" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.87.253.202
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 5441
Dün Toplam: 5976
Genel Toplam: 15441083
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

KÜTAHYA ERKEN KAYNAMAYA BAŞLADI

Tarih:

06 Ocak 2018 Cumartesi 20:46

Okunma:

2493

Yorum:

0     Yorum Yaz

KÜTAHYA ERKEN KAYNAMAYA BAŞLADI

KÜTAHYA ERKEN KAYNAMAYA BAŞLADI
Kütahya çok sıkıntılı bir seçim dönemi yaşayacağı bizlere kadar ulaştı. Kütahya da 23 Ocak 2018 genel kurul öncesi başkanlığa aday olmayacağını duyduğumuz Gökmen CANLIDİNÇ’in hemen ardından 3 aday ortaya çıktı.

 1. Aday 8 sezon bölgesel hakemlik yapan Ahmet İlhan AYDIN .

 2. Aday 2. Sezon bölgesel hakemlik yapan Harun Türkmen ( İbrahim Türkmen ile soyadı benzerliği taşıyor)

 3. Aday ise  il hakemi Serkan Kaya

2015 genel kurulunda 2 adaylı seçime gidilmesi beklenen Kütahya’da o dönemin il hakem kurulu dernek seçimlerine müdahil olmayacağını açıklamış ve 2 adaylı seçim olacakken o dönemin camia büyükleri ve eski 2 MHK üyesi Kütahya’da büyük problem olabilme ihtimaline karşı Gökmen Canlıdinç’e başkanlık yap camiayı toparla, telkini gelmiş ve hiç istemese de kabul etmiş işin içine girmiş elini taşın altına koymuştu.

O dönem Kütahya’da hakem ve gözlemcilik yapanlar bunu çok iyi hatırlarlar. Ve 3 yıl boyunca zorlu dönemlere sosyal medya yanlış paylaşım fiyaskolarına uğrayan camiayı toparlamış en ufak pürüz bile olmadan durumu iyi yönetmişti.

Şimdi gelelim bu seçime Kütahya hakem camiasının klasmanlarda kanayan yaralarını dernek seçimlerinde iyice kanatmak isteyenler türemiş.

Kulağımıza çirkin fısıltılar geliyor dernek seçimine aday olan bir il hakemi hakemlere klasman vaatleri veriyor. Başkan olursam süper amatör maçlara bol bol cıkacaksınız diyor.

Vaat  Verme özgüveni ne hakemlik kariyeri nede yönetici kimliği tek dayanağı 6 ay hakemlik yapmış ve şu anda 100’ün üzerinde hakeme maç atayan hakem atama sorumlusudur. Zaten maçları da beraber atadıkları ve en fazla maçlara il hakemi ve yakındaşlarına verdikleri gelen haberler arasında hatta ve hatta futsal hakemliği olmayan arkadaşların futsal hakemleri dururken futsal hakemliği olmayan arkadaşlara verdiklerini duyduk. Belgeleri ise Kütahya hakemleri facebook grubundan paylaşılan 16 haftalık maç tebligatlarında (futbol, futsal)   mevcuttur. Belgeyse belge işte…

Gözlemcilerde bu durumdan huzursuz en çok maç alan ihk’den onlarda kazan kaldırmaya hazır. İHK başkanı seçimlere müdahil olmayacağını söylüyor, hakem atama sorumlusu inceden inceden hem hakemlere maç veriyor hem de akıllı olun tarafınızı iyi seçin kalem bizde diyor.

İbrahim Türkmen sen bizi iyi tanırsın. Aman ha sakın yanlışa düşme.  Hakem atama sorumlusu Yusuf Namoğlu’nun müdahil olmayacağız sözünü göz ardı mı ediyor. Kızını 10 müsabaka ile il hakemi yapan kriterleri boy vs. tutmamasına rağmen. bu sezon maça çıkmamış fakat oy vermek için derneğe üye yapmışlar.
Sırf ilçe hakemlerinden oy alabilmek için merkez hakemleri ile ilçe hakemlerinin arasını açacak şekilde futsal maçlarına atama yapıyor. Hakemler maçı sever! İlde futsal hakemimi yok?  Bu durumdan Kütahya hakem camiası çok rahatsız.  Kimi ararsanız arayın olumsuz şeyler duyarsınız. Bunlar seçim çalışması değil de nedir? Duyumlarıma göre sırf bu tarz hareketlere kızıp 6-7 iyi hakem maçlara çıkmak istememişler, Kütahya’da huzursuzluk diz boyu. Kütahya bir kaosa sürükleniyor. Olan genç geleceği olan hakemlere olacak…

Bizim naçizane görüşümüz Kütahya Gökmen Canlıdinç’e sahip çıksın. Ortak bir liste ile dağılmaya hazır bir ili kurtarsınlar. Yoksa ne mi olur? Vallahi bize çok malzeme olur..
    

Etiketler:

YORUMLAR

murat ayyıldız
Sayın ercan hocam hakem yetiştirmek bir meziyet olsa gerek, fakat kütahyada eziyet,düşünün ki kütahyada bu hafta sonu u19 macı vardı 45 yaşında bir hakem yönetti. ey mesut çarık sen türkmen kuruluna demedin mi genç hakemlere maç verin diye, görüyorsunuz ki kurul sizi dinlemiyor .. yorum sizlerin
08 Ocak 2018 Pazartesi 09:17
Ahmet Aytaç Özçelik
Kütahya’da bu ihk oldukça haber çıkar. Şuan ki ihk nin hakemlik geçmişine bir bakın yeter
06 Ocak 2018 Cumartesi 21:39

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ