" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.212.239.56
Online Ziyaretçi: 18
Bugün Toplam: 3455
Dün Toplam: 5420
Genel Toplam: 15944120
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI: EGEMEN ARTUN

Tarih:

25 Ekim 2018 Perşembe 22:45

Okunma:

2300

Yorum:

0     Yorum Yaz

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI: EGEMEN ARTUN

GELECEĞİN YILDIZ HAKEM ADAYLARI: EGEMEN ARTUN
Eğer kendine iyi bakar ve daha iyi çalışır ise gelecekte çok iyi yerlerde görebileceğimiz bir isim daha..

Adı: Egemen

Soyadı: Artun.

Özgeçmişi: Samsun bölgesi B Klasman hakemi. 22 Nisan 1992 de Ankara’da doğdu. 16 yıldır Samsun’da yaşıyor. Ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi Samsun’da okudu. Liseyi Çarşamba Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesinde, Samsun 19 Mayıs üniversitesinden Kimya Mühendisi olarak mezun oldu.
Halen okulun kimya mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimimi sürdürüyor.
Akademik hedefi; Yenilenebilir Enerji Kaynakları üzerinde uzmanlaşmak istiyor. Yüksek lisans eğitimimi de bu yönde ilerletiyor.  

Egemen Artun, Küçük yaşlarda spor ile tanıştı. Ailesininde spora teşvik etmesiyle amatör olarak 8 yıl futbol oynadı. Futbolun yanı sıra yüzme, tenis ve masa tenisi sporlarıyla ilgilendi.
Hobileri; Hobi olarak doğada yürümeyi, bisiklet sürmeyi, müzik dinlemeyi ve çokça kitap okumayı seviyor.

Hakemliğe nasıl başladı?

Lise hayatında beden eğitimi öğretmeni, hali hazırda 6.bölge BHK Üyesi olan İlkay Aydın’ın, onu hakemliğe yönlendirmesiyle online olarak başvuruda bulundu. 2012 yılının Mart ayında Samsun’da açılan HİF hakemliği kursuna katılarak hakemliğe başladı.

Hakemlikte hedefi;  Samsun kentinin uzun süreden beri ihtiyacı olan süper ligde görev yapmak. Mete Kalkavan gibi bir idolü örnek alarak onun izinden ilerlemek istiyor. Hedeflerimin doğrultusunda özellikle MHK bölge sorumlusu Alican Lakot, BHK üyesi İlkay Aydın, İHK başkanı Faruk Sertakan’ın desteğini sıkça hissediyor. Ayrıca Samsun İl hakem kurulunun ve Samsunlu hakem arkadaşlarının da desteklemeleri motivasyonunu arttırıyor.

Lisede eğitim amaçlı Kanada’ya gitti. Burada 3 ay okulda İngilizce eğitimi aldım. Yine üniversite hayatında 6 ay Erasmus programına katıldı. İsveç’in Vaxjö şehrinde Linneuniversitetet üniversitesinde bölümümle alakalı eğitim aldı. Burada hem eğitimini gerçekleştirdi hem de yerel liglerde toplamda 16 tane maça çıktı. Ayrıca program döneminde 7 farklı ülke gezerek farklı kültürleri tanıdı.
İngilizce dışında farklı bir dil öğrenmek istiyor. Özellikle İspanyolca öğrenmeyi çok istiyor. Yurt dışında bulunduğu dönemde tanıştığı birçok arkadaşıyla hala görüşüyor.

En büyük hayali?

En büyük hayali ise Dünya Kupasını ya da Avrupa şampiyonasını seyirci olarak takip edip ardından bu büyüleyici ortamlarda görev almak.

Samsun’da 2017 yılında gerçekleştirilen 23. Yaz İşitme Engelli Olimpiyatlarında (Deafylmpics 2017) gönüllü olarak görev aldı. Olimpiyatların futbol branşında toplamda 5 tane uluslararası maç yönetti. Bunlardan birisi çeyrek final maçı (İngiltere-İtalya) bir diğeri ise 3.4.lük maçıydı. (Almanya-İngiltere) Ayrıca olimpiyatlar boyunca 8 ay süreyle hem Türkçe hem de uluslarası işaret dili eğitimi aldı.
Son olarak 2017 yılının Aralık ayında MHK’nin İzmir’de düzenlediği UEFA CORE kampına katıldı. MHK başkanı ve üyelerinin gözetiminde 3 günlük eğitimin ardından amatör maç yönetti. Ardından maçları MHK üyeleri ve eğitimciler ile analiz etti. Böyle kampların genç hakemler için kendilerini geliştirmesine çok katkı sağladığını düşünüyor. 

Önerimiz: Değerli kardeşimiz.. Şuan için iyi gidiyorsun. Bu yetmez bunun üstüne çıkman lazım. Duruşunla, sosyal yönlerinle dikkat çekiyorsun. Samsunlu hakemlerin senin üstüne düşmeleri ve sana değer vermeleri artı puanın. Hakemlik her şey demek değil. Bu duygu ve düşünce ile hareket et. Önce ailen sonra işin ve en sonunda hakemlik geldiğini asla unutma. Ailenden ve iş yerinden destek alırsan başarı peşinden gelir. MHK’nın belirlediği kriterler şartlarına uyuyorsun. Bu dakikadan sonra üzerine daha büyük yük binecek. Gerek gözlemcilerin gerek hakemlerin gözleri üzerinde olacak. Aman dikkat. Başarılarının devamını diliyorum. 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ