" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.87.253.202
Online Ziyaretçi: 20
Bugün Toplam: 5781
Dün Toplam: 5976
Genel Toplam: 15441423
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

VAR SİSTEMİ HAYATA GEÇİYOR

Tarih:

11 Ocak 2018 Perşembe 21:23

Okunma:

1230

Yorum:

0     Yorum Yaz

VAR SİSTEMİ HAYATA GEÇİYOR

VAR SİSTEMİ HAYATA GEÇİYOR
22 Süper lig hakemi hafta sonu oynanacak U 19 maçlarında VAR sitemini online olarak çevrim içi uygulayacaklar. Esas hedef ise Hedef Türkiye Kupası maçlarına yetiştirmek.

VAR sistemi, "Bu futbol için bir projedir, hakemler için değildir. Asıl hedef de futbolda adalettir. 20 saniyede bir pozisyon incelenemez. 20 saniye içinde medya vasıtasıyla herkes bir fikir sahibi oluyor ve karar verecek olan kişi de bundan habersiz bir şekilde karar veriyor. Bu proje sadece çok büyük bariz hatalarda hakeme yardım etmek için vardır"

VAR sisteminin temel felsefesinin, en az müdahale ile en fazla yarar sağlamaktır.

Hakem hatalarının önüne de geçmek için VAR sistemi uygulanmaya başlanacak.

Bu sitem de çok mükemmel değil, bunu FİFA ve UEFA’da biliyor ancak bazı çok önemli hataların önüne geçmek için çaba sarf ediliyor.

VAR gri alanları kapsamıyor, açık ve bariz hataları kapsıyor. Her şeyin sonunda son kararı yine hakem verecek. Hakem her zaman sahada kararı veren kişi olarak kalacaktır. 

Etiketler:

YORUMLAR

Metin Yılmaz
\"Bu futbol için bir projedir, hakemler için değildir.\" Sözünüzü kabul etmiyorum. Kimler VAR hakemi? Süper Lig kadrosundakiler kısaca bi hafta Hakem Bir Hafta 4 Bir Hafta VAR Gelsin paralar kısaca.. Bu camiada iyi yetişmiş kenarda bu işi yapacak kimseler yok mu? elbette var ama onlar hiç bi şekilde düşünülmezler. İşin özü aynı kaymak yiyen aynı kişiler yemeyede devam edicekler.
11 Ocak 2018 Perşembe 22:56

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ