" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 35.175.200.4
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 6219
Dün Toplam: 4558
Genel Toplam: 16547263
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HAKEM ÜCRETLERİNE ZAM YAPILACAK MI?

Tarih:

18 Kasım 2018 Pazar 23:13

Okunma:

2234

Yorum:

0     Yorum Yaz

HAKEM ÜCRETLERİNE ZAM YAPILACAK MI?

HAKEM ÜCRETLERİNE ZAM YAPILACAK MI?
Hakem camiasının değerli mensupları bugün ki yazımızı zamlara ayırdık. Lütfen haberi sonuna kadar okuyun bakın altından neler çıkacak?
Ocak ayından itibaren trafik cezaları başta olmak üzere devletin kestiği her türlü ceza, vergi ve harç yüzde 23.73 zamlanacak. Maaşlara yüzde 4 zam yapılacak. Enflasyon farkı ödenecek.

Kontrolden çıkan enflasyon nedeniyle, devletin ‘yeniden değerleme' adı altında yılın başında vatandaşa yükleyeceği zamlar son 16 yılın rekorunu kırarak yüzde 23.73 olacak. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı ekim ayı enflasyonuna göre, 2019'un Ocak ayından itibaren trafik cezaları başta olmak üzere devletin kestiği her türlü cezalar, vergiler ve harçlar yüzde 23.73 oranında zamlanacak.
Devletin vatandaşa her yıl başında uygulayacağı otomatik zamlar, TÜİK'in ekim ayı Yurtiçi Üretici Fiyatları Endeksi Yİ-ÜFE verileri dikkate alınarak belirlenen ‘yeniden değerleme oranı' düzeyinde açıklanıyor.12 aylık ortalamalara göre Yİ-ÜFE değişim oranı ekim ayında yüzde 23.73 çıktığı için yeniden değerleme oranı da yüzde 23.73 olarak resmiyet kazanmış oldu. Yasa gereği Emlak Vergisi'nde bu oranın yarısı, yani yüzde 11.86'lık zam oranı uygulanacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu oranı yarıya kadar indirme, iki katına kadar çıkama yetkisine sahip.
Yeni zam oranına göre, trafik cezaları, cep telefonu vergileri, ehliyet, pasaport gibi harçlar yüzde 23.73 oranında artacak. Buna göre, kırmızı ışıkta geçmenin cezası 235 liradan 291 liraya çıkacak. Aynı şekilde hız sınırını yüzde 10 aşmanın cezası da yıl başından itibaren 291 liraya, hız sınırının yüzde 50'den fazla aşılması durumunda ise ceza 2 bin liraya çıkacak. Ak Parti , geçen ay bütçeye kaynak sağlamak için trafik cezalarına yüzde 100'leri aşan oranlarda zam yapan bir yasa değişikliği yapmıştı.
Kırmızı Işık Cezası 291 Tl
Artırılan bu cezalar, yıl başından itibaren yeniden değerleme oranı kadar, yani yüzde 23.73 oranında yeniden zamlanacak. Buna göre örneğin ocak ayında 108 lira olan ve son yasa değişikliğiyle 234 liraya çıkan sürücünün cep telefonuyla konuşmasının cezası yıl başında 291 liraya yükselecek. Yasayla artırılan yüksek cezaların ilk defa uygulanması sonucu araçlarıyla tehlikeli biçimde trafikte drift atan sürücülere 5 bin 10 lira ceza kesilmeye başlanmıştı. Yeni yılda bu sürücülere kesilecek ceza tutarı 6 bin 199 liraya yükselecek.
 
HAKEM ÜCRETLERİNE NEDEN ZAM YAPILMADI?
 
İyi de bu zamların hakem camiasıyla ne  alakası var diyeceksiniz..
İğneden ipliğe zam yapılırken hakem ücretlerine zam yapılmadı.
Özellikle amatör maçlara çıkan hakemlerin ne kadar mağdur oldukları ortada.
Her şeye zam gelirken neden hakem ücretlerine “ZAM” yapılmaz?
Annesinden babasından mutfak masraflarından para alarak maçlara gitmeye çalışan öğrenci hakemlerin durumu hiç mi göz önüne alınmıyor?
Ulaşım zamları ortada. Bazı illerde mesela İstanbul’da Sarıyer’den Silivri’ye giden bir hakemin durumunu bir düşünün. Orada bir maça çıkacak ücretini haftalar sonra alacak.
Çok ilden şikayetler geliyor. İHK’ya hakemler çok mazeret göstererek maça çıkmamaya başladıkları iddia ediliyor..!
Bu yüzden hakem bulmakta zorlandıklarını dile getiriyorlar..!
Acaba “VAR” için çok para harcandı da onun için mi yapılmadı?
Merak ettiğim bir konu var. Soruyoruz; Hakemlere zam yapmayan TFF çalışanlara da mı zam yapmadı?
Bilenler varsa açıklasın..
 


 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ