" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.221.147.93
Online Ziyaretçi: 14
Bugün Toplam: 4511
Dün Toplam: 8795
Genel Toplam: 15183163
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İL HAKEMLERİNDEN MESAJ VAR

Tarih:

27 Aralık 2012 Perşembe 00:25

Okunma:

5050

Yorum:

0     Yorum Yaz

İL HAKEMLERİNDEN MESAJ VAR

İL HAKEMLERİNDEN MESAJ VAR
Hakem camiasında amatör kümede maç yöneten hakemlere hakem kıyafeti verileceği söylenseydi buna kimse inanmazdı. Böyle şeyler “kaf dağının ötesinde” olur derlerdi. Korkak gönülleri çaresiz telaş sarardı.
Adı üstünde amatörün çilesi bitmezmiş. Dünya onlar için zindan, bir gün olsun gülmek onlara haram olurmuş. Suyu kesilmiş, dalları solmuş bir ağaca benzerlermiş.  TFFHGD Genel merkez yöneticileri Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı öncülüğünde birleşmişler toplu karar almışlar;Gelin bu çilekeşlere yardım edelim..
Başkan Arıcı, konuyu TFF yönetimine götürmüş ve onay almış. MHK’da buna destek vermiş.
Bu basit bir olay değil. Tarihte ilkler asla unutulmaz. Yöneticiler, Bülbül kisvesi altında, karga gibi ötmediler..! Koyun gitmiş, kuzu yitmiş, elde kalmış kaval, susuz kalan beyinler bakınmış aval aval misali davranmadılar. Cesaretle konunun üzerine gittiler. Sonuçta amatörün dertlerine derman oldular. Bu büyük bir kazanımdır. Dernek yöneticileri, 1923 den bu yana hakem camiası için büyük bir kazanımın mimarı olarak tarihe geçtiler. Sakın kimse bunu küçümsemesin. Markanın ve forma renginin de önemi yok. Önemli olan hakemlik hayatının baharında olan o genç hakemlere bir şeyler verebilmek ve onları “ÖNEMSEMEK”.  
İl hakem kıyafetlerine ücretsiz malzeme verileceğinin müjdesini ilk olarak Hakemin Sesi olarak bizler vermiştik. Müjdeyi veren kişi ise TFFHGD Genel Merkez yöneticisi Ahmet Şahin idi.
Bizlere 20 Kasım milat denmişti. O tarih geldiğinde malzemelerin dağıtımının yapılmadığını sorumlu habercilik anlayışı ile vermiştik. Edindiğimiz bilgiler ise sıkıntının illerden kaynaklandığı yönündeydi. Listeler yapılırken HİF hakemlerinin il hakemi olacağı kestirilememişti.   Neticede hakem kıyafetleri illere yollanırken 3000 hakeme  “yeni yıl hediyesi” hüviyetindeydi.
Hakemin Sesi olarak hakem camiasına her kim hizmet ederse başımızın üstünde taşırız. Genç hakemlere bu ulvi görevi yerine getirerek malzeme alınmasına her kim katkı sundu ise teşekkür ederiz.
 

Şubeler ne dediler?


İlk Teşekkür Kütahya’dan

Genel merkezimizin girişimi sonucu, MHK katkılarıyla TFF tarafından sponsor firmaya yaptırılarak gönderilen 2 adet hakem forması,1 adet ısınma t-shırt,şort ve çoraplar şube yönetimi tarafından il hakemlerine aylık EPAK toplantı sonrası dağıtıldı. Dağıtılan malzemeler İl hakemleri tarafından sevinçle karşılandı.
TFFHGD Şube Başkanı Faruk Oyar ve İHK Başkanı Lokman Top, emeği gecen Dernek  Genel Başkanı Dr Abdurrahman ARICI  Ve  Yönetim Kuruluna, MHK Başkanı Zekeriya ALP ve Yönetim Kuruluna, Türkiye Futbol Federasyonuna Teşekkür ettiler.TFFHGD YALOVA ŞUBESİN DEN TEŞEKKÜR


Yalova Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği başkanı Sefa Demir “Tüm Türkiye de İl hakemlerimize ücretsiz olarak dağıtılan hakem formaları ve ısınma tişörtlerinin alınması için yoğun çalışmalar harcayan başta TFFHGD Genel Başkanımız Sayın Abdurahman Arıcı ve Yönetim kurulu üyelerine, TFF başkanı ve yönetim kuruluna, MHK başkanımız ve yönetim kuruluna ve bu işte emeği geçen herkese Hakemlerimiz adına çok teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum.  Yapılan devrim niteliğindeki bu hizmet başka hakemlerimizi, biz dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerimizi, il hakem kurulu başkan ve yönetim kurularını çok mutlu etmiştir. Hakem ve gözlemcilerimiz için bu tür çalışmaların devam etmesini istiyor ve arzuluyoruz..

 
Kahramanmaraş’tan selamlar sevgiler..

Türkiye Faal Futbol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği Genel Merkezinden gönderilen malzemeler il hakemlerine dernek binasında yapılan törenle teslim edildi.
 TFFHGD Kahramanmaraş Şube Başkanı Fikret Atay,As Başkan Ünal Kayıran,Dernek Mutemedi Faruk Barış Öztürk tarafından dernek binasında il hakemlerine teslim edildi.Dernek Başkanı Fikret Atay, yaptığı konuşmada genel merkez yönetim kurulu ve Sayın Dr.Abdurrahman Arıcı’ya bu hizmetlerinden dolayı hakemleri adına teşekkür etti.
İl hakemleri aldıkları malzemeler için genel merkez yönetim kuruluna teşekkür ettiler.
Tokat Şükranlarını Sunuyor

Genel merkezin öncülüğü ile  gönderilen hakem kıyafetleri Tokat’ta da dağıtıldı. Hakem kıyafetleri için TFFHGD Tokat Şube başkanı Gürak Kukul şunları söyledi; Gerçekten de tüm hakemler açısından son derece önem arz eden bu olayda emeği geçen başta Genel Başkanımız Dr.abdurrahman Arıcı ve yönetim kurulu üyelerine, MHK ve TFF yönetimine hakemlerimiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
İHK Başkanı Üzeyir Akdi’de konuşmasında; Ülkemiz hakemliğinin Avrupa’da prim yaptığı dönemde, geleceğin hakemleri olacak bu il hakemlerine yapılan bu yardım onlara önem verildiğinin bir göstergesidir. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.  


Antalya destekten çok memnun


Türkiye Faal Futbol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği Genel Merkezinden gönderilen malzemeler il hakemlerine dernek binasında yapılan törenle teslim edildi.

TFFHGD Antalya başkanı Ali Fuat Uslu " Tüm Türkiye de İl hakemlerimize ücretsiz olarak dağıtılan hakem formaları ve ısınma tişörtlerinin alınması için yoğun çalışmalar harcayan başta TFFHGD Genel Başkanımız Sayın Abdurahman Arıcı ve yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçen herkese hakemlerimiz adına teşekkür eder ve şükranlarımızı sunarız. Yapılan devrim niteliğindeki bu hizmet başka hakemlerimizi, biz dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerimizi, il hakem kurulu başkan ve yönetim kurullarını çok mutlu etmiştir. Hakem ve gözlemcilerimiz için bu tür çalışmaların devam etmesini istiyor ve arzuluyoruz." dedi.
İl hakemleri aldıkları malzemeler için genel merkez yönetim kuruluna teşekkür ettiler.

Etiketler:

Malzeme sorunu çözüldü..

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ