" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 968
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186632
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HAKEM CAMİASINA ÖNEMLİ DUYURU!

Tarih:

08 Mayıs 2014 Perşembe 01:34

Okunma:

2907

Yorum:

0     Yorum Yaz

HAKEM CAMİASINA ÖNEMLİ DUYURU!

HAKEM CAMİASINA ÖNEMLİ DUYURU!
 Hakemin Sesi’nden hakem camiasına bir hizmet daha..

Hakemlik artık saniseler ile ölçülmeye başladı.. Koşularda yok çizgiye basmıştın, yok basmamıştın, duyumlarını yıllardır dilden dile konuşuldu. Çok hakem koşu ekibinin saati yanlış tuttuğundan yakındı. UEFA ve FİFA hakemlerine yeni sistem olan Telemetrik Kronometre(FOTOSEL) kullanmaya başladı. Bu sistemde kesinlikle hak yemek yada hakkım yendi demek yok. Her şey apaçık ortada..
Hakemin Sesi, Türkiye’de bu sistemi kendilerine ilk  satın alan ve uygulamaya koyan TFFHGD Karabük şubesinin hakemler üzerinde uygulamasını yerinde gördü..
Bu sistemi alan Şube Başkanı Ekrem Değirmenci  ve hakemlerle konuştu. Hem İHK hem de hakemler çok memnun kaldıklarını ifade ettiler.
Bu arada bu sistemi yapan SİNAR  firmasının yetkililerinin Karabük’te olduğunu söylediler. Biz de bu genç iki arkadaş Yasin Uyar ve Ercan Atbaş ile görüştük.
 Bakın bu konuda neler anlattılar?
Hakemin Sesi: Telemetrik Kronometre nerelerde kullanılır?
Sinar Yetkilisi: Sporcular, hakemler, üniversiteler, spor liseleri, rc yarışları, BESYO hazırlık kursları, motosiklet yarışları, reaksiyon ve ivme testleri, şınav veya mekik sayıcı, düz koşu, ara derece (split) koşusu, özel testler gibi aklınıza gelen her türlü uygulamada kullanılır.
Hakemin Sesi: : Telemetrik Kronometre Nasıl Kurulur?
Sinar Yetkilisi :Her kapı 2 adet tripod, kablosuz (wireless) fotosel ve reflektörden oluşur. Fotosel'i reflektörü görecek şekilde tripodlara yerleştirin ve açma düğmesine basın. Hepsi bu kadar.
Hakemin Sesi: sistemin Mesafesi Ne Kadar?
Sinar Yetkilisi : Bir kapı alıcıdan en fazla 500 metre mesafede çalışabilir. Eğer alıcıyı ortaya koyarsanız 1 km. mesafede çalışabilirsiniz.
Hakemin Sesi:  Sistemin sesli uyarısı var mı?
Sinar Yetkilisi :Kapıdan biri geçtiğinde ve pil durumları için sesli uyarı sistemi. Aynı zamanda bilgisayar ekranınızda kapılarınızın şarj durumlarını görebilirsiniz.
Hakemin Sesi:  Otomatik Kayıt Yapıyor Mu?
Sinar Yetkilisi : Evet, süreleri otomatik olarak kaydederek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Daha sonra programın içine kaydedilen verileri bilgisayarınıza kaydederek yazıcıdan çıktı alabilirsiniz veya bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.
Hakemin Sesi:  Süreleri aleni herkes görebilir mi?,
Sinar Yetkilisi : Evet..  Hakemlerin ve sporcuların hangi derecede koştuğunu gerek kendisi gerekse izleyiciler görebilirler.Sadece sürenin büyük bir şekilde gösterildiği 2.ci bir ekranı bağlayabilirsiniz. Bu sayede sonuçları herkese gösterebilirsiniz.
Hakemin Sesi:   Bu sistem ne ile çalışır?
Sinar Yetkilisi: Kapılarımız 2 adet AA kalem pil veya 1 adet 14500 lithium pil ile çalışır. 9 saate kadar kullanılabilir. Piller şarjlıdır. Şarj aleti ve piller dahili olarak gönderilir.
Hakemin Sesi:   Telemetrik Kronometre Kaç Kapı Olabilir?
Sinar Yetkilisi  Kapılarımız 1 kapı, 2 kapı olarak veya split(ara derece) kapılar olarak çalışabilir. Split kapıları istediğiniz şekilde istediğiniz sayıda yerleştirebilirsiniz.
Hakemin Sesi:    Hakemin sesi aracılığı ile hakem camiasına katkı sunabilir misiniz?
Hakem camisına özel indirimleriniz olabilir mi?
Sinar Yetkilisi : Mutlaka olur. Bizim bu işe çıkış noktamız hakemler için oldu. Daha sonra farklı spor dallarına yöneldik. Daha fazla ayrıntılı bilgi almak isterseniz
www.sinarfotosel.com, bilgi@sinarfotosel.com veya 0(535) 062 51 44 no.lu telefondan bilgi alabilirsiniz.
 


,

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ