" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.167.15.6
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 6074
Dün Toplam: 7487
Genel Toplam: 15210006
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

KOŞU EKİPLERİNE DAİR BİR YAZI!

Tarih:

21 Ağustos 2017 Pazartesi 22:33

Okunma:

9694

Yorum:

0     Yorum Yaz

KOŞU EKİPLERİNE DAİR BİR YAZI!

KOŞU EKİPLERİNE DAİR BİR YAZI!
Hakemlerimizden koşular ile ilgili bir yazı geldi. Noktasına virgülüne dokunmadan aynen yayımlıyoruz.
Bölgelerde gerçeklesen Atletik testler sonucunda Türkiye genelinde koşamayan hakem sayısı azımsanamayacak kadar fazla.
Gelelim nedenlerine :
Tabiî ki bazı arkadaşlarımız gerekli antrenmanı yapmamışlar onlar zaten ilk turlarda kendileri testi bırakıyorlar. ( SAYILARI AZINLIKTA )
Diğerleri:
Bütün yazını antrenman yaparak geçiren her yönüyle   yeni sezona kendini hazırlamış geleceğimiz olanlar... Koşu ekibi tarafından aralarında konuşurlarken bile azarlanıyorlar. Bip çaldığında havuza girdikleri halde koşu ekibinden arkadaki ayağının topuğu dışarıda kalmıştı gibi mazeretlerle koşulardan eleniyorlar hakkını arayınca aşağılanarak sahadan kovuluyorlar.

Bir de diyorlarmış ki sizde hakemsiniz bizim yaptığımızda ne var?

Eğer biz hakemler sizin yaptığınız gibi herkese rest çeksek karsımızdakilerin yıllardır verdikleri emeklere saygısızca en küçük hareketlerinde onları cezalandırsak saha da ne oyuncu kalır nede antrenör.  Hakemlik her olayı milimetrik ölçüp toza buluta ceza vermek değildir.  Hakemlik halden anlamaktır. Tansiyonu ölçebilmektir. Sahaya çıkan kişinin heyecanının farkında olabilmek gerekirse önleyici davranabilmektir. Hakemlik kritik pozisyonlarda %100 emin olmadığınız zaman devam etmek demektir. 

Hiç birimiz atletizm sporunu icra etmiyoruz. Alnımızın teriyle, tırnaklarımızla kazıyarak bu günlere gelmiş hiçbir hafta sonunu ailesiyle geçirmeyen, küçük meblağlara ömürlerini sahalara adayan emekçileriz. Sizler bizlerin bu denli duygularla aşkla yaptığımız hakemlik hayatımızı milimetrelerle ölçmeye kalkarak atletik testlerde bitirmeye çalışırsanız tabiî ki bunun vebali boynunuza kalır.
Atletik testlerde koşan, koşamayan hiçbir hakem arkadaşımız size hakkını helal etmiyor. Bu hakemlik camiası bugüne dek asla böyle bir yıpratılmayla karşı karşıya kalmamıştır. Yapılmak istenen tek şey hakemlerin daha sezon başlamadan psikolojilerini bozmaktan başka birşey değildir.

Ercan Hocam, siz bizim sesimizi her zaman duyurdunuz sizden ricamız bu olanların sümenaltı edilmesine izin vermeyin. Bunları paylaşın. Sayenizde MHK de olanları bilsin. Bütün hakemlere koşu  ekibinden memnuniyet anketi yapılması bu sorunları çözecektir. 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ