" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 15
Bugün Toplam: 1108
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186772
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL 2017-2018 SEZONUNU AÇTI

Tarih:

11 Eylül 2017 Pazartesi 15:21

Okunma:

2335

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL 2017-2018 SEZONUNU AÇTI

İSTANBUL 2017-2018 SEZONUNU AÇTI
İstanbul hakemlerinin sezon açılışı haberini vermeden önce bir yorum ile yazıya başlamak istiyorum..
 
TFFHGD İstanbul şubesinin açılışına davet edildim. Cenazem olduğum için (Amcamın oğlu)  katılamadım.
Başkan Alpaslan Dedeş beni arayarak davet etti. Üzülerek katılamayacağımı söyledim. Daha sonra açılış hakkında bilgiler aldım.
Bu yazıyı okuyanlar akıllarına şunu asla getirmesinler benim ne dernek ile nede İHK ile aramda hiçbir sorun yok. Herkes kendi işini yapıyor ben de kendi işimi..
 
Öncelikle açılışın Kartal Stadı’nda yapılması hiç de hoş gelmedi bana.
İstanbul’un Büyük bir metropol olduğu unutulmuş. Bir düşünün Silivri’de ki, B.Çekmecede ki hakemler nasıl gelsinler. Yapın şehrin orta bir yerinde herkes katılsın. Edindiğim bilgilere göre TFFHGD Genel başkanı ve İstanbul’un eski şube başkanları davet edilmemiş. Bu insanlara özel olarak davet gönderilmeli yada aranmalıydı. Bazı kişiler SMS listesinden çıkarıldığı iddiaları var. Eğer bu doğru ise İstanbul parçalanmaya doğru gidiyor sevgili kardeşim Alpaslan Dedeş seni sevdiğimi biliyorsun eğer bu uygulamaya son vermezsen İstanbul ileride bölünüp parçalanırsa vebali senin üstünde kalır haberin olsun.
İstanbul'da eskilerden kalan saygı ve sevginin azaldığını görüyorum.. Gerek İHK’da gerekse dernek yönetiminde görev alan ve sorumluluk taşıyan arkadaşların herkese daha sevecen ve eşit şekilde davranırlar ise kırgınlıklar ortadan kalkacaktır
Camiada sevgi ve saygının yerini tamamen duygusal bir durum(Para) hal aldığını söyleyebilirim.
Genç hakemlerimizin de büyük bir camianın bir ferdi olarak her zaman sorumluluk bilinciyle davranışlarda bulunmalarını, büyüklere hiçbir zaman saygılarını yitirmemelerini öneriyorum.

Değerlerimize sahip çıkalım. İstanbul başka illere benzemez. Büyük bir metropol bir şehir olduğunu unutmayalım. Yönetici olarak görev yapan arkadaşlar bir kesimin değil de tüm İstanbul’un başkanı olduklarını asla unutmasınlar. “Mühür bende Süleyman benim” derseniz yarın o mührü kaybettiğinizde sizlerde kaybolmaya mahkum olursunuz.
İstanbul’un eski açılışlarını şöyle bir gözümün önüne getirdiğimde şimdiki ile kıyasladığıma hayretler içinde kalıyorum.

Açılışlar senenin en önemli günü yani hakemliğin bayramı şeklinde kutlanıyordu. Federasyon başkanı, yönetim kurulu üyeleri tüm duayenler tüm FİFA hakem ve yardımcı hakemleri, tüm üst klasman hakemleri vede tüm klasman hakemleri il hakemleri ve gözlemciler eksiksiz açılış yapılırdı. Bu kareye giren kendini şanslı hissediyordu.
Şimdi bakıyorsunuz maç alamama korkusu ile açılışa katılıyor. Ne MHK Başkanı var,ne TFFHGD Genel Başkanı nede üst düzey hakemler. Katılanlar arasında sadece Mete Kalkavan, FIFA Yardımcı Hakemler Bahattin Duran, Tarık Ongun, Ceyhun Sesigüzel; Süper Lig Hakemi Volkan Bayarslan, Süper Lig Yardımcı Hakemleri Erdem Bayık ve Yusuf Bozdoğan var.
İstanbul bu mu arkadaşlar?
Bu İstanbul değil sadece küçük bir mahalle gibi..!
Açılış olduğu gün arıyoruz haber ve resimler için henüz bizlere ulaşan bir şey yok. Demek ki haber olmasını istemiyorlar. Dernek yönetiminden Cüneyt Taner ile görüşüyoruz göndereceğim diyor hala ortada bir şey yok.
Ama kendi sitelerinde var. Bunun ne anlama geldiğini kendileri düşünsünler.
Bu vesile ile birlik beraberliğin daha da güçlenmesini temenni ederken, başlayan yeni sezonda önce sağlık, mutluluk ve hoşgörülerini hiç biz zaman kaybetmemelerini diliyor başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.
 
 
İstanbul açılışı Kartal Stadında yaptı
 
 TFFHGD İstanbul şubesi 2017-2018 sezonunun açılışını 7 Eylül Perşembe günü Kartal Stadındaki törenle yaptı. Sezon açılış törenimizde İstanbul hakem ailesi bir araya geldi. İstanbul hakemlerine desteğini hiç esirgemeyen Kartal  Belediye Başkanı Altınok Öz de sezon açılışında  hakemleri yalnız bırakmadı.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’mız ile başlayan törende gerçekleştirilen konuşmalarda, yeni sezonun birlik ve beraberlik içinde hayırlara vesile olması temennileri dile getirildi. Dernek Başkanı Alparslan Dedeş yaptığı konuşmada gerçekleştirdikleri projelerden bahsederken, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. İstanbul İHK Başkanı Aydın Kankaş, İstanbul Saha Komiserleri Derneği Başkanı n Ali Osman Özgül, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve MHK 1. Bölge Sorumlusu Ahmet Erdoğan yaptıkları konuşmalarda yeni sezonda tüm hakem camiasına başarı dileklerinde bulundular.
Açılış öncesinde başlayan Kızılay Kan Bağışı kampanyasına da dernek üyeleri büyük bir ilgi göstererek sosyal sorumluluk adına örnek bir duruş sergilediler. Bu sorumluluk bilinciyle, yeni sezonun hayırlara vesile olması sebebiyle kesilen kurban da LÖSEV Derneğine bağışlandı.
2017-2018 sezon açılış töreni bu güzel temennilerin ardından yapılan sembolik antrenman koşusu ve kokteyl ile sona erdi.

ESKİ AÇILIŞLARDAN KARELER


 
 
 
YENİ SEZON AÇILIŞI 

    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ