" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.204.191.0
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 4078
Dün Toplam: 5580
Genel Toplam: 17637133
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HAKEMİN SESİ DİYORSA DOĞRUDUR!

Tarih:

01 Ekim 2019 Salı 20:01

Okunma:

2435

Yorum:

0     Yorum Yaz

HAKEMİN SESİ DİYORSA DOĞRUDUR!

HAKEMİN SESİ DİYORSA DOĞRUDUR!
“HAKEMİN SESİ NE DİYORSA O”
 
Hakemin Sesi, Aytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe A.Ş. müsabakasında Alanyaspor’un 2. Golünü eski hakemler ve sözde bazı yorumcular “kural hatası”  maç tekrarlanır demişlerdi.
Hakemin Sesi ise yaptığı haberde; Yeni kurallara göre, vuruş hızlı kullanılırken eğer rakip ceza alanını terk edecek zaman bulamaz ise ve rakip vuruşa müdahale etmez veya önlemez ise fakat top oyunda olduğunda topu tutarsa buna izin verilir çünkü defans yapan takım hızlı vuruşla kendine avantaj  sağlamak istemiştir. Bu hızlı başlama yanlış giderse kural onları korumaz diye de IFAB kararı olduğunu ve kural hatası olmadığını yazmıştık.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda, 16 Eylül 2019 tarihinde oynanan Aytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe A.Ş. müsabakası ile ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü'nün yapmış olduğu başvuruyu değerlendirdi ve müsabakada kural hatası olmadığına karar verdi.

Yönetim Kurulu,yaptığı  toplantıda MKE Ankaragücü Kulübü'nün 21 Eylül 2019 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş. ile MKE Ankaragücü arasındaki maçta kural hatası yapıldığına dair başvurusunu da reddetti.

Yine Van Spor Futbol Kulübü ile Piserro Kahramanmaraşspor arasında oynanan müsabakanın ardından saldırıya uğrayan hakemlerimizden Alparslan Şen'in şikayeti doğrultusunda, açılacak kamu davasına TFF olarak müdahil olma talebinde bulunulması ve davanın sonuna kadar takipçisi olunması kararlaştırıldı. 

Etiketler:

YORUMLAR

Mehmet Bilir
Kural hatası değilmi. Artık Ceza alanı içinden Rakip oyuncuları nasıl çıkartacak hakemler bakaım . TFF bile bölündü 9 a 5 ile karar alındı. IFAB kural ihlali olduğunu bildirdi. Buradan doğruları yazın. TFF oyun kuralları kitabımı var MHK kural kitabını neden çeviremiyor. Murat ılgaz, Oğuz sarvan, Cüneyt Çakır ın muhteşem ingilizceleri yetersizmi kaldı çeviriye.
02 Ekim 2019 Çarşamba 03:52

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ