" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.90.204.233
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 720
Dün Toplam: 3838
Genel Toplam: 15831800
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL'DA FANATİKLER FENA CEZA YEDİ!

Tarih:

05 Mart 2018 Pazartesi 22:51

Okunma:

1991

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL'DA FANATİKLER FENA CEZA YEDİ!

İSTANBUL'DA FANATİKLER FENA CEZA YEDİ!
İl Hakem Kurulu Başkanı Aydın Kankaş ve TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı Süleyman Abay yaptıkları açıklamayla fanatiklere gözdağı verdiler.

Yapılan açıklama şöyle;

İlimiz U19/B Ligi 19. Grup’ta 17 Şubat Cumartesi günü Sultanbeyli 75. Yıl Stadı’nda oynanan Sultanbeyli Uzundere - Kartal Yunusspor müsabakasında hakemlerimize yönelik çirkin bir saldırı gerçekleştiren konuk takım futbolcularının cezaları açıklanmıştır.

TFF İl Temsilciliği tarafından ilan edilen Disiplin Kurulu kararlarına göre söz konusu müsabakada İl Hakemimiz Hacı Yağız BAŞOĞLU’nu darp eden, Aday Hakemimiz Fatih ETİRLİ’nin yaralanmasına ve karşılaşmanın yarıda kalmasına sebep olan Kartal Yunusspor takımı futbolcuları Bünyamin SOLMAZ’a 2 yıl, Faruk GÜNGÖR’e ise 1 yıl müsabakalardan men cezası verilmiştir.

Son dönemde ne yazık ki sıklıkla karşılaştığımız benzeri çirkinlikler sonrası emsal teşkil edecek bu kararın alınması bizlere göre gelecek adına ümit verici bir gelişmedir. Saldırıların son bulması amacıyla atılan bu büyük adımı sonuna kadar desteklediğimizin ve hakemlerimize yönelik benzeri girişimlerle ilgili davaların sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.6222 Sayılı Sporda Şiddetin Önlenmesi Yasanın uygulanması için Dernek ve İl Hakem Kurulu olarak adli olarak şikayet ve dava takiplerimiz devam ederken Amatör Disiplin Kurulumsuzunda verdiği emsal olacak örnek kararın tüm paydaşlarımız adına önem arz ettiğinin bilinmesi gerektiğine inanıyoruz.
Ayrıca antrenör, yönetici, futbolcu, taraftar veya hakem fark etmeksizin futbol ailesi içindeki paydaşlardan herhangi birine yönelik şiddetin her daim karşısında olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyor, bu vesileyle görevleri başında saldırıya uğrayan genç hakem kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Aydın KANKAŞ                                     Süleyman ABAY
İl Hakem Kurulu Başkanı       TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı
  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ