene kaldıktan sonra 2014 yılında C klasman hakemliğine yükseldi. B klasman hakemliğinde 3. Sezonunu yaşıyor. Hakem olma isteği ise lise yıllarında belirdi. Babası ile birlikte hafta sonları amatör maçlara giderdi. Fırsat buldukça Malatyaspor’un maçlarını izlerlerdi. Hakemlerin verdiği kararlar ve saygın duruşları hep dikkatini çekerdi. Liseyi bitirdiğinde futbola devam etmeliydim dedi ama futbolcu olarak değil hakem olarak dedi kendi kendine.
Başlarken ailesinin, şimdi ise eşinin büyük desteğini görüyor. Her konuda olduğu gibi desteğini ve duasını yanında hissettiği sevgili eşinin geldiği noktada etkisi annesi ve babası kadar büyük olduğu belirtiliyor.
İyi derece İngilizce biliyorum ve daha fazla geliştirmek için özel dersler alıyor.
İlgi alanları: Doğa sporlarına, kültürel ve sanatsal etkinliklere, otomobillere ve doğal olarak futbola ciddi bir ilgisi var.
Hafta sonu maçı olmadığında stres atmak için yakın illerdeki doğal ve tarihi güzellikleri gezerek, kamp yapmayı seviyor. Hafta içleri boş zamanlarında ailece görüştüğü arkadaşlarıyla sinema ve tiyatroya gidiyor.
Mutlaka amatör maçlara gider genç hakem arkadaşlarımızın gelişimi için onlara uyarılarda bulunuyor. Süper Lig’deki tüm maçları kendi maçına denk gelmediği sürece canlı izler, hakem ağabeylerinin performansını yakından takip ediyor.
Hobileri: Şampiyonlar Ligini takip etmek. Evcil hayvan beslemek. At binmek, kayak yapmak ve trekking gibi doğa sporlarına katılmak.
Kişisel yönleri: Oldukça sakin ve ılımlı bir kişi hüviyetinde. Kişisel gelişim kitapları okur, kendini ve bilgilerini günceller. Çevremdeki insanlara yardım etmeyi seven biri. Hakem camiamızdaki dostlukların devam etmesi ve geliştirilmesi için sık sık organizasyonlar yapar, onlarla vakit geçirmekten mutluluk duyuyor. Doğayı seven özüne bağlı biri. Milli ve dini bayramlarımızı coşkuyla kutlamaktan büyük keyif alır. Yalnızlıktan hoşlanmaz. Seyahat ettiği illeri gezmek onu mutlu eder.
Hedefi: Hakemliğe başlarken, gidebildiği yere kadar gitmek diyordu, ancak şimdi Türk hakemliği özellikle Cüneyt Çakır’ın çok büyük bir ufuk ve çığır açmasıyla bu yolda ilerlemek, FİFA hakemi olmak ve Türk futbolseverlerin gurur duyduğu maçlar yönetmek hayali ve en büyük hedefi.


Tavsiyelerimiz:

Değerli arkadaşlar yetenekli olduğunuz için sizleri sayfalarımıza taşıdık. Ancak bilmeniz gereken bir konu var; sizler çok kritik bölgelerde ve memur olarak görev yapıyorsunuz. Bununla birlikte büyük şehirde bulunan hakemlerle aynı kefede olmaya çalışıyorsunuz. MHK sizleri kendileri izlerken daha önce FİFA hakemliği ve MHK’da başkanlık yapmış ve kurul üyeliğinde bulunmuş kişilere de izlettiriyorlar. Yapmış olduğunuz görevler gereği sizlere disiplin konusunda hiçbir lafımız olamaz. Özellikle üstüne basa basa yazmak istediğim şey şu; Sizlere yakınlık duyarak bir yere gelmeye çalışan kişiler olacak aman ha sakın bunların oyununa gelmeyin. Sizler zaten duruşunuzla ve saygınlığınızla bunların üstesinden gelirsiniz. Saygıda kusur etmeden bu kişilerin esiri olmayın. Araştırmalarımda ailelerinizin tam desteğini almış bulunuyorsunuz bir de amirlerinize hakemliği sevdirirseniz yolunuz iyice açılmış olur.
Allah yolunuzu açık etsin.
 
  

Etiketler:

YORUMLAR

Veysel soydaş
Sayın Ercan hocam 8. Bölgeye baktığımız da 3 B klasman hakemi varken 2’sini yayınlamışsınız. Yazının içeriğinde 2 tane pırıl pırıl genç hakem yazdığınızı gördüm fakat yazmadığınız diğer hakemin bunlardan daha genç, yüksek lisans eğitimini bitirmiş, yurt dışında yabancı dil eğitimini almıştır. Böyle özelliklere sahip olan kişinin bence geleceğin yıldız adayı olabileceği düşüncesindeyim.
23 Kasım 2018 Cuma 14:19
Hamdi ERCAN
Malatya bölgesi hakemi olan Batuhan beyin birkaç maçını izledim.Gerçekten gelecek için umut veren başarılı bir hakem.Türk sporu adına sizlerin de böyle başarılı insanları tanıtmak ve destekleme çabalarınızı saygıyla karşılıyor.Başarılar diliyorum.
21 Kasım 2018 Çarşamba 14:47
CEM ERDOĞAN
Selim Özen'in en az 200 maçını canlı izlemiş biri olarak iyi bir hakem , iyi bir adam , iyi bir baba... Karakteri sağlam bir dost... Batuhan Gültek arkadaşımıza da daha il hakemiyken gözlemci gitmiştim , o günden belliydi başarılı olacağı... Selim özen kardeşime de , Batuhan Gültek arkadaşımıza da hakemlik kariyerlerinde başarılar dilerim... Ercan Hocam bu arkadaşlar gibi hakemleri tespitleriniz için de sizi tebrik ederim. Saygılarımla
20 Kasım 2018 Salı 12:34

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ