" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.207.240.35
Online Ziyaretçi: 3
Bugün Toplam: 1551
Dün Toplam: 3448
Genel Toplam: 17427859
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

MANİSA'DA HAKEMLER SEZONU BURUK AÇTI!

Tarih:

27 Ağustos 2019 Salı 16:37

Okunma:

1300

Yorum:

0     Yorum Yaz

MANİSA'DA HAKEMLER SEZONU BURUK AÇTI!

MANİSA'DA HAKEMLER SEZONU BURUK AÇTI!
Geçen sene  kanseri yemeyerek 22 yaşında yaşama veda eden hakem Özge Kanbay’ın annesi törende kızı için düzenlenen turnuvanın kupasını alırken gözyaşları sel oldu..!

Merkez hakem kurulu üyesi Yunus Yıldırım ve Manisa İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Ertem’in öncülüğünde, Manisa Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, 2019-2020 sezonunun açılışını Büyükşehir Belediyesinin Manisalıların hizmetine sunduğu Sümer Park Lotus cafede gerçekleştirdi. Hakemliğe ilk kez başlayan 5 bölgesel hakemin kokartları Manisa Valisi Ahmet Deniz tarafından takıldı.
  
2019-2020 Futbol sezonunda Manisa’dan 31 klasman hakemi olarak görev yapacağı toplamda ise Vizeli 130 hakemleri bulunduğunun bunlardan 5’inin bölgesel bayan hakem olduğunu altını çizen 

Manisa İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Ertem; 
“Yabancı dil eğitimi hakemlerimiz için olmazsa olmazdır. Manisa hakemlerimizi 3 yaş daha gençleştirdik. Camiamıza her geçen gün katılım oluyor. Bayan hakem adaylarımız da bunların arasında.” 

Merkez hakem kurulu üyesi Yunus Yıldırım ise “Geçen sezon hakemlerimizin hataları olmuş olabilir. Bu hataları asgari düzeye indirgemek için Hakemlerimizin eğitimlerine önem verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Var sisteminde kendilerine göre hataları var anca hakemlik oteritesinin sahada rencide edilmemesi için her türlü kararlığımız sürecektir. Futbol Federasyonumuz bu yıl 2019-2020 Futbol sezonu Kadınlar liginin adını Özge Kanbay olarak verdi. Bu nedenle aramıza pek çok Özge’lerin katılması için projeksiyonumuzu geniş tuttuk.” 
Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu Başkanı ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı’da; 
“Hem ülkemizde hem de uluslararası liglerde görev alacak olan bayan hakem sayılarını mutlak arttıracağız. Bunun için bayanlarımıza hakemliği sevdirmek için projelerimizi hayata geçireceğiz. İki yılda bir olmak üzere hakemlerimize verilen hakem elbiseleri bu yılda vereceğiz.”
  Manisa Büyükşehir Başkan Vekili Mehmet Güzgülü’de “Büyükşehir belediyesi olarak hakem camiasına büyük önem veriyoruz.Rahmetle andığımız eğitimci kökenli olan hakemimiz Halil Erdoğan’ın adını bir caddemize verdik. Hayatta olan Ertuğrul Dilek,Necmi Temizel’in isimlerini tesislerimize vererek taçlandırdık.”
  Manisa Valisi Ahmet Deniz ise kendisinin sporun içeresinden birisi olarak sporun her türüne büyük bir önem verdiğini dile getirerek;
“Hakemlik müessesesi gerçekten önemli bir kurum.Mahkemede  nasıl hakim varsa sahada Hakem hakimiyeti esastır. Sizler olmazsanız sahalarda sorun çıkar. Saha içerisinde küfüre asla izin vermeyiz.. Küfür ederken mutlak empati yapalım. Göreceksiniz o zaman izlediğiniz maçtan desteklediğiniz takımınızdan sevk alacaksınız. Futbol sahalarını ve tribünlerimizi şölene dönüştürmemiz gerekir” şeklinde ifade etti.

KANBAY’IN ANNESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Şubat ayında kanseri yemeyerek 22 yaşında yaşama veda eden hakem özge Kanbay’ın annesi Mürvet Kanbay, kızı adına Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin tarafından düzenlenen ‘Özge Kanbay Voleyboy turnuvası’ kupasını İzmir TFFHGD ve il hakem kurulu başkanı Dr. Raci Köprülü’nün elinden alırken gözyaşlarına boğuldu. Anne Kanbay; “Kızım bugün burada yok ancak onun adını gururlandırdığınız için sizlere kızım adına minnettarım. Annelere sesleniyorum kızlarınızı hakemliğe yönlendirin” Öte yanda da kızının adını jimnastik salonuna vererek ölümsüzleştirdiği için Saruhanlı Belediye Başkanı Bilgin’e teşekkür etti  
  
MANİSA’DAN 31 KLASMAN HAKEM 

Süper lig hakemi Koray Gencerler, FİFA yardımcı hakem İbrahim Çağlar Uyarcan, Üst klasman yardımcı hakem Volkan Narinç, Klasman hakemler Hüseyin Gökberk Arslan,Yunus emre Çakar, Şevket Teker’in yer aldığı Manisa’da yeni hakemliğe adım atmış olan 5 bölgesel hakeme hakemlik kokartları takıldı.

SEZON AÇILIŞINA ÜST DÜZEY KATILIM 

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Güzgülü, Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu Başkanı,Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanlığı görevini üstlenen  Kültür ve Turizm eski bakan yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı .Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara,Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa ASKF Başkanı Erol Timur,Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan, İzmir TFFHGD ve il hakem kurulu başkanı Dr. Raci Köprülü,Süper Lig hakemlerinden Halis Özkayha,Alper Ulusoy, Halil Umut Meler, Geçmiş yıllarda liglerde düdük çalmış olan milli hakemler Necmi Temizel , İbrahim Aksoy,Esat Eriş ve Futbol İl Temsilcisi Behçet Atlı, katıldı.
  Sezon açılışının sonunda ise klasman yardımcı hakemi Büşra Sığınır’ın yönettiği   
Bürokratlarla hakemler arasında oynanan maçı Manisa Valisi Ahmet Deniz’in takımı 4-3 kazandı. Vali Deniz’de iki şık gol attı. 
Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ