" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.212.239.56
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 3442
Dün Toplam: 5420
Genel Toplam: 15944107
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

NİYE KLASMAN DÜŞTÜLER?

Tarih:

09 Temmuz 2014 Çarşamba 22:42

Okunma:

11489

Yorum:

0     Yorum Yaz

NİYE KLASMAN DÜŞTÜLER?

NİYE KLASMAN DÜŞTÜLER?
Klasmanlar açıklandı yankıları sürüyor. Sene ortasında Bursa için bazı söylentiler çıkmıştı. Biz bu söylentilerin doğru olacağına ihtimal vermemiştik, söylentiler yalandı ama gerçek oldu.
 
Eski Bursa İHK Başkanı Fahri Ovacık, bazı gelişmelerden rahatsız olunca istifa etmişti. MHK’nın ısrarla devam et, görüşlerine önem veriyoruz demesine rağmen Zihni Aksoy ile devam etmeyeceğim diyerek başkanlığa son noktayı koymuştu.
MHK daha sonra Coşkun Topaç’a başkanlık teklifi götürdü. Topaç da işlerinin yoğunluğunu bahane ederek başkanlığı kabul etmedi. Altında yatan gerçek ise Zihni Aksoy olduğu belirtiliyor.
 
Düşen bu üç gözlemcilerden M.Fahri Ovacık 6 diğerlerinin maç sayısı 7. Coşkun Topaç daha önce koç olarak da görev yaptı ayrıca hiç de ceza puanı yokken düştü.
İddialara göre; MHK’nın bizimle çalışmak istemeyen ile  bizde çalışmayız dediği ve bizzat Zekeriya Alp in talimat verdiği söyleniyor..!
2. bölgede Zihni Aksoy’un sevilmediği bilinen bir gerçek. MHK, 2015 yılında yapılacak seçimlere kadar devam eder. Ancak 2. Bölge MHK üyesinin değişmesini istiyor. İlleri mercek altına aldığımızda büyük çoğunluk şikayetçi.
 
Bunu MHK başkanı Zekeriya Alp de bilmesine rağmen değişikliğe gitmedi. Bölgelerden şikayet gelen diğer bir komite üyesi ise Hamza Işın.
 
MHK, insanlara bir çalışma teklifi götürüyor. Onlar da kibarca bu görevi kabul etmiyor. Buraya kadar her şey normal. Peki, bu insanları görevi kabul etmedi diye düşürmek de neyin nesi. Madem öyle neden fikir jimnastiği yapılmıyor? MHK başkanı Zekeriya Alp, bu insanlar Zihni Aksoy ile neden çalışmak istemiyor diye neden araştırma içerisine girmez...!

Çok kişinin bu görevi kabul etmesi için 8 takla atarken bu insanların görev kabul etmemesini neden umursamaz..!

Gelelim tekrar Bursa’ya..
 
Şimdiye kadar İHK Başkanlığı yapanların hepsi de dik duruş sergiledi. Olur efendim, peki efendim, siz ne derseniz o olsun demediler. Hiç biri illa da koltuk demedi. Demek ki sorun İHK başkanlarında değil.
 
Düşen Ulusal gözlemciler;
1 Cavit Yılmaz
2 Coşkun Topaç
3 M.Fahri Ovacık

Düşen Bölgesel Gözlemciler:
1 Elsan Sungur
2 Cemal Laleoğlu

Edindiğimiz bilgilere göre; Elsan Sungur ceza puanından dolayı, Cemal Laleoğlu ise istifa eden il hakem kurulunda olduğu için düştüğü iddia ediliyor.
 
Ulusal gözlemci olan; İsmail Zeybek Eski B klasman hakemi, il hakem kurulu başkanvekili ve hakem atama sorumlusudur. Aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyesi, HİF hakemleri ile bizzat ilgilenmektedir ve il eğitimcisidir. Daha öncede klasman gözlemciliği yaptı ve donanımlı biri.

Bölgesele çıkan gözlemci; İrfan Doğaç.65 maça çıkarak hafta içi hafta sonu görev yaptığı ve dernek denetleme kurulu üyeliği yaptığı belirtiliyor.
 
BURSA ÜST KLASMANI UNUTTU!
 
Bursa şehrinin büyüklüğünü anlatmamıza gerek sanıyorum.
Bülent Demirlenk’ten bu yana üst klasmanda hakemi olmadı.
Geçen sene bölgesel gözlemciliğe kimse alınmadı. Geçen sene ulusal gözlemciliğe kimse alınmadı. 
2003 yılından bu yana üst klasman yardımcı hakemliğine kimse alınmadı.

Mustafa Çulcu’nun MHK Başkanlığı yaptığı dönemde Sinan Cem İyihuylu üst klasman hakemi oldu ama Süper Lig de hiç görev verilmedi.
Bursa’dan iyi hakem mi çıkmıyor yoksa Bursa’yı birileri karıştırmaya mı çalışıyor? Yoksa Bursa iyi takip mi edilmiyor?
 
RECEP KAYIN FARKI!
 
Bursa’da ateşten gömlek olarak kabul edilen ve çok kimsenin giymek istemediği gömleği Recep Kayın giydi.
Recep Kayın başarılı mı değil mi bunu aşağıdaki  tabloya bakarak görebilirsiniz.
 
2. bölgeden 2 kişi ulusal hakem oldu. Bunlardan bir tanesi de Bursa’dan Hidayet Yasir Çimen.

Bu sezon 2. Bölgeden 6 hakem BH oldu. Bunların 3 tanesi Bursa’dan. Ayrıca  4 hakem BYH oldu. 

İpek Emiroğlu KKH hakemliğe, Ayça Soyutürk KKYH yardımcı hakemi oldu.

Bursa’da iki kişi ulusal yardımcı hakemliğe çıkarken, iki kişi de Ulusal yardımcı hakemlikten düştü.
 
Zihni Aksoy’un artık kafası da karışık değil..!

Oğlu başarısıyla Ulusal Hakem oldu! Yakın bir gelecekte de Üst klasman adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Umarız gelecekte bir Cüneyt Çakır olur da ilk tebrik eden biz oluruz..

Zihni Aksoy, Yeni sezonda 2. Bölgeden affını isteyebilir. İşte o zaman birileri bayram ederken birileri de bölgeden gitti diye dudaklarında uçuklar çıkar..!

Bursa 2. Bölgenin toplanma merkezi. Seminerler, koşular, toplantılar, eğitimler bu ilde yapılıyor. İyi de ev sahipliği yapıyor. Bu Bursa’yı birileri ateşlemeli..!
 
 


Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ