" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.221.147.93
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 4086
Dün Toplam: 8795
Genel Toplam: 15182738
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

NİYE BÖYLE OLUYOR ACABA?

Tarih:

28 Mayıs 2014 Çarşamba 15:34

Okunma:

5156

Yorum:

0     Yorum Yaz

NİYE BÖYLE OLUYOR ACABA?

NİYE BÖYLE OLUYOR ACABA?
 AYNI FEDERASYON ÇİFTTE STANDART

Bu talimatları hazırlayanların kafalarında hangi tilkilikler oluştu ki böyle sorunlar ortaya çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonunda kurallar ve kriterler sadece hakemlere gelince mi farklı uygulanıyor?
Hakemlere gelince yaş 01.07.tarihi olarak baz alınıyor futbolcularda uygunluk yaşı 01.01. olarak alınıyor bu ayrıcalık nereden geliyor?
 Her ikisi de aynı federasyon çatısı altında değil mi?
Sakın aklınıza şunu getirmeyin,  UEFA oyun kuralı değişikliklerini bir Temmuz itibaren uyguluyor oradan baz alınıyor.  İyi de liglerde bir ağustos ve eylül aylarında başlıyor futbolcu uygunluğu da ona göre olabilir
İsterseniz liglere şöyle bir göz atalım..
3.lig yaş uygunluğu : 01.01.1989 ve daha sonra doğmuş sporcular oynar. Ayrıca : 01.01.1984 ve 31.12.1988 doğumlu 6 sporcu oynar
A2 ligi :
01.01.1192 doğumlular ve daha sonra doğmuş oyuncular oynar
Coca Cola ve Akademi ligleri:
U14 yaş uygunluğu : 01.01.2000
U15 yaş uygunluğu : 01.01.1999
U16 yaş uygunluğu : 01.01.1998
U19 yaş uygunluğu : 01.01.1995
Futbolcular için yaş hesaplamaları böyle olurken Hakemler için ise durum çok ama çok farklı
1976 doğumlu iki hakem bir tanesi 30.06.1976 doğumlu hakemlik yapamıyor,  fakat bir gün sonra doğmuş 01.07.1976 doğumlu hakem bir sezon da hakemlik yapıyor neden ikisi de 38 yaşında yok efendim diğeri 1 gün sonra doğmuş genç hakemlere ihtiyaç var.
 
FEDERASYONUN ÇOK MU İHTİYACI VAR?

Biz hakemin Sesi’yiz. Camiayı ilgilendiren konulara açıklık getirmek, yanlış uygulama yapılıyorsa uyarmak, camiamız futbol ailesinin en temizi olduğu için aramızdan çıkacak arsızı, hırsızı ortaya çıkarıp camiadan uzaklaştırmak, hakkı yenen insanların haklarının neden yendiğini ortaya koymak, hakem ve gözlemcilerimizin mutlu ve acı günlerinde yanında olmak gibi görevlerimiz var. Bunları da yaparken tamamen bağımsız, tarafsız ve objektif bir anlayışla karşınızdayız.
Hiçbir yöneticiyle de alıp veremediğimizde yok ve olamaz da. Bir kere peşin hükümlü değiliz. İyi yapanı alkışlarız yanlış yapanı da deşifre ederiz.
Klasmanların bitimine az kaldı. Bazı yöneticilerin bölgelerinde yetenekli hakemler var iken oğullarını, yeğenlerini ve yakınlarını yukarılara taşıma içerisinde oldukları iddiaları kulaklarımıza geliyor.
Bakın şimdiden uyarıyoruz. Birilerinin hakkı yenirse alenen kimler olduğunu kamuoyuyla paylaşır onları camiaya şikayet ederiz. Allaha havale ederiz.
Sınav sorularıyla ilgili yaptığımız haberde 35. Sorunun cevabının yanlış olduğunu dile getirmiştik MHK’ ın buna bir açıklık getirmesini talep etmiştik.
Bu arada soruları hazırlayanlardan birinin de Muammer Tokat olduğunu biliyorduk. Kendisi sevdiğimiz bir kardeşimizdir. Her zaman aradığımızda mutlaka açar yada müsait olduğunda geri dönerdi. 2 defa aradık ancak açmadığı gibi geri dönmedi. Aklımıza şu geldi; Zihni Aksoy faturayı Muammer Tokat’a mı kesti?
MHK bu soru ile ilgili mutlaka bir açıklama yapmalı..Açık ve anlaşılır değil hangi şık neden doğru neden yanlış gerekçeleriyle açıklanmalı.
Bu konuda mağdur olan hakemlere Tahkim yolu açık. Kesin kazanırlar diye düşünüyoruz..

SARAY MI? VİZE Mİ? RİZE Mİ?
 
Her mayıs ayı hakem camiasının vize ayıdır. Yıllardan beri böyle gelmiş böyle gidiyor. Ama yanlış gidiyor..
Şimdi diyeceksiniz ki neresi yanlış bunun? Anlatalım.. Yurt dışına gitmek için ne Pasaport  ve vize. Önce hangisi alınıyor? Tabiî ki pasaport daha sonra pasaport ile vize alınıyor.

MHK ne yapıyor? Daha klasmanlar belli olmadan vize yapılıyor. İşte yanlış burada..  Önce klasmanlar açıklansın daha sonra yap vizeleri..

Bir de mağdur edilen Hakemler hiç kimse sezon başında hakemlere hakemliklerinin bittiğini veya devam edebileceklerini söylemediler şimdi o hakemler vize paralarını yatırdılar. Sağlık raporlarını aldılar sınava da girdiler 300 TL’ ye yakın ceplerinden masrafta ettiler sonra sen il hakemisin diyecekler. Oldu mu şimdi? Bu nasıl bir düzen böyle..

Bir de vize için hakem, gözlemci ve görev vermediğin mentörden para alınıyor.
TFF’nin çok mu ihtiyacı var da para alıyorlar.. Vize kalkmalı diyenler el kaldırsın..
 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ