" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.204.191.0
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 4560
Dün Toplam: 5580
Genel Toplam: 17637611
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL'U ZOR GÜNLER BEKLİYOR!

Tarih:

07 Ekim 2019 Pazartesi 22:26

Okunma:

2758

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL'U ZOR GÜNLER BEKLİYOR!

İSTANBUL'U ZOR GÜNLER BEKLİYOR!
TFFHGD Genel Merkez Yönetimi, TFFHGD İstanbul şubesini denetlemiş ve bu denetleme sonucu İyi muhasebe tutulmadığı, Vergi Usul Kanunu Hükümlerine, Türk Ticaret Kanunu Hükümlerine aykırı hareket edildiği için İstanbul İl Dernekler Müdürlüğüne ve Savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlardı.
Bu süreç devam ediyor. Bizler Genel Merkezin neden suç duyurusu yaptığını araştırmaya başladık. Genel merkez olayın artık kendilerinden çıktığını ve dernekler müdürlüğü ve savcılıkta olduğunu, bu yüzden herhangi bir belge yada bilgi veremeyeceklerini ifade ettiler..!
Hakemin Sesi,  yıllardan beri hakem camiasında en doğru ve en hızlı araştırma yapan ve bilgi toplayan bir haber portalı. İstanbul’dan bizlere bazı duyumlar geldi .
Biz bunların neler olduğunu aşağıda yayımlayacağız ve TFFHGD İstanbul Şubesine bazı sorular soracağız ve cevaplarını bekleyeceğiz..!    
 
İSTANBUL ŞUBESİ BU SORULARA CEVAP VERMELİ!

*2018 yılında Genel Merkez Denetleme Kurulu sizden 2016-2017 yıllarına ait dernek şube defterlerini denetlemek istemiş sizler incelemeye izin vermemişsiniz bu doğru mu? 

*Eski İHK Başkanı Aydın Kankaş’a ve İHK'ya gider makbuzu ile ve banka kanalıyla para gönderdiniz mi?

*Gönderdiyseniz kaç para gönderdiniz? (iddialar 100 bin civarı)

*Gönderdiyseniz bu parayı ne için gönderdiniz?

*İddialara göre; Bazı malzemeler alınmış.Bankadan ödemeler yapılmış bunların belgeleri var mı? Bazılarının olmadığı ortalıkta dolaşıyor.

*2018 yılındaki harcamalar için yönetim kurulu kararları olmadığı iddia ediliyor bu doğru mu?

*Bankadan bazı isimlere havaleler gönderilmiş. Ne için gönderildiği yazılmamış olması doğru mu?

*Adisyon fişleri ile yüksek rakamlarda yemek bedelleri ödemesi yaptınız mı?

*Bankalardaki hesaplardan birçok ödemeler yapılmış. Bunların karşılıkları ve yönetim kurulu kararları olmadığı söyleniyor bu doğru mu?

 *Yurt dışında yapılan harcamalarda fatura fiş ve belge  olmadığı söyleniyor bu doğru mu?

*Dernek lokali ve sauna spor dinlenme tesisi olarak kiraya verildi mi? Verildi ise ne şekilde verildi? Lokalde alkol kullanılıyor mu?

*10.01.2018 tarihinde Rami-Arnavutköy maçı için Ozan Gürleyük ve Mehmet Aydın’a yardımcı hakemlik ücretini İstanbul derneğinin gider pusulası ile ödediğiniz doğru mu? Dernek ne zamandan beri TFF’nin görevlerini üstlenmeye başlayıp hakem ücreti ödemeye başladı?

*Hakem Dayanışma Derneği adına kesilen faturalar TFFHGD İstanbul hesaplarından düştüğü, Yine yöneticiler adına kesilen faturalardan bazılarının dernek kasasından ödendiği doğru mu?

Fashıon People Firmasına Hakemler için 1044 Pantolon ve 1057 Penyeyi 62 bin 900 liraya yaptırdınız mı? Bu malzemeler için hakemlerden para aldınız mı? Firmanın parasını tam olarak ödemediğiniz için derneğe icra gönderdiği doğru mu?

Evet, İstanbullu yönetici arkadaşlar. Hakem camiası ve kamu vicdanı adına bizlere gelen duyumları sizlere soru halinde sorduk ve sizlerden cevap bekliyoruz. Söz veriyoruz sayfalarımız sizlere sonuna kadar açık.

Eğer yukarıdaki sorular arasında doğrular var ise ve sizler yanlış yaptığınıza inanıyorsanız erdemli birer yönetici olarak istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

MHK’YI GÖREVE DAVET EDİYORUZ!

Edinilen bilgilere göre; Dernek ve İHK turnuvalara müdahil olmuş. Sivil toplum kuruluşlarına futbol turnuvaları düzenlenmiş. MHK’dan izin aldınız mı? Özel turnuvalarda İstanbul şubesine ait gider makbuzunu ne için kestiniz?
 STK’lardan paralar alınmış ve hakemlere bir şekilde ödenmiş. Bu şekilde paralar alınması dernekler tüzüğüne ve MHK talimatlarına uygun mu?

MHK tarafından bu bizim zamanımızda olmamış denmesin. Devlette devamlılık ilkesi esastır. Mutlaka araştırılmalı ve gereken yapılmalı.  
 
  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ