" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.39.106
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 1789
Dün Toplam: 3528
Genel Toplam: 16198400
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

KAHRAMAN MİNNET ORDU'DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Tarih:

17 Aralık 2018 Pazartesi 23:45

Okunma:

2004

Yorum:

0     Yorum Yaz

KAHRAMAN MİNNET ORDU'DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

KAHRAMAN MİNNET ORDU'DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Ordu 1. Amatör Küme'de oynanan Ulubey Belediyespor-Korgan Belediyespor karşılaşması, 3 kadın hakem ve 1 kadın gözlemci tarafından yönetildi.
 
Ordu İHK Başkanı Kahraman Minnet’in hamleleri ülkede ses getirmeye devam ediyor.
Daha önce hakemleri kampa alarak ve onlara süper malzemeler vererek sükse yapan Minnet adeta gözünü karartarak daha iki yıllık hakemleri 1. Amatör maça vererek Ordu’da bir ilki gerçekleştirdi.
Bu haber ülke genelinde yankılandı ve takdir topladı.
 
Ulubey İlçe Stadı'nda gerçekleştirilen karşılaşmada, Sibel Güngör hakem, Damla Ata ve Pelin Tekneci yardımcı hakem, Meryem Şenyurt ise gözlemci olarak görev yaptı.
 
Sibel Güngör, maç öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, önemli bir karşılaşmada görev aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Karşılaşmayı 3 kadın hakemin yöneteceğini belirten Göngör, kendilerine bu şansı veren İl Hakem Kurulu'na teşekkür etti.

Yardımcı hakemler Damla Ata ve Pelin Tekneci ise güzel bir müsabaka çıkartmayı hedeflediklerini vurgulayarak, bu tür maçlara çıkmanın kendilerini gururlandırdığını söyledi.
 
Korgan Belediyespor'un takım kaptanı Sertaç Biçim, bu tür örneklerin çoğalmasını dileyerek, "Amatörde bildiğim kadarıyla karşılaşmayı ilk kez 3 kadın hakemimiz yönetecek. Kadınlarımızın olduğu her yerde renk ve güzellik vardır. Amatörü de inşallah kadınlarımız renklendirecektir. Sahada biz her ne kadar erkek hakemlere mütevazı davransak da kadın hakemlerimize daha da çok dikkat edeceğiz." diye konuştu.
 
Öte yandan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan da maç öncesi ziyarette bulundukları kadın hakemlere çiçek takdim etti.
 
Karşılaşma, Ulubey Belediyespor'un 11-1'lik üstünlüğüyle tamamlandı.
Tebrikler Ordu tebrikler Kahraman Minnet ve İHK   


Etiketler:

YORUMLAR

Mersinli
Valla çok kısa da olsa tanıma fırsatı BULDUĞUM çok değişim bir kişilik tanıyanlar acayip saygı duyuyorlar yaşı genç olmasına rağmen her ile lazım böyle değerleri bilmek lazım bravo hocaya
18 Aralık 2018 Salı 00:24

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ