" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.237.94.109
Online Ziyaretçi: 30
Bugün Toplam: 3289
Dün Toplam: 4971
Genel Toplam: 19194404
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

MUSA ERYILMAZ ADI SPOR TESİSLERİNE VERİLDİ

Tarih:

06 Eylül 2020 Pazar 22:55

Okunma:

2201

Yorum:

0     Yorum Yaz

MUSA ERYILMAZ ADI SPOR TESİSLERİNE VERİLDİ

MUSA ERYILMAZ ADI SPOR TESİSLERİNE VERİLDİ
Mersin Yenişehir Belediyesi, 2016 yılında hayatını kaybeden Mersin’in yetiştirdiği önemli Süper Lig hakemlerinden Musa Eryılmaz’ın ismini ilçedeki spor tesisine vererek ölümsüzleştirdi.
 
Yenişehir Belediyesi, Gevenevler Mahallesindeki spor tesisine futbol hakemi Musa Eryılmaz’ın adını verdi.
Yenişehir Belediyesi Musa Eryılmaz Spor Tesisi’nin açılışına Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Metin Solunoğlu, Musa Eryılmaz’ın eşi Ülkü Eryılmaz, kızı Beste Eryılmaz, abisi Arif Eryılmaz, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersinli eski FİFA kokartlı hakemler Selçuk Dereli ve Vedat Yüksel ve Musa Eryılmaz’ın hakem arkadaşları ile çok sayıda seveni katıldı.
Korona virüs önlemlerinin titizlikle alındığı ve Musa Eryılmaz’ın sevdiği şarkıların da dinletildiği açılış töreninde Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in mesajı okundu.
 
 Başkan Vekili Metin Solunoğlu’nun okuduğu mesajda şu ifadelere yer verildi: “. Genç yaşta aramızdan ayrılan, ülkemizin sporuna ve futbol hakemliğine en üst düzeyde hizmet etmiş sevgili Musa Eryılmaz hocamızın ismi yaşatılmalıydı. Ve Musa Eryılmaz’ın ismi buradaki tesisimizde, meclisimizin oy birliğiyle aldığı kararla sonsuza dek yaşayacak dedi.
 
Ülkü Eryılmaz, eşi Musa Eryılmaz’ı anlattı
 
Törende konuşma yapan ve gözyaşlarını tutamayan Musa Eryılmaz’ın eşi Ülkü Eryılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür ederek, onur ve gurur duyduklarını söyledi. Musa Eryılmaz’ın Atatürkçü ve çok özel bir insan olduğunu belirten Ülkü Eryılmaz, Musa Eryılmaz;Atatürkçü, eğitime, bilime ve spora çok önem veren idealist, emekçi, dürüst ve zorluklar karşısında yılmayan, baskılara boyun eğmeyen karşılaştığı olumsuzlar karşısında duygusallığını kaybetmeyen akıl ve mantık çerçevesinde çözmeye çalışan çok özel bir insandı. Sevgi dolu, neşeli, güler yüzlü ve çok çalışkandı. Sizler onu öğretmenliği ve futbol hakemliği döneminde tanıdınız ben ise onu üniversite öğrencisiyken tanıdım ve çok sevdim. Onu çok erken kaybettik, hayalleri ve idealleri yarım kaldı diye bazen düşünüyorum. Fakat elinden tuttu, yoktan var ettiği öğrenciler ve gençler şimdi meslek sahibi oldular. Bazıları milli sporculuktan milli takım antrenörlüğüne yükseldi. Türkiye’nin çeşitli illerinde çalışıyorlar ve binlerce öğrenci yetiştiriyorlarMusa Eryılmaz’ın geçmişte kurduğu dostluklar ve anlamlı ilişkileri bizi bugün burada topladı. Sizler birbiriniz için çok değerlisiniz, değerlisiniz ki unutmadınız ve unutturmadınız. Bu tesise adının verilmesini tekli eden Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit’e ve bu teklifi kabul eden Yenişehir Belediye Meclis üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Onur ve gurur duydum iyi ki varsınız.” dedi.
 
Selçuk Dereli, “Musa Eryılmaz, Türk hakemliğine çok emek harcadı
Musa Eryılmaz’ın Mustafa Kemal Atatürk değerlerinin peşinden gittiğini ve bu konuda hayatı boyunca mücadele verdiğini kaydeden eski FİFA kokartlı hakem Selçuk Dereli ise “Musa Eryılmaz benim için sadece bir hakem arkadaşım değil, benim bir abimdi. Kamplardayken aynı odada kalıyorduk. Paylaştığımız çok önemli günler ve anlar oldu. Musa Eryılmaz; çağdaş, laik ve Mustafa Kemal Atatürk değerlerinin peşinden giden aydın bir kardeşimizdi. Bunu özellikle söylemek istiyorum çünkü bunun mücadelesini hayatı boyunca verdi. Musa Eryılmaz, Türk hakemliğine çok emek harcadı, dürüst ve namuslu bir hakemdi dedi.
 
Konuşmalardan sonra Yenişehir Belediyesi Musa Eryılmaz Spor Tesisi’nin açılış kurdelesi kesildi.  Ardından Musa Eryılmaz’ın özgeçmişinin de yazıldığı tesisin tabelasına kırmızı karanfiller bırakıldı.
    
Etiketler:

YORUMLAR

Muzaffer ÇEÇEN-ELAZIĞ
Bu vefa örneğini düşünen,teklif eden ve gerçekleştiren tüm paydaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Sayın Selçuk Derelinin katılmasını da ayrıca kutluyorum.Hayırlı olması dileklerimle saygılar sunuyorum.
07 Eylül 2020 Pazartesi 13:31

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ