" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 35.175.200.4
Online Ziyaretçi: 13
Bugün Toplam: 6184
Dün Toplam: 4558
Genel Toplam: 16547228
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

TFFHGD GENEL MERKEZİNDEN BASIN BİLDİRİSİ

Tarih:

28 Kasım 2018 Çarşamba 00:17

Okunma:

1055

Yorum:

0     Yorum Yaz

TFFHGD GENEL MERKEZİNDEN BASIN BİLDİRİSİ

TFFHGD GENEL MERKEZİNDEN BASIN BİLDİRİSİ
Futbol Liglerinin başlangıcından, günümüze kadar süregelen futbol oyununda; Hakemler olarak kulüplerimize ve güzide kulüplerimizin değerli taraftarlarına karşı görev bilinci içerisinde tarafsızlık ilkelerinden ayrılmayarak görevimizi ifa etmekteyiz. Görevimizi ifa ederken de kurumsal kimliğe zarar verecek art niyetli yönetim anlayışının içinde hiçbir zaman olmadık ve de olmayacağımızın bilinmesini isteriz. Takdir edersiniz ki lig tarihimizde bu düşüncede olmayan kişiler camiamızdan uzaklaştırılmış ve bunların bugün camiamız içerisinde olması da mümkün değildir. Kamuoyunun bildiği gibi 3 Temmuz sürecinde hiçbir arkadaşımızın yaşanılan süreçte olmaması en büyük kanıtımızdır. Fakat bugün 3 Temmuz sürecini yaşatanların boş durmadığı ve futbolda da kaosa sürüklenmemizi istemektedirler. Hangi spor dalı olursa olsun bir sporcunun yetişmesi en az 8-10 yıl gerekmektedir… Bir hakeminde yetişmesi bu süreleri kapsamaktadır. Alınan saha sonuçlarında her hatada bir hakemi feda etmek önceliğimiz olmamakla beraber hatanın da karşılığı Futbolun kendi kuralları içinde düşünülmelidir. Burada da Merkez Hakem Kuruluna görev düşmektedir. Yakın geçmişte soyunma odalarında hakemler alıkonularak, saldırıya ve hakaretlere maruz kalmış, tarafımızdan tasvip edilmeyen birçok yol denenmiş olmasına rağmen, bizler görev bilinci içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapma çabasında olduk ve olmaktayız.
Futbolun içinde her kategoride hatalar olmakta ve olacaktır. Önemli olan art niyetli ve bir yerlerden talimatla olmamasıdır.
Bugün dünya futbol hakemliğinde yeni bir sisteme geçilmektedir. Bu geçiş sürecinde elbette bizimde tasvip etmediğimiz hatalar olmaktadır. VAR’ın ilk uygulandığı Galatasaray-Akhisarspor maçı sonrası uygulamada doğabilecek olumsuzlukları, endişelerimizi bizler kamuoyu ile paylaşmıştık. Nasıl bir kulübün kadrosu yenilendikten sonra bir süreç yaşayabiliyorsa bizlerde bu süreçten geçmekteyiz. Bütün amacımız; doğru ve yerinde eğitimlerle bu dönemi bir an önce atlatıp, hakkaniyet içindeki görev anlayışımıza devam etmemizdir. Bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sn.Yıldırım DEMİRÖREN ve Yönetim Kurulu, İçimizden çıkan Merkez Hakem KuruluHakem ve Gözlemcilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu kamuoyu ile paylaşır, futbolun tüm paydaşlarına bu süreçte bizlere gerekli anlayışı göstereceğini ümit eder, kamuoyunu saygı ve sevgiyle kucaklarız.

T.F.F.H.G.D. GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 

Etiketler:

YORUMLAR

Muzaffer ÇEÇEN
BU AÇIKLAMADAN NE MAKSAT HASIL EDİLDİĞİNİ ANLAYAMADIM.LÜTFEN BİRİLERİ BUNU BİZE ANLATSIN.SADECE HAKEM VE GÖZLEMCİLERİN VE FEDERASYONUN YANINDA OLMAK NE İFADE EDİYOR?BÖYLE BEYLİK LAFLARI YILLARCA ÇOK İŞİTTİK.DAHA DOYURUCU AÇIKLAMALAR BEKLEMEK HAKKIMIZ OLSA GEREK.ELEŞTİRİDEN KİMSE KAÇMAMALIDIR.ARTIK,NE ŞİŞ YANSIN,NE KEBAP POLİTİKALARINDAN VAZGEÇMELİYİZ.SAYGILAR.
28 Kasım 2018 Çarşamba 15:37

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ