" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.39.106
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 2073
Dün Toplam: 3528
Genel Toplam: 16198684
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL İSTANBUL OLALI BÖYLESİNİ GÖRMEDİ!

Tarih:

14 Aralık 2018 Cuma 22:49

Okunma:

2511

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL İSTANBUL OLALI BÖYLESİNİ GÖRMEDİ!

İSTANBUL İSTANBUL OLALI BÖYLESİNİ GÖRMEDİ!
Değerli okuyucularımız bugün konu olarak vefayı seçtim.
TFFHGD İstanbul şubesinin yap-boz olarak kullandığı aslında hiç oynanmaması gereken panoyu sizlerin görüşlerinize sunmak istiyoruz.
Bilindiği üzere; TFFHGD İstanbul şubesinin dernek lokali ve binası hakemlerin ve spor camiasının özverili katkılarıyla güzel bir tesise dönüşmüştü. Bu tesise her kim katkı sunduysa camia adına teşekkürü borç biliriz.
Hep yazıyoruz ve de diyoruz ki; Bu camiaya her kim tek çivi dahi çaktıysa Allah ondan razı olsun. Ahmet Şahin’in İstanbul şube başkanı olduğu dönemde Türkiye’de ve Avrupa’da  bir başka örneği bulunmayan “hakem müzesi” yaptırılmıştı. Açılışa bizzat katılmıştık. Müzede, eski Hakemler Yusuf Namoğlu, Doğan Babacan, Ertuğrul Dilek, Hilmi Ok,  Özcan Oal, Erkan Göksel, Sabri Çelik’in  Hakemlik dönemlerinde uluslararası arenada yönettikleri maçlardan kalan hatıraları sergileniyor.
Çok defa şahit oldum müzede çok toplantı düzenlendi vede düzenlenmeye devam ediyor. Yani müze çok amaçlı müze oldu. “
Buraya kadar her şey güzel.  Konumuz o dönemde görevde olan Ahmet Şahin ve yönetiminin yaptırdığına dair bir pano asılıydı. İstanbul şube yönetimi daha önce bu panoyu kaldırmıştı. Daha sonra kondu fakat ne hikmetse bir daha kaldırıldı. Bu sene içerisinde MHK’nın da dernekteki odası kapatılıp tabelalar indirilmişti. Yönetim yanlıştan döndü ve tabelalar tekrar yerine asıldı.


BÖYLEYDİ


BÖYLE OLDU

Arkadaşlar bu makamlar gelip geçicidir. Buralar hizmet yerleridir. Unutulmamalıdır ki, insanı insan yapan en önemli özelliklerden biri vefâ duygusudur.
Bu duygu, sevilen veya sevilmesi gereken kimselere verilen değerin bir ölçüsüdür. Vefâ duygusuna sahip olmayanlar sadece kendini, zevkini ve menfaatini düşünen bencil kimselerdir. Gelin siz siz olun bu tür olumsuz duygulara kapılmayın.  Tarihe geçmek istiyorsanız gelin diğerlerinden daha fazla riske girin ve kalıcı hizmetler üretin, üretin ki adınız ileride altın harflerle anılsın. Onu kaldır bunu koy mantığı ile bir yere varılmaz.
Ahmet Şahin’i ben seviyorum. Neden derseniz hakem camiası adına 6 yıl çok il için yardım talebinde bulundum. 22 ile hiç hayır demeden yardım etti de ondan.
Her insanın bir özelliği vardır, Şahin imkan yaratma konusunda uzman. İstanbul’da birkaç kişi sevmese de İstanbul dahil Türkiye’de seven çok insan var. İstanbul’un Ahmet Şahin’den faydalanması gerektiğini düşünüyorum.
Vefâkârlık nedir biliyor musunuz? Vefakarlık,  peygamberlere, velîlere ve fazîlet sâhibi kimselere âit bir vasıf olarak beşerî hayatı en yüce bir seviyede taçlandıran mânevî bir sıfattır. Bunu asla unutmayın.
 
 
  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ