" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.87.253.202
Online Ziyaretçi: 13
Bugün Toplam: 5577
Dün Toplam: 5976
Genel Toplam: 15441219
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

TALİMATLAR ARAPSAÇI!

Tarih:

02 Haziran 2017 Cuma 01:59

Okunma:

3628

Yorum:

0     Yorum Yaz

TALİMATLAR ARAPSAÇI!

TALİMATLAR ARAPSAÇI!
Şimdiye kadar hep yazdık çizdik. Biz yazmaktan bıktık onlar talimatlarla oynamaktan bıkmadılar.
Sezon boyunca büyük eleştiri toplayan ve birçok kulübün şikâyetçi olduğu MHK, ilginç uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Öyle bir ara talimat yaptılar ki evlere şenlik.

Talimatları bir anayasa haline getirelim. Burası yaz- boz tahtası olmasın. Çok iyi bir ekip kurulmalı. Bir hakemliğin değişmeyecek anayasası hazırlanmalı diyoruz..

Her MHK’da bir talimatçı çıkıyor.. Bir anayasa olursa talimatçılarımızın katma değerleri düşecek sanki..!

Öyle talimatçılar gördük ki; Talimatları oğluna göre ayar çekti.. Yurt dışı diye KKTC onayı buldu. Öyle talimatçılar gördük ki sırf kendisi için talimat yaptı. Öyle talimatçılar gördük ki bu bizim çocuklar muhabbeti ile oldu bittiye gelindi.
Bir önceki MHK ulusal gözlemcileri tırpanladı. Tırpanı ulusala, bölgesele uyguladı ama güçleri Üst klasman gözlemcilerine yetmedi. Bu MHK bölgesele çıkacak 32 yaş grubunu 29’a çekerek son dakika golü attı.
Bir de öyle bir talimat var ki; akıl sır ermiyor.. Talimatları incelediğimde ilk gördüğümde inanamadım.
Bundan böyle il hakem kurulları Bölgesel Yardımcı Hakemlerini illerindeki Amatör müsabakalarda HAKEM olarak görevlendiremeyecekler. Bu U11-U13 ve U15’te  bile hakem olamayacaklar. Bu ne yaman çelişkidir ki gençleştireceğiz  dediğiniz BYH kadrosunun bırakma yaşı 38.. Madem öyle 29’da al 3 sene şans ver yukarıya çıkamazsa hemen indir. Niye 38? Hani bu yaştan sonra FİFA mı olacak?
İddia ediyorum bu aldığınız kararın arkasında duramayacaksınız.. İllerden gelen tepkiler sizi geri vitese takmaya zorlayacak.
Yetkililere bu konuyu aktardığımda aldığım cevap şöyle; Radikal bir karar. Bu kararımızın doğruluğu ileride daha iyi anlaşılacak. Avrupa’da 25 yaşında FİFA hakemi var. Bizde yaşı aşağıya çektik diyorlar. Ayrıca Anadolu’dan gelen seslere kulak verdik, ellerindeki kadro şişmiş genç hakemlerin önü açılsın diye yaşı aşağıya çektik dediler.  
Bizleri arayan İHK başkanları ağabey sesimizi duyur böyle karar olmaz diyenler MHK’ya  harika bir karar tebrik ediyoruz diyorlarmış.. Vallahi pes doğrusu. Bizim bu konular için  akşama kadar telefonlarımız susmuyor.
Güvendikleri talimat maddesi ise MHK ne derse o.. Sezon içinde değiştiririz muhabbeti.
Allah aşkına insanların akıllarıyla oynamayın.. Sevdiğim bir ağabeyim Ercan bizim komite böyle sen gelirsen istediğin gibi talimat yaparsın dedi.. Ben de dedim ki ağabey talimatla hiç uğraşmayız. Yapılır bir talimat hiç ama hiç değiştirilmez.. Enerji talimatlarla oynayarak kaybedilmemeli.
MHK bir kariyer planlaması yapması lazım. Yetenekli genç hakemleri bulduğunda patır patır çıkar yukarıya bu 10 olur 15 olur. Öyle her geleni buraya almazsın. Ahbap çavuş ilişkisi de olmasın içinde. Bunların üzerine nakış yap parlat sür sahalara..
Çok teferruata girmeyeceğim ama işin özü şöyle olmalı;

-Terfilerde iyi hakemi ve yardımcı hakemi bulduğunuzda yılına ve maç sayılarına bakmayınız.

-Terfilerde hakem ve yardımcı hakem yaşları aynı olmalı.

-Ulusal liglerde uzun yıllar hakemlik yapmış ama ara vermiş insanlara mutlaka gözlemcilikte şans verilmeli.
 
-Gözlemcilerin bırakma yaşları aynı olmalı.

-Hakemlerin klasmanlardaki bırakma yaşları aynı olmalı.
 
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ