" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.39.106
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 2041
Dün Toplam: 3528
Genel Toplam: 16198652
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

MHK'dan DEĞERLENDİRME SEMİNERİ!

Tarih:

13 Aralık 2018 Perşembe 12:05

Okunma:

1410

Yorum:

0     Yorum Yaz

MHK'dan DEĞERLENDİRME SEMİNERİ!

MHK'dan DEĞERLENDİRME SEMİNERİ!
MHK tarafından düzenlenen Süper Lig Hakemleri Değerlendirme Semineri, 10-11 Aralık 2018 tarihlerinde Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirildi.
 
Son haftalarda hakem hatalarının çok olması ve kamuoyunda yankılanması nedeniyle MHK Üst Klasman Hakemlerini seminere aldı. Burada özellikle VAR ile ilgili kararların standart olması üzerinde duruldu.
Liglerin Spor Toto Süper Lig'in ilk 15 haftasında gerçekleşen önemli pozisyonlar grup çalışmaları ile Video Yardımcı Hakemlik ve Oyun Kuralları çerçevesinde değerlendirildi. Grup çalışmalarının ardından Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu pozisyonlar ile ilgili geri bildirimleri hakemlere aktardı.
Ayrıca MHK üyesi ve VAR Koordinatörü Murat Ilgaz Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) ile ilgili hatırlatmalarda bulundu.
Seminer, kondisyon çalışmaları ile sona erdi.
    
Etiketler:

YORUMLAR

AHMET PARLAK
Hakem camiası Futbol ailesinin en temizi konumunda vede bu konuda sonuna kadar da konumunu koruyacağı kesin gibi görünüyor. Yakaladığı bu güzel tabloyu korumak adına asla taviz de vermemeli. İlimizde yaşanan bu olay;  gerçekten de ibret dolu vede toplumumuz tarafından da hiç hoş görülmeyen cinsten. Hangi ilden derseniz, hakem camiası tarafından adımızın en karışık il diye adlandırılan il. İddialarımız şöyle; konu mankeni ilin en tepesindeki bir hakem. Evli ve 3 çocuğu var. Bundan iki sene önce bir hakemin adına ev kiralar. Evin bütün masraflarını kendi üstlenir. Tabii evi de özel işlerinde(!) kullanır. Bu hakem evli ve çocuğu olan bir kadınla birliktelik yaşar.  Bir süre sonra kadının kocası olayı öğrenir ve çocuğunun psikolojisini de düşünerek gürültüsüz patırtısız eşinden ayrılır.  Daha sonra kadının eski eşi bu hakemin eşine ulaşarak yaşanan aşk hikayesini aktarır. Hakemin eşi kıyameti koparır.. Hakem çaresizdir olayı kapatmak isterken aklına şeytanlık gelir ve eşinin çok istediği hediyeyi yani arabayı alarak gönlünü de alır ve kadın böylece olayı kapatır.  Bir süre sonra kiralık evin hala kullanıldığı ve hakemin yaptıklarının yanına kar kaldığını düşünerek uluorta anlatması küçük olan şehirde kulaktan kulağa duyulur. Eğitimci olan hakemin tayini çıkar, nereye dersiniz? Birlikte aşk yaşadığı kadının eski eşinin mahallesindeki bir okula. Eski eş ( S.A ) unutmak üzere olduğu kabusu her gün yaşamaya başlar ve yaşadıklarını sonradan hakem olduğunu öğrendiği için TFF ve MHK’ ye iletir, ancak uğraşları sonuç vermez.   Yaşanan bu ahlaksızlığı kamu vicdanında yargılanmasını isteyen eski eş kararlılıkla Milli Eğitim’e ve CİMER’e başvurur. Cimer’den gelen cevap ilgili kuruluşun özerk yapısından dolayı kendi çatısı altında konuyla ilgilenen kurullara başvuru yapılması yönünde..  Milli Eğitim’den ise henüz bir cevap gelmemiştir. Eski eş S.A’nın  bu işin peşini bırakmayacağını ve en kısa sürede  Etik Kurulu’na başvuru yapacağını duyduk. Milli Eğitim’den nasıl bir sonuç çıkar bilemiyoruz. Daha önce böyle bir olay İzmir’de yaşanmıştı ve hakemlik hayatı bitmişti. Kendinin koruma altında olduğunu düşünen bu hakemin çok başı ağrıyacağa benziyor. Neler olacak ve neler yaşanacak? Yapanın yanına kar mı kalacak? Yoksa birileri tarafından korunmaya devam mı edecek? Hakemin Sesi’ne bu yazıyı gönderdik ancak yayımlanmadı. Biz de yorum olarak yazdık inşallah yayınlanır.
16 Aralık 2018 Pazar 03:10
Muzaffer ÇEÇEN
Sayın Kemal Hocam,çok hassas bir konuya parmak basmışsınız.Size teşekkürler ediyorum.Ama;anlayana sivrisinek saz,anlayamayana davul zurna az demiş atalarımız.Hocam, itibardan tasarruf olmaz diye düşünmüşlerdir herhalde.Diyarbekir e selam olsun.
14 Aralık 2018 Cuma 22:36
Kemal Taş
Efendim; Eğitime, planlamaya karşı değilim. Hani bizim TFF'nin çok önemli eğitim yeri var diye övünülüyorduk ya? yoksa yetersiz mi ki, Özel Oteller de bu tür seminerler veriliyor. Eğer TFF'nin parası çok ise hayır kurumlarına yardımlarda bulunsunlar derim. Selamlar. Kemal Taş - Diyarbekir
13 Aralık 2018 Perşembe 21:03

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ