ATATÜRK
MAKROLİNE
Büyük Urartu
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.82.57.154
Online Ziyaretçi: 6
Bugün Toplam: 848
Dün Toplam: 7195
Genel Toplam: 13033986
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HANGİ KURALLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENİYOR?

Tarih:

12 Kasım 2017 Pazar 23:50

Okunma:

887

Yorum:

0     Yorum Yaz

HANGİ KURALLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENİYOR?

HANGİ KURALLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENİYOR?
Futbolda kural değişiklikleri, Hollanda'da iki amatör takımın maçında denendi. FIFA Direktörü Van Basten'in de izlediği mücadelede, kendine pasla korner, taçın ayakla yapılması ve penaltının sadece bariz gol şansında verilmesi uygulandı.
Futbola getirilmesi düşünülen yeni kurallar, ilk kez bir futbol maçında uygulamaya konuldu. Infantino’nun başkan seçildikten sonraki en önemli projelerinden olan devrim niteliğindeki değişiklikler, gözlerden uzak bir şekilde Hollanda’da teste tabi tutuldu.
Ülkenin iki amatör takımı Lisse ve Quick Boys, yeni kuralların uygulanması için özel bir maçta karşı karşıya getirildi. FIFA’nın teknolojik gelişmeden sorumlu direktörü Marco Van Basten’in de hazır bulunduğu karşılaşmada futbolcular, yeni kuralların geçerli olduğu mücadelede boy gösterdi.
Hangi kurallar denendi?
1-Free/kick kullanan futbolcunun topla driplingini mümkün kılan (kendisine pasla oyunu başlatması)  Yine Serbest vuruş ya da kornerin, hakemin düdüğü beklenmeksizin kullanılabilmesi
2- Taç atışlarının ayakla kullanılması
3-Penaltıya ancak ceza sahasında yapılan faulun, bariz gol şansını engellemesi durumunda hükmedilmesi
Bu kural değişikliklerini yapmaktaki amacın oyunu daha hızlı, daha çekici ve daha adil bir hale getirmek olduğu belirtildi. Yapılan deneme maçıyla ilgili ilk reaksiyon ise Hollanda Futbol Federasyonu’ndan geldi. Federasyon direktörü Gijs de Jong, bu kuralların yakın bir gelecekte yürürlüğe gireceğini söyledi.
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR Akkoç
Hakemspor
asospor
FACEBOOK SAYFAMIZ