" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.39.106
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 2109
Dün Toplam: 3528
Genel Toplam: 16198720
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

OĞUZHAN YALÇIN'A AĞIRLAŞTIRILMIŞ CEZA!

Tarih:

20 Aralık 2018 Perşembe 18:15

Okunma:

1948

Yorum:

0     Yorum Yaz

OĞUZHAN YALÇIN'A AĞIRLAŞTIRILMIŞ CEZA!

OĞUZHAN YALÇIN'A AĞIRLAŞTIRILMIŞ CEZA!
- Hatay İl Hakemi Oğuzhan Yalçın'ın sosyal medya üzerinden yayınlanan video ile milli, ahlaki ve sportif kültüre aykırı yazı, yorum ve paylaşımlarda bulunması nedeniyle AFDK tarafından verilen 3 ay hak mahrumiyeti cezası almıştı.

Yalçın, Cumhuriyet ve Laik düzeni kabul etmediğini, ülkemizi 16 yıldır yöneten yöneticilerin Amerika’nın kuklası olduğunu ve hilafetin gelmesini istediği ile ilgili yapmış olduğu programı sosyal medyada paylaşmıştı.

TFF Hukuku Müşavirliği bu karara itiraz etmiş ve cezasının arttırılması için Tahkim Kuruluna başvurdu.

Tahkim Kurulu bugün toplandı ve aşağıdaki kararı aldı.

5. E.2018/391- K.2018/ 407

TFF Hukuk Müşavirliğinin, AFDK'nın 03.12.2018 tarih ve E.2018-2019/562 - K.2018-2019/760 sayılı karar ile İl Hakemi Oğuzhan Yalçın'a verilen cezanın artırılması yönündeki itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;
- TFF Hukuk Müşavirliği'nin itirazının kabulüne,
- Hatay İl Hakemi Oğuzhan Yalçın'ın sosyal medya üzerinden yayınlanan video ile milli, ahlaki ve sportif kültüre aykırı yazı, yorum ve paylaşımlarda bulunması nedeniyle AFDK tarafından verilen 3 ay hak mahrumiyeti cezasının; MHK Talimatı'nın 38/a,b maddesi, FTD'nin 25. ve 46/1. maddeleri uyarınca takdiren 1 yıl hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına ve lisansının iptal edilmesine karar verilerek AFDK kararının düzeltilmesine, oybirliği ile karar verildi.
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

AHMET PARLAK
Hakem camiası Futbol ailesinin en temizi konumunda vede bu konuda sonuna kadar da konumunu koruyacağı kesin gibi görünüyor. Yakaladığı bu güzel tabloyu korumak adına asla taviz de vermemeli. İlimizde yaşanan bu olay;  gerçekten de ibret dolu vede toplumumuz tarafından da hiç hoş görülmeyen cinsten. Hangi ilden derseniz, hakem camiası tarafından adımızın en karışık il diye adlandırılan il. İddialarımız şöyle; konu mankeni ilin en tepesindeki bir hakem. Evli ve 3 çocuğu var. Bundan iki sene önce bir hakemin adına ev kiralar. Evin bütün masraflarını kendi üstlenir. Tabii evi de özel işlerinde(!) kullanır. Bu hakem evli ve çocuğu olan bir kadınla birliktelik yaşar.  Bir süre sonra kadının kocası olayı öğrenir ve çocuğunun psikolojisini de düşünerek gürültüsüz patırtısız eşinden ayrılır.  Daha sonra kadının eski eşi bu hakemin eşine ulaşarak yaşanan aşk hikayesini aktarır. Hakemin eşi kıyameti koparır.. Hakem çaresizdir olayı kapatmak isterken aklına şeytanlık gelir ve eşinin çok istediği hediyeyi yani arabayı alarak gönlünü de alır ve kadın böylece olayı kapatır.  Bir süre sonra kiralık evin hala kullanıldığı ve hakemin yaptıklarının yanına kar kaldığını düşünerek uluorta anlatması küçük olan şehirde kulaktan kulağa duyulur. Eğitimci olan hakemin tayini çıkar, nereye dersiniz? Birlikte aşk yaşadığı kadının eski eşinin mahallesindeki bir okula. Eski eş ( S.A ) unutmak üzere olduğu kabusu her gün yaşamaya başlar ve yaşadıklarını sonradan hakem olduğunu öğrendiği için TFF ve MHK’ ye iletir, ancak uğraşları sonuç vermez.   Yaşanan bu ahlaksızlığı kamu vicdanında yargılanmasını isteyen eski eş kararlılıkla Milli Eğitim’e ve CİMER’e başvurur. Cimer’den gelen cevap ilgili kuruluşun özerk yapısından dolayı kendi çatısı altında konuyla ilgilenen kurullara başvuru yapılması yönünde..  Milli Eğitim’den ise henüz bir cevap gelmemiştir. Eski eş S.A’nın  bu işin peşini bırakmayacağını ve en kısa sürede  Etik Kurulu’na başvuru yapacağını duyduk. Milli Eğitim’den nasıl bir sonuç çıkar bilemiyoruz. Daha önce böyle bir olay İzmir’de yaşanmıştı ve hakemlik hayatı bitmişti. Kendinin koruma altında olduğunu düşünen bu hakemin çok başı ağrıyacağa benziyor. Neler olacak ve neler yaşanacak? Yapanın yanına kar mı kalacak? Yoksa birileri tarafından korunmaya devam mı edecek?
21 Aralık 2018 Cuma 03:11

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ