" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.229.76.193
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 392
Dün Toplam: 4069
Genel Toplam: 16090186
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL'DA NELER OLUYOR?

Tarih:

21 Eylül 2018 Cuma 12:13

Okunma:

2569

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL'DA NELER OLUYOR?

İSTANBUL'DA NELER OLUYOR?
Her yıl klasmanlar açıklandığında pastadaki aslan payını götüren hep İstanbul oluyor. İzmir ve Ankara da peşinden geliyor. Gariban Anadolu illeri ise bu üç ilden artanlarla yetinmeye çalışıyorlar.
Aşağıda rakamların dili ile konuşacağız. İstanbul, sen hep aslan payını lop lop götüreceksin hem de MHK-BHK-İHK ve dernek dörtgenini iyi işletmeyecek ve gerilime neden olacaksın.  
Yok arkadaş olmaz böyle şey..
Yönetici konumundaki insanlar üzerlerindeki mesuliyetlerin ne olduğunu iyi bilecek. Kişisel hırs ve kaprisler bir kenara bırakılacak ve hep 1 numara olan İstanbul’un şanına leke getirmemek için çaba sarf etmelisiniz.
RAKAMLARIN DİLİ İLE İSTANBUL
Türkiye’de klasmanlarda 1385 hakem 517 gözlemci var. Toplamı 1902
Gelin İstanbul’un rakamlarına bir bakalım..
Süper Lig Hakemi: 7
SYH:16- AKH:5- AKYH:12- BKH:12- BKYH:22- CKH:12 - CKYH: 26   - BH: 38
BYH:62 - KBH: 2 - KBYH: 4   - ÜKG: 5 - KG:32 -BG: 28
Toplamda 283 kişi.
İl hakemleri:  476
Vizeli aday hakem: 390
 İl gözlemcisi:123
Genel toplam: 1272
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu- MHK üyesi Ahmet Erdoğan ve BHK Üyesi Adil Uçankan’da İstanbul kökenli..
Arkadaş, siz pastadaki payı büyük büyük götürüyorsunuz daha ne istiyorsunuz?
İSTANBUL NEYİ PAYLAŞAMIYOR?
Sezon başında İstanbul’da MHK’nın İHK Başkanı atamasından sonra hakem camia gerilmeye başladı..
Edindiğimiz bilgilere göre; gerilmeye neden olan olay şöyle gelişti..
Yeni İHK Başkanı Yaşar Filiz daha önce İHK başkanlığı yapmış rahmetli Oğuz Uğurlu’nun fotoğrafını İHK odasının duvarından kaldırdı. Bu karar karşısında TFFHGD İstanbul şube yönetimi İHK başkanlığı odasının kilidini değiştirerek ve MHK’ ye tahsis edilmiş odanın kapısından MHK yazısını indirdi.
Karşılıklı gelişen bu olaylar neticesinde İstanbul adeta karıştı ve kaos ortamına sürüklenmeye başlandı.
Bu durum MHK’yı da rahatsız etti. Dernek yönetimi ile İHK’nın ters düşmesi İstanbul hakemliğine yara vuracağını hisseden ağabeyler her iki tarafa da gerekli uyarıları yapınca değiştirilen kilidin anahtarları İHK başkanı Yaşar Filiz’e teslim edildi ve MHK odasına tekrardan MHK yazısı asıldı. İHK odasına ise Oğuz Uğurlu’nun fotoğrafı bir daha asılmadı. Yaşar Filiz aslında Aynı dernek başkanlarının fotoğrafları olduğu gibi İstanbul’da İHK Başkanlığı yapan herkesin fotoğrafını astırsaydı çok daha makbule geçerdi.  Şahsi görüşümüz Atatürk fotoğrafının üstüne İHK yazısını da hoş bulmadığımızı söylüyoruz. Ayrıca Dernek yönetiminin İHK ve MHK odalarını kilitlemesi de hiç hoş değil.  Daha önce genel merkez yöneticiliği yapan başkan Süleyman Abay’ın yerinde olsam genel merkeze de bir oda tahsis ederim.
DERNEK BİTME NOKTASINA DOĞRU SÜRÜKLENİYORDU!
Yaşanan bu olumsuz tablo MHK’yı çok üzdü ve İHK için başka formüller aramaya başladı. O formüllerden bir tanesi de İstanbul İHK’ya Riva’da bir yer gösterilmesiydi.
Bu ülkede” mühür kimdeyse Süleyman o” Eğer İHK oraya gitseydi onlardan maç bekleyen hakemler derneğe uğramayacaktı! İşte o zaman da içeri adamdan geçilmeyen dernek sıradan bir bina hüviyetine kavuşacaktı.
MHK’da bulunan dernek kökenli Başkan Yusuf Namoğlu, Başkan vekili Bedri Dölkeleş ve Ahmet Erdoğan’ın duyarlı ve uzlaşmacı tutumları, TFFHGD Genel Başkanı Dr.Abdurrahman Arıcı ve Başkan vekili Ahmet Şahin’in girişimleri sayesinde derneğe zarar verilmemesi sağlandı.  
 AÇILIŞ NEDEN GECİKTİ?
TFFHGD İstanbul şubesinin açılışları ve baloları hep en düzey seviyede olurdu. Liglerin 5. Haftasına girildi daha açılış ile ilgili çalışmalar bir karınca hızında gidiyor.
 
Demek ki Dernek-İHK çelişkisi açılışı da vurdu.
 
Son yıllarda açılış malzemelerini İstanbul büyükşehir Belediyesi veriyordu. Bu sene sıkıntı olduğu belirtiliyor. İyi de sadece belediye mi var? Koskoca İstanbul başka sponsor bulamıyor mu? “Perşembenin geleceği çarşambadan belli olur” diye bir atasözümüz var. Daha önce Hakem ve gözlemcilerden kesilen  yüzde paylarını düşürürseniz böyle açılış ve genel harcamalar için zorlanırsınız..
Ben o zaman da söylemiştim; “Dernek bindiği dalı kesiyor” diye..


Bu dernek daha önce Özcan Oal’ın başkan olduğu dönemde The Marmara’da İbrahim Tatlıses ve Bülent Ersoy ile birlikte gece yaptı. O geceyi hiç unutamıyorum.

Ahmet Şahin Hem Günay Restaurant'ta hem de Burhan Felek’de ünlü sanatçılar Hakan Altun, Ahmet Selçuk İlkan, Ümit Besen, Coşkun Sabah, Arif Susam, Selami Şahin,  ve sponsorlar ile sezon açtırmıştı. Üstelik Hollanda’dan getirilen NİKE malzemeler dağıtılmıştı. Bir de İstanbul’un ana arterlerinde bilbordlarda açılışlar verildi.
 
Bunlar çok güzel hareketler..! Onun için İstanbul biran önce sezon açılışı yapmalı hem de öyle sıradan bir stada değil.

Kendilerine yakışır vaziyette olmalı. İlla kokteyl vereceğiz diye bir şey yok ancak açılışta malzeme mutlaka verilmeli ve kesilecek kurban ve edilecek dualar ile sezon açılmalı.

Lütfen İstanbul sezon açılışını  yapın hem de sizlere yakışır vaziyette olsun hem de çok geç olmadan..
 
Dernek yönetimleri ücret almazlar ve hizmet amaçlı görev yaparlar. Görev yaparken kalıcı hizmet üretirlerse iyi anılırlar. Asla kişisel hırs ile hareket edilmemeli. Bu camiaya bir tek çivi çakan her kim olursa olsun baş üstünde tutulmalı. Mesela İstanbul Derneğinde daha önce Türkiye’de bir başka örneği bulunmayan bir Hakem müzesi yapılmıştı ve yapanların isimleri yazıyordu. Bu bile kaldırıldı. Bunu da doğru bulmuyoruz. Bu dernek kolay mı kazandırıldı zannediyorsunuz. Her kimin emeği ve parasal katkısı varsa Allah onlardan razı olsun. 
TFFHGD Başkanı Süleyman Abay ve İHK Başkanı Yaşar Filiz birbirlerini sevmek zorunda değiller ancak İstanbul gibi büyük bir metropol bir şehirde yönetici olmanın verdiği sorumluluk bilinci ile hareket etmek zorundalar.
Bir atasözü ile yazımıza son verelim; (Bu tüm yöneticiler için geçerli)
Ya bir yol bul - Ya bir yol aç - Ya da yoldan çekil…
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Hakem
Sayın hakemler ve gözlemci abilerim 2018-2019 hakem ücretleri neden açıklanmıyor.saygılarımla
02 Ekim 2018 Salı 12:29
Kemal Taş
Sevgili sporseverler; Futbolumuz ne durumda?, Üç büyüklerde kaç yerli oynuyor?. Süper dediğimiz lig takımlarının ne kadar borçları VAR.... Hangi hakem derneğinde daha önceki yıllarına ait İHK'larının veya başkanının resimleri hala duvarlar VAR'mı... Maalesef o, eski zamanları MUM ile aranır oldu!!! Kemal Taş - Diyarbekir...
22 Eylül 2018 Cumartesi 15:45
hakem
Canım İstanbul Cananım Camia size sesleniyorum... ben hakemliğe 6 yıl önce başladım . iyikide başlamışım 6 yıldır adaletsizlikler kulisler dedikodular her şeyler bir yana dernege ilk gittiğim günleri hatırlıyorumda ne güzel günlerdi o günler şimdi ise dernege gittimizde dernekte yöneticelere selam versek il hakem kurulundakilere görürde haftaya maç alamazmıyız diye tereddüt yaşıyoruz. ne oluyor ki böyle şeyler oluyor. türkiyede dernekler ihklar 80 ilde şow yaparken istanbulda karabulutlar dolanıp duruyor. ya bırakın malzemeyi bırakın pastayı kurabiyeyi sevgi saygı çerçevesinde toplantılar olmuyor . ihk başkanı ve dernek başkanı istafa edip gitmeden bu işler çözülmez . olan hakem camiasına oluyor 3 5 yöneticinin hırsları enaniyetleri koca imparatorlugu batıracak . şartlar ne olursa olsun kimsenin babasının yeri değil dernekte ihk da kamuya ait hakemlere ait bunu bilerek elinizi vicdanınıza koyun .... t
21 Eylül 2018 Cuma 14:22

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ