" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.221.147.93
Online Ziyaretçi: 14
Bugün Toplam: 3946
Dün Toplam: 8795
Genel Toplam: 15182598
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HANİ ŞEFFAFLIK NEREDE KALDI?

Tarih:

04 Haziran 2014 Çarşamba 18:01

Okunma:

5844

Yorum:

0     Yorum Yaz

HANİ ŞEFFAFLIK NEREDE KALDI?

HANİ ŞEFFAFLIK NEREDE KALDI?
Yönetmeliklere göre MHK, başkan dahil 9 kişiden oluşuyor.

Kurul neye göre iş yapar?  Tabi ki talimatlara göre.

 Bu ülkede kişiye özel talimatların çıkarıldığını ve uygulandığını biliyoruz.

Talimatların hiç değişmeyecek bir “ANAYASA” sı olmalı. Bunu biz söylemekten bıktık ama işlerine gelmeyen bazı kişiler anlamıyor(!) aslında anlıyorlar da işlerine gelmiyor..!

Bunun bir anayasası olsa o zaman bize gerek kalmaz biz buralarda olamayız korkuları var içlerinde..
Peki, aynı federasyonun aynı MHK üyeleri aynı talimatlar ile çalışması gerekmiyor mu? Aslında olması gereken o.
Adalet ve toplum  yönetimlerinde şeffaflık en önemli etken. Ama bu MHK da hiç de öyle değil gibi gözüküyor. Neden mi? İşte cevapları..

İl hakemliğinden bölgesel hakemliğe terfilerde; Üst limit 33 yaş iken bazı bölgelerde 5. 8. ve 13.bölgelerde 25 yaş. Yani 26 yaşından gün alan ya hakemliği bırakacak ya da amacı olmadan orta sahadan maç yöneterek il hakemi olacak.
Hamza Işın benim arkadaşım. Kendisini severim ancak bu uygulamasını doğru bulmuyorum. Bu üye olarak tek başına uygulanacak bir olay değil.

MHK oturur bir kariyer planlaması yapar. Daha önce de yazdık. Türkiye genelinde genç ve istikbal vadeden hakemleri tespit eder ve alır yukarılara çıkarır. Her hakem Cüneyt Çakır olacak diye bir kaide yok. Her hakem FİFA mı olacak? Zaten öyle kadro da yok. Türkiye Liglerinde yangınlar yaşanıyor.

Hakemlikte yeniden yapılanma dendi. Zekeriya Alp hariç diğer kurul üyeleri Oğuz Sarvan ile de birlikte uzun süre çalıştılar. Bu süreçte yukarılara hakemler çıkarıldı. Başarılı olanlar ise çok az sayıda.

Bir yerlerde bir şeyler doğru gitmiyor.. İşte o iyi gitmeyen neyse ortaya çıkarılmalı ve neşter vurulmalı.
Bu yazıyı okuyan bazı kurul üyeleri diyecekler ki; Biz Türk hakemliğinin geleceğini düşünüyoruz..

Biz öyle kararlar gördük ki; yetenekli hakem deyip kamplara çağrılan hakemleri sene sonunda klasman düştüklerine şahit olduk.

Kulağımıza gelen duyumlara göre; Hakemin Sesi yazdı diye öyle mi uygulayacağız..! diyorlarmış.  İster uygularsın ister uygulamazsınız. O size kalmış. Bizim görevimiz bir yerde aksaklık varsa ortaya çıkarmak, düzeltmek sizin işiniz. Biz görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz.

Bazı iller yukarılara adam taşırken bazı illerden hakem istedikleri ve hülle yoluna başvurdukları iddiaları ortalıklarda dolaşır oldu. Neyse ki cinlik yapan İHK Başkanı amacına ulaşamamış ancak kurul üyesi tarafından elindeki yetki ile 2 isim daha fazla yazma ödülü verilmiş. İnşallah doğru değildir.  Kurul üyesi arkadaşımızın bir ili baş tacı yapıp diğer illeri kenarda bırakması adalet anlayışına ters olduğu gibi söylemlerine de ters olduğunu gerçeğini buradan dile getirmek istiyoruz.

MHK başkanı Sayın Zekeriya Alp, bölgeler arasında keyfiyet olmamalı. Kurul üyelerine böyle bir keyfiyet hakkını tanımamalısınız.  Hangi bölgede nasıl bir uygulama yapılacaksa tüm bölgelerde aynı talimat uygulanmalı. Radikal karar alma yetkiniz var. Bu yapılacaksa tepede olmalı. Bir bölgede farklı bir uygulama diğer bölgede farklı bir uygulama olmamalı. Hata yapan herkes gereken hesabı vermeli.
Bir de kurslar için çağrılan isimler açıklanmadı, neden gizleniyor.
Hani şeffaflık politikanız.

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ