" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 7
Bugün Toplam: 1235
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186899
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

TEKZİP YAZISI

Tarih:

09 Temmuz 2013 Salı 13:29

Okunma:

6060

Yorum:

0     Yorum Yaz

TEKZİP YAZISI

TEKZİP YAZISI

     HAKEMİN SESİ GAZETESİ
 
Tekzip İsteyen : Süleyman ÇARK
Muhatap :Ercan DURNA Hakemin Sesi İnternet Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Adres : Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:6 No:730 Şişli / İstanbul
e-posta: ercandurna@hotmail.com
Talep Konusu :Tekzip
Sayın Muhatap :İmtiyaz sahibi ve yazarı olduğunuz Hakemin Sesi İnternet Gazetesinde 07 Temmuz 2013 Pazar günü saat: 01:20'de yayına giren ''Duyun Yalovada neler olmuş ! MHK Talimatları tanımıyormu ''Başlıklı haberininiz ve 08 Temmuz 2013 Pazartesi günü Saat : 02:06'da yayıkna giren Talimatçıdan Talimat hatası başlıklı haberinizde ismim kullanılarak şahsım adına yapmış olduğunuz haber mesnetsiz ve gerçek dışıdır.
ANAYASA'NIN 32. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap Hakkı
 MADDE 32. – Düzeltme ve cevap hakkı, ancak kişilerin haysiyet ve şereflerine dokunulması veya kendileriyle ilgili gerçeğe aykırı yayınlar yapılması hallerinde tanınır ve kanunla düzenlenir.
 Düzeltme ve cevap yayımlanmazsa, yayımlanmasının gerekip gerekmediğine hâkim tarafından ilgilinin müracaat tarihinden itibaren en geç yedi gün içerisinde karar verilir.
 5187 SAYILI BASIN KANUNU'NUN 14. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap
 MADDE 14. — Süreli yayınlarda kişilerin şeref ve haysiyetini ihlâl edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması halinde, bundan zarar gören kişinin yayım tarihinden itibaren iki ay içinde göndereceği suç unsuru içermeyen, üçüncü kişilerin hukuken korunan menfaatlerine aykırı olmayan düzeltme ve cevap yazısını; sorumlu müdür hiçbir düzeltme ve ekleme yapmaksızın, günlük süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren en geç üç gün içinde, diğer süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren üç günden sonraki ilk nüshada, ilgili yayının yer aldığı sayfa ve sütunlarda, aynı puntolarla ve aynı şekilde yayımlamak zorundadır.hükmü gereği tekzip metni tarafınıza ulaştıktan sonra 3 gün içinde tekzip başlığı altında aynı sayfa aynı sütun aynı puntolarla yayınlanmasını talep ediyorum.aksi taktirde ilgili kanun gereği yasal hakkım olan mahkeme sürecinin tarafımdan başlatılacağını tarafınıza bildiririm.
 
                                                             TEKZİP
Sayın Muhatap İmtiyaz sahibi ve yazarı olduğunuz Hakemin Sesi İnternet Gazetesinde 07 Temmuz 2013 Pazar günü saat: 01:20'de yayına giren ''Duyun Yalovada neler olmuş ! MHK Talimatları tanımıyormu ''Başlıklı haberininizde İsmimin geçtiği'' Yalova’dan 2 kişi Önder Mazlum ve ''Süleyman Çark'' Bölgesel Yardımcı Hakem kadrosunda açıklandılar.
Şimdi soruyoruz: Bu arkadaşlar rapor aldılar mı? Sınava girdiler mi? Koştular mı? Ve Vize yaptırdılar mı? 
''Vize yaptırmayan'' birilerini hangi kriterlere göre klasmana alıyorsunuz?  Bu konuda kamuoyu sizden bir açıklama bekliyor.Diğer taraftan Yalova’da 2 il hakemi dikkat çekiyordu. Tolga Atasever ve Abdullah Çetinçelik bunlar yukarıya çıkmayı aslanlar gibi hak etmesine rağmen kimler çağrıldı dersiniz? Ben artık bölgeselde hakemlik yapmak istemiyoruz deyip ''vize yaptırmayanlar''.Şeklinde yapmış olduğunuz haber mesnetsiz,gerçeğe aykırıdır.2013-2014 sezonu Tff vizesi tarafımdan Yatırılmış ve Yalova Devlet Hastanesinden almış olduğum sağlık raporu nüshaları ekte gönderilmiştir.
Ayrıca 08 Temmuz 2013 Pazartesi günü Saat : 02:06'da yayına giren ''Talimatçıdan Talimat hatası'' başlıklı haberinizde ''
Yalova haberimiz hakem camiasında oldukça yankılandı. 
 
Hakemin Sesi’nin objektif ve tarafsızlık ilkesi ile yayın yapması takdir toplamaya devam ediyor. Bu haberden sonra bizleri tebrik edenler de oldu. Tehdit edenler de.. Yalova’dan adı geçen arkadaşlardan bir tanesi (Süleyman Çark) telefon ile  aradı ve ben sınava girmedim, ama vizemi yaptırdım.. Talimatlarda sınava girmeden de listeye girebilir(!) benim adımı bana sormadan nasıl haber yapabiliyorsunuz dedi.  Çark, ayrıca bizi mahkemeye vereceği yolunda tehdit etti ve yazınızı tekzip edin dedi. Biz de kendisine haberi iyi okumasını önerdik. Biz soru sorduk birileri cevaplandırsın dedik. Elinde ki belgeleri de bizlere göndermesi halinde haber yapacağımızı da sözlerimize ekledik. Hakemin Sesi’nin tehditlere boyun eğmeyeceğini de kendisine hatırlattık.'' konulu haberde ismim kullanılarak şahsım adına yapmış olduğunuz ve sizi tehdit ettiğimi yazdığınız haber mesnetsiz ve gerçek dışıdır.Hukuk Devletinde kişilerin hakkında gerçeğe aykırı haber yapılması halinde kişilerin kanunlarla adli süreç başlatması ve mahkemeye başvurması bir TEHDİT değil Hukuk Devletinin gereğidir.5187 SAYILI BASIN KANUNU'NUN 14. MADDESİ hükmü gereği tekzip metni tarafınıza ulaştıktan sonra 3 gün içinde tekzip başlığı altında aynı sayfa aynı sütun aynı puntolarla yayınlanmasını talep ediyorum.aksi taktirde ilgili kanun gereği yasal hakkım olan mahkeme sürecinin tarafımdan başlatılacağını tarafınıza bildiririm.Hakem Camiası ve kamuoyuna saygılarımla.
 
                                                                                
                                                                                                     SÜLEYMAN ÇARK
                                                                                            BÖLGESEL YARDIMCI HAKEM
 
 Etiketler:

TEKZİP

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ