" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.236.126.101
Online Ziyaretçi: 24
Bugün Toplam: 10514
Dün Toplam: 11458
Genel Toplam: 18501797
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BU KİMİN SESİ?

ERCAN DURNA ERCAN DURNA

Tarih: 24 Kasım 2013 Pazar 01:26

Okunma: 3682

 Değerli okuyucularımız sizlerinde gördüğü gibi bundan böyle kendilerini ispatlamış, yaptıkları görevlerde zirveye çıkmış insanlar Hakemin Sesi’nde görev yapacak. Bundan önceki ellerini öptüğüm insanlar da çok değerliydi. Bunlar değerli onlar değildi demek bir insanın Allah’ını inkar etmesi gibidir.
 
Bizimle ilk defa yola çıkan insanları unutmamız mümkün değildir. Onlar bizim gönlümüzde her zaman olacaklar. Zaman gelecek gene görüşlerine başvuracağız.
Buralar öyle para kazanılan yerler değil. Futbol ailesi içinde olup biteni kamuoyu ve hakem camiasıyla paylaşım yeri.
 
2007 yılından beri sizlere hakem camiasında olup bitenleri aktarma konusunda objektif- tarafsız- İlkeli ve cesur  davrandık. İlkelerimizden asla ödün vermedik.
Bize değerli bir ağabeyimiz soruyor, kimden yanasınız diye..
 
 Aslında o bizi çok iyi biliyor kimden yana olduğumuzu. Hakemin Sesi’ni yıllarca önce İstanbul Derneği daha sonra genel merkez çıkardı. Ben de uzun yıllar orada yazılar yazdım, röportajlar yaptım. Sonra ne oldu? Hakemin Sesi’nin adına bir isim patenti bile alamadılar..!  Hakemin Sesi şuanda kimin? Eski Üst klasman Yardımcı Hakemi Ercan Durna’nın..
 
 Ne yapıyor Hakemin Sesi?
 
Hakem camiasının gözü kulağı durumunda.. Türkiye’de olup biteni anında camiayla paylaşıyor. Kim ölmüş, kim evlenmiş, kim kaza geçirmiş, kim Avrupa’da maça gidiyor? Kim arsızlık yapmış, kim hırsızlık yapmış yazıyor ve kimi adli makamlarda kimi de federasyonun gerekli kurumlarına ifade vermek zorunda kalıyor.

Peki, bu Hakemin Sesi’ni Ercan Durna, değil de acaba Basketbol hakemi Ahmet yada voleybol hakemi Mehmet çıkarsaydı ne olacaktı? Dizinize vurup duracaktınız. Bırakın sağda solda laf söylemeyi de koltuğunuza yaslanın, açın Hakemin Sesi’ni ve keyfini çıkartın. Bir de deniyor ki sizi okuyan olmaz. Kimin çok daha okunduğunu öğrenmek istiyorsanız 
www.alexa.com adresine girersiniz sitenin adını yazarsınız o zaman “görürsünüz..!
 
Biz kimin adamıyız?
 
Biz yayın hayatına  başladığımız günden beri bir sloganımız var.. “Hakemin adamı olmaz. Hakem de kimsenin adamı olmamalı”diye.
Birilerinin adamı olduğunuz zaman o güvendiğiniz adamlar gidince, oraya gelen insanlar da kendi adamlarını getirecek ve bu düzen devam edecek.
Onun için biz diyoruz ki: Hakemin kendisi adamdır. Adam olduğu içindir ki adaleti temsil eder.
Biz Hakemin Sesi’yiz. Türkiye bizi bağrına bastı. Çok yerden teklifler geliyor ve bizleri illerine davet ediyorlar. Sizlerin de şahitlik ettiğiniz gibi davullu zurnalı karşılanıyoruz. Sizlerde zaman zaman bazı illere gittiğiniz oluyor, neden sizler öyle karşılanmıyorsunuz? Acaba hiç bunu durup düşündünüz mü?
 
Biz bazıları gibi beni niye çağırmadınız demiyoruz. Ayrıca bize ulaşan haberleri toparlayıp dizayn edip sitemizde uzun uğraşılar sonucu haber yapıyoruz. Gene birileri emeğe saygısızlık edip haberlerimizi ve fotoğraflarımızı "kopyala yapıştır mantığı ile çalıyorlar..!
Asılları fotoğraf makinemizde olmasına karşın üzerlerine kendi adlarını yazarak da suç işliyorlar. Etik yayıncılık anlayışına riayet edilmiyor.
Bizler diyoruz ki: her kim boş kağıda “HAKEM” yazıp alıp atsa da o kişiye değer veririz.
Bir Türk geleneğidir. Bizim milletimiz yeni olan herşeye karşıdır. Cumhuriyet geldiğinde ona bile karşı çıktılar. 90 yıl geçti hala karşı çıkıyorlar. Yeniliğin kendisine zarar getireceğini düşünürler. Psikoloji de bunun adı bilinmeyenden çekinme ve korkmadır."Ben daha iyiyim, önce geldim daha önemliyim" düşüncesinin harekete geçirdiği gereksiz güdü.
 
Neden değişikliğe gittik?
 
Bazı hocalarımız sosyal siteleri kullanmıyor? Bugün Marcus Merk bile yorum yaparken eski bilgilerine göre konuşuyor ve kural bilgisi konusunda sıkıntı yaşıyorken eline uzun yıllar kitap alınmadığı zaman yaptığınız yorumlar çağın gerisinde kalıyor ve genç nesillere verilecek mesajlar yanlış gidiyor.
Yazılar o onu demiş, bu bunu demişten öte gitmiyor. Artık genç nesil dedikodu istemiyor. Farklılık istiyor, eğitim istiyor, bilgi istiyor ve de paylaşım istiyor.
İlk gün başladığımızda ilkeli, tarafsız ve objektif olacağız dedik bugünde aynı düşüncedeyiz. Yeni köşe yazarlarımız da rüştünü ispatlamış insanlar. Beni kırmayıp teklifimi kabul ettikleri için kendilerine teşekkür ederim.
Biz federasyonun nede MHK’nın sesiyiz. Biz Hakemin Sesi’yiz. Eğer MHK, güzel işler yaparsa en büyük alkışı bizden alır. Onlarda bu camiadan çıkmış değerli insanlar. Camiamızın her ferdi gibi. Yok, MHK yanlış yaparsa defalarca yaptığımız gibi eleştiri oklarını da harekete geçiririz. Bu camiada her kim hakem camiasına katkı sunarsa, hizmet ederse başımızın üstünde yeri var.
Bizim hizmetimiz hakem camiasına ..
Kimse sakın bizleri bir yerlere çekmeye çalışmasınlar.  Boşuna uğraşırlar.
Hakemin Sesi.. Hakem Camiasının Gerçek Sesi..
Bizi izlemeye devam edin..

Etiketler:

REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ