" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 4
Bugün Toplam: 1195
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186859
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

TALİMATÇIDAN TALİMAT HATASI!

Tarih:

08 Temmuz 2013 Pazartesi 02:06

Okunma:

5068

Yorum:

0     Yorum Yaz

TALİMATÇIDAN TALİMAT HATASI!

TALİMATÇIDAN TALİMAT HATASI!
Yalova haberimiz hakem camiasında oldukça yankılandı.

Hakemin Sesi’nin objektif ve tarafsızlık ilkesi ile yayın yapması takdir toplamaya devam ediyor. Bu haberden sonra bizleri tebrik edenler de oldu. Tehdit edenler de.. Yalova’dan adı geçen arkadaşlardan bir tanesi (Süleyman Çark) telefon ile  aradı ve ben sınava girmedim, ama vizemi yaptırdım.. Talimatlarda sınava girmeden de listeye girebilir(!) benim adımı bana sormadan nasıl haber yapabiliyorsunuz dedi.  Çark, ayrıca bizi mahkemeye vereceği yolunda tehdit etti ve yazınızı tekzip edin dedi. Biz de kendisine haberi iyi okumasını önerdik. Biz soru sorduk birileri cevaplandırsın dedik. Elinde ki belgeleri de bizlere göndermesi halinde haber yapacağımızı da sözlerimize ekledik. Hakemin Sesi’nin tehditlere boyun eğmeyeceğini de kendisine hatırlattık.
 
MHK Başkanı Zekeriya Alp de aradı ve konuyu araştırdıklarını ifade etti ve Söz veriyorum en kısa sürede bizlere döneceğini, hatalı olanların cezasını çekeceğini söyledi. MHK üyesi Zihni Aksoy’da Yalova İHK Başkanına bunları neden kendisine yazılı olarak vermediğini söylediği iddia ediliyor.  
 
 
Ünsal Çimen Nasıl atladı?
 
Bu haberden sonra böyle bir haber de Muğla’dan geldi. Salim Çekiç kurulda görev yapıyordu. Her şeyden elini eteğini çekti ve arkadaşlarıyla vedalaştı. Vizesini de yaptırmadı. Klasman listeleri açıklandığında görüldü ki Salim Çekiç bölgesel gözlemci. 
Bu bölgeye Ünsal Çimen bakıyor. Onun adı talimatçı. Kurul içerisinde bu işe en çok kafa yoranlardan bir tanesi. Oğuz Sarvan’ın da has adamı. Çok şeyi birlikte yaparlar. Aklımıza şimdi şu soru geliyor? Adı talimatçıya çıkan Ünsal Çimen nasıl böyle bir hata yapar?
 
Şöyle bir fikir jimnastiği yapıyorum da aklıma şunlar geliyor.. Bu kurulda görev yapanlar Musa Soykarcı hariç Oğuz Sarvan’ın MHK başkanlığı döneminde birlikte çalıştılar. MHK Başkanı Zekeriya Alp de onları fazla sıkmadı. Hatta çok insancıl davrandı. Onlara güvendi. Ancak çeşitli defalar uyarılarda bulunmama rağmen alt liglerde ve illerde yaşanan olumsuzluklardan haberdar edilmedi.
Atamalarda öyle hatalar yapıldı ki bunlardan Zekeriya Alp haberdar olmadı. İllerinizde herhangi bir sorun var mı diye sorduğunda kurul üyeleri hayır başkanım her şey çok güzel gidiyor dendi.
 
 
Bu MHK, yolsuzlukların üstüne gidemedi.  Ulusal gazetelerde 44 il zan altında bırakılmasına rağmen hiç ses seda çıkmadı.
Bu klasmanların yapımı pek sağlıklı olmadı. Nedenine gelince; Futbolumuz şuan fulü durumda.. Takımların Avrupa’dan alabilecekleri ceza, Federasyonun 6+0+4 uygulanma kararı futbol ailesinde çalkalanıyor. İşte bu ortamda MHK, klasman listesi yaptılar. Liste açıklandığında görüldü ki İstanbul- İzmir ve Ankara ve de bunlara yakın olan bazı şehirlerin hakemleri ön plana çıktı. Anadolu hakemleri her zaman ki gibi garibanları oynadı. Bu arada öyle keyfi uygulamalar oldu ki bazı illerde teklif edilen isimler sıralamasında 1. Sırada olan ve sınavdan 100 alan kişiler yerine 4. Sıradaki 74 alan arkadaşın listeye girmesi dikkat çekti. Böyle niceleri.
 
MHK neden etkilenir?
 
Bir kere MHK’nın en rahat adamı Başkan Zekeriya Alp,, Neden derseniz; Başkan seçkin işadamı yanında 600 kişi çalışıyor ve federasyondan para almıyor. Bunun için son derece rahat. Diğerleri ise koltuktan gideriz diye son derece rahatsızlar. Nasıl rahatsız olmasınlar. Bir elleri yağda bir elleri balda. 5 yıldızlı oteller, uçaklar, Avrupa seyahatleri, dolgun maaş o koltukları cazip kılıyor. İddia ediyorum; Kurulda görev yapan hiçbir MHK üyesi dışarıda bir işyerinde çalışsın o maaşı kimse alamaz. Alırım diyen beri gelsin. Bizim kimsenin aldığı parada gözümüz yok. Gözü olanın gözü çıksın. Ama işlerini düzgün yapsınlar. Hep söylüyoruz. Hakemin adamı olmaz.. Hiç kimse hakemleri kendi adamım diye sağa sola lanse etmesinler.
Göreceksiniz; Yalova’dan sonra Muğla’dan talimata aykırı haber geldi. Başka illerden de gelirse hiç şaşırmayacağız.

Evet Sayın Zekeriya Alp, bu konulara çok acil neşter vurmanız bekleniyor..
 
 

Etiketler:

TALİMATLARDA HATA

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ