" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.90.204.233
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 748
Dün Toplam: 3838
Genel Toplam: 15831828
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GENEL MERKEZ'DEN TARİHİ KARARLAR!

Tarih:

11 Mart 2019 Pazartesi 00:21

Okunma:

2108

Yorum:

0     Yorum Yaz

GENEL MERKEZ'DEN TARİHİ KARARLAR!

GENEL MERKEZ'DEN TARİHİ KARARLAR!
TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu rutin toplantılarından birini de Antalya’da Ramada Otel’de yaptı. Bu toplantı tarihinin iki önemli faktörü vardı. 1.cisi Antalya şubesinin 8 Mart tarihinde kokart töreni düzenlemesi 2. cisi ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması..
Toplantının gündeminde son günlerde hakemler üzerine oynanan oyunlar, TFFHGD Genel Başkanına medya yoluyla yapılan saldırılar. Hakem odalarında yaşananların basına sızdırılması gündemin maddeleri arasındaydı.
MHK daha öncede sayfalarımızda yer alan Fırat Aydınus- Yusuf Bozdoğan arasında yaşanan olayın hakem camiasına maledilmemesi gerektiğini vurgulayarak sağduyu çağrısı yapmışlardı.
Burada il hakemlerini yakından ilgilendiren bir gündem maddesi vardı.
2019-2020 futbol sezonunda il hakemlerine hakem kıyafetlerinin ücretsiz verilmesi hususu.
Bu konuda Başkanvekili Ahmet Şahin’e TFF yönetim kurulu ile görüşme yetkisi verildi.
Diğer bir konu ise; Bu sene hakem ücretlerinde herhangi bir artış olmadı. Gerekçe olarak da VAR sistemine yüksek maliyetlerin ödenmesi gösterildi. Genel merkez yönetimi bu konuyu yeni sezon başlarken seçilecek yeni TFF yönetiminde iletecek ve artış olmasının zorunluluğu dile getirilecek.
Genel merkez yönetiminin gündeminde özellikle üstüne basa basa vurguladığı ve sonuna kadar takip edeceği bir konu daha vardı;Sosyal medyada kişilik haklarına saldırıda ne yapılmalı konusu..
 Bu madde üzerinde yoğunlaşıldı. İnsanların kişilik haklarınızı zedeleyecek, küçük düşürecek, şahısları ve ailelerini yaralayacak saldırılara karşı savaş açılması fikri destek buldu. Türkiye'de kişilerin internet üzerinde kişilik haklarını koruyan 5651 sayılı bir yasa var. Bu yasa İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesini içeriyor.
Saldırı yapan kişilerin hakem camiasından uzaklaştırıldığı ve camia mensubu olmadığı için şahsi suç duyurusu yapılması kararı verildi.
  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ