" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.234.223.227
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 4162
Dün Toplam: 14256
Genel Toplam: 21015704
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

YUSUF NAMOĞLU'NA ÖZEL MEKTUP

ERCAN DURNA ERCAN DURNA

Tarih: 03 Ocak 2015 Cumartesi 14:30

Okunma: 5810

MHK Başkanı Sayın Yusuf Namoğlu, son günlerde Türk hakemliği parçalanmaya ve bölünmeye doğru gittiğini hissettiğimden dolayı bu mektubu size yazma gereği duydum.
MHK üyeleriyle konuşmalarımda kendileri derneklere karışmayacaklarını söylediler. Ancak parçalanmış ve bölünmüş derneklerin Türk hakemliğine vereceğiz zarar ileride telafisi mümkün olmayan derin yaralar açacaktır. Daha yolun başındayken neşter vurun ve camiamıza zarar verenleri lütfen önleyin. Sizin üstlendiğiniz misyon farklı çünkü TFFHGD’nin ilk kurucu başkanısınız ve şuanda da MHK başkanısınız.
Sayın Namoğlu, şöyle bir hatırlayın Ahmet Çakar- Serdar Çakır dernek seçim mücadelesi Türk hakemliğinde derin izler bırakmıştı. Çok kişi birbirleriyle adeta düşman olmuştu. Genç yaşta hakemliğe veda edenler yada ettirilenler olmuştu. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala birbirleriyle konuşmayan insanlar var.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin tüzüğü gereği ocak ayında 79 şube seçimini yapacak.
Siz yıllarca siyaset ile uğraştınız milletvekilliği, belediye başkanlığında bulundunuz. Demokrasinin gereğini en iyi bilenlerdensiniz.
Biz size müdahil oluyorsunuz demiyoruz ancak sizlerin altında görev yapan İl Hakem kurulları derneklere müdahil oluyorlar ve parçalanmaya adeta çanak tutuyorlar.
Bu dernek 79 vilayette örgütlenmiş yaklaşıp 13 bin üyesi olan büyük bir sivil toplum örgütüdür.
Yönetim ve üyelerinin birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmanın içerisinde olması Türk hakemliğinin yararınadır.
Adalet dağıtan birimi temsil eden hakemlerin derneğinde hiç kimse ötekileştirilmemeli ve dışlanmamalı.
Futbol ailesi içerisinde en çok hedef gösterilen hakem camiasıdır. Böyle bir ortamda birlik beraberlik ve dayanışma ruhu canlanmalıdır.
Sizlere düşen en büyük görev ocak ayında yapılacak seçimlerde üyelerin özgür iradeleriyle seçimlerinin geçmesini sağlamaktır.
Sizlerin altında görev yapan BHK ve İHK kurullarını uyararak seçimlere müdahil olunmaması ikaz ve uyarılarınızı yapmanızdır.
Eğer bu uyarı mekanizmasını çalıştırırsanız inanın Türk hakemliğine büyük iyilik yapmış olacaksınız. Yok kardeşim bize ne biz karışmayız derseniz olacakların büyük sorumlularından biri de siz olacaksınız.
Bu arada hem İHK başkanı hem de dernek başkanlığı yapanlar bulunuyor. Bu arkadaşların bir kez daha düşünmeleri lazım. Bir insan hem savcı hem de hakim olur mu? İllerinde sanki başka insan yokmuş gibi her yere aday oluyorlar. Özellikle büyük illerde farklı alternatifler bulunurken neden hep bana mantığı öne çıkıyor.   Bizler insanlara güvenelim ve onlara destek olarak hizmet almanın yollarını arayalım.
Gelin Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ni, Türk Futbol ailesi paydaşları arasında bir hoşgörü merkezi haline getirelim.
 
Gelin gelecek nesillere gerek ülkemizde gerekse Avrupa’da başarılı maçlar yönetecek hakem mirası bırakalım.
Kavga etmenin kimseye faydası olmaz.
Sayın Namoğlu, farklı fikirler zenginliğimiz olsun. Genel başkan Dr. Abdurrahman Arıcı da sizin arkadaşınız. Elele vererek camiayı yukarılara taşıyabilirsiniz. Üyeler demokratik haklarını özgür iradeyle kullansınlar müdahil olanları önleyin. Çok geç olmadan hemen şimdi.. 

Etiketler:

REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ