" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.238.190.122
Online Ziyaretçi: 22
Bugün Toplam: 3793
Dün Toplam: 3850
Genel Toplam: 18055282
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

KOCAELİ'DE ÇOK ANLAMLI MAÇ!

Tarih:

01 Ekim 2019 Salı 20:18

Okunma:

919

Yorum:

0     Yorum Yaz

KOCAELİ'DE ÇOK ANLAMLI MAÇ!

KOCAELİ'DE ÇOK ANLAMLI MAÇ!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesine bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri Kocaelispor’un eski futbolcularıyla maç yaptı. Yeşil sahaların en özel maçında kazanan dostluk oldu.

ÖZEL ÖĞRENCİLERİN GÜZEL MAÇI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi 17-35 yaş arası hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireylere eğitim veriyor. Engelli bireylerin toplumsal uyumunu kolaylaştıracak bilgi ve becerileri kazandırmak, bağımsız yaşam sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla kurulan Yaşam Merkezi, engelli bireylerin sosyal yaşama katılması için önemli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda son yapılan etkinlikte Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri Kocaelispor’un eski futbolcularıyla maç yaptı.

KOCAELİ’NİN  EFSANE İSİMLERİ SAHADA

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören özel öğrencilerin spora olan ilgisi ve merkezde aldıkları beden eğitimi derslerindeki başarısını fark eden Kocaelisporlu eski futbolcular maç teklifinde bulundu. Kocaelispor’un efsane isimleri Kaan Dobra, Fevzi Açıkgöz, Sinan Uğur, Engin Öztonga, Haydar Koç, FİFA Kokartlı eski hakem Mustafa Çulcu ve İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz forma giydi. Karma oluşan 2 takımın yeşil sahadaki mücadelesi renkli görüntülere sahne oldu.
 
“ONLARA DESTEK SÖZÜ”

Yeşil sahada en özel maçını yaptığını ifade eden FİFA Kokartlı eski hakem Mustafa Çulcu; “Bize özel bir maç teklifi geldi. Böyle bir teklif geri çevrilemezdi. Bu yavrularımızın mutluluğu bizim de mutluluğumuz. Yeşil sahadaki mücadelemiz onların yüzlerinde çok güzel bir gülümsemeye dönüştü. Bu da bizim bu özel mücadelemizin ödülü. Onlarla birlikte spor yapmak güzel bir duygu. Elimizden geldiğince onlara destek olacağız. Büyükşehir Belediyesi’nin bu çocuklarımızı topluma kazandırması büyük bir hizmet. ” açıklamalarında bulundu.

KAZANAN DOSTLUK OLDU
Yeşil sahada renkli görüntülerin yaşandığı mücadelenin sonunda özel öğrenciler Kocaelispor’un efsane isimlerine pasta sürprizi yaptı. Öğrenciler maç sonu eski futbolculara günün anısına yaptıkları pastayı vererek hatıra fotoğrafı çekildi. Renkli görüntülerin yaşandığı maçta kazanan dostluk oldu. Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ