" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.167.15.6
Online Ziyaretçi: 18
Bugün Toplam: 6338
Dün Toplam: 7487
Genel Toplam: 15210249
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

YANLIŞ ALGI ORTADAN KALKTI!

Tarih:

17 Kasım 2017 Cuma 00:53

Okunma:

3566

Yorum:

0     Yorum Yaz

YANLIŞ ALGI ORTADAN KALKTI!

YANLIŞ ALGI ORTADAN KALKTI!
 
TFF, 11 Temmuz 2015 tarihinde Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanlğı’na Kuddusi Müftüoğlu’nu, kurula ise;"Bünyamin Gezer, Hakan Özkan, İsmet Cengiz, Erdal Güleç, Zafer Demir, Yıldıray Aslan, Hikmet Öksüzoğlu, Sadettin Güler’i atadı.
 
15 Temmuz 2016 tarihinde Darbe Girişimi Yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu, resmi sitesinde  667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarında açığa alınan; temsilci, hakem ve gözlemcilerin Federasyon ile ilişkilerinin kesildiğini duyurmuştu.
Bu arada TFF bazı kurulların istifasını istedi. (31 Temmuz 2016) Bu kurullar arasında MHK’da vardı.
2 Ağustos 2016 tarihinde ise Türkiye Futbol FederasyonuYönetim Kurulu istifasını sunan kurullar arasında yer alan Merkez Hakem Kurulu'nun başkan ve üyelerinin istifalarını görülen lüzum üzerine kabul etmiştir diye sayfalarından duyurdu.
 
O günlerde görevlerinden alınan çok sayıda insan oldu. Kuddusi Müftüoğlu MHK’sının da bu tarihlere denk gelmesi sanki kurul FETÖ’den gitti imajı yarattı..! Taaki bugüne kadar.
Hakem camiasını en ince detaylarına kadar takip eden Hakemin Sesi bugün bir olayı yakaladı.
Bugüne kadar Bilgi bankasına girildiğinde MHK’da bulunan kişilerin isimleri gözükmüyordu. Bugün ise girildiğinde Klasman dışı (Eski ) yazıyor.
Edinilen bilgilere göre ; Bunun anlamının içeriği ise bu kişilerin FETÖ ile bağlantılarından dolayı görevlerinden alınmadığı, vize yapmadıklarından dolayı da görev verilmediği yönünde.
FETÖ ile ilgili olduğu iddia edilen isimlerin ise bilgi bankasına girildiğinde Uygun kayıt bulunamadı yazıyor.
Kuddusi Müftüoğlu MHK’sında yer alan kişileri tek tek taradık. 2 isme gözlemciler hanesinde rastlayamadık. Bunlar Bünyamin Gezer ve Yıldıray Arslan. Hakem bölümüne baktığımızda bıraktı yazıyor. 
Ayrıca bu kişiler vizelerini yaptırdıklarında MHK uygun gördüğü takdirde gözlemcilik görevlerine dönebilir..
 
 
  

Etiketler:

YORUMLAR

Kemal Taş
Sevgili Ercan kardeşim; daha önceki yazılarımda bu konudaki yapılan yanlışları tekrar etmeden, bu yazınız üzerine yazılan yorumları da hesaba katarak ben de şöyle başlık halinde tekrarlarımı arz edeyim. TFF\'da görevlendirilen bu insanların çoğu Türkiyem\'in her yerinde ve her şartlarında Hakem, Gözlemci v.s görevleri liyakatla yapan kişilerdir. Hatta hakemliğin ekonomik şartlarının bu gün kadar popüler olmadığı o, zamanda bu görevlerini Türk sporuna hizmet adına yapmışlardır. Bu kardeşlerimin bir çoğu çalıştıkları kurumlarında takdire şayan kişilikleri, doğru, dürüst ve kritik görevlrde bulunmuş kişilerdir. Hatta bir çoğu Ülkesini, Şerefini, üst seviyede tutmuş insanlardır. Bizde bir Ata sözü var dır: \" Şeriatın kestiği kılıç acıtmaz\" diye. Kimsenin şu an o ballı koltuklarda oturanların makamlarında gözleri yok. Tek istekleri bu insanların uğramış oldukları yanlışlıktan dolayı spora hizmetten alıkonulan itibarlarının doğrulukla tescil edilmesidir. Bu değerlerimize yapılan yanlışlığın bitirilmesi gerekir. Not eğer resmi belge olmamasına rağmen bu aileleri mağdur edenler varsa kanun önünde bunu geciktirenler hakkında gerekli işlemler yapılmalıdır. Saygılarımla.. Kemal Taş - Diyarbekir
22 Kasım 2017 Çarşamba 21:31
Ahmet Soylu
BU isimlere kimler aracı oldu da TFF bilgi bankasında 15 ay sonra tekrar yazıldı. Eski MHK gibi mağdur olan bu camiaya yıllarını vermiş diğer insanların suçu ne? Yanlış algı sadece belli kişileri kapsamamalı. Burada başta TFF MHK ve TFFHGD büyük iş düşüyor. İnsanları bu kadar mağdur etmeyiniz. FETÖ ile ilişkisi olan kim varsa isimleri korkmadan yayınlayın ilişkisi olmayan yanlış algıları da görevlere iade ediniz. Hukuk ve adalet varsa belli kişilere işlememeli mağdur olan herkesi kapsamalı. Sorumlu kişileri göreve davet ediyoruz biran önce yanlış algıları ortadan kaldırınız.
20 Kasım 2017 Pazartesi 16:21
Ahmet derman
Sadettin uzun zamandır ortalıkta yok bu haberden sonra gelir artık hem olmayan birşey nasıl iade edilir anlayamadık ercan bey...
19 Kasım 2017 Pazar 01:46
MUZAFFER ÇEÇEN
HASAN CANKURT BEYEFENDİNİN GÖRÜŞLERİNE TAMAMEN KATILIYORUM.MAĞDUR ARKADAŞLARIMIZIN ESKİ GÖREVLERİNE DÖNMEDEN İADE-İ İTİBAR OLMAZ;OLUMSUZ ALGI DA ORTADAN KALKMAZ.EĞER GERÇEKTEN HAK,HUKUK,ADALET KAVRAMLARI VARSA GEREĞİ YAPILMALIDIR.HERKESE SELAMLARIMI GÖNDERİYORUM.ERCAN HOCAYA DA, BU KONUYU GÜNDEME GETİRDİĞİ İÇİN AYRICA MİNNETTARIZ.
17 Kasım 2017 Cuma 19:58
hasan cankurt
Sayın Ercan hocam biz mağdurlar olarak 15 temmuzdan sonra TFF Bilgi bankasına bakıyoruz Hakem ve gözlemci kısmında Kuddusi MÜFTÜOĞLU ve MHK üyelerinin ve diğer mağdur olan kişilerin isimleri karşısında \"UYGUN KAYIT BULUNAMADI\" yazıyordu. Hakem kısmında da düne kadar MHk üyelerinin hepsinde aynı yazı vardı. Burada ismi olmayan arkadaşların çoğu kamu kurumunda çalışıyor ve haklarında açılmış ne sorgu ne de soruşturma var.İnsanları karalamak bu kadarmı kolay FETÖ ile ilişkileri olanlarda bu yazı var demek direkt insanları yargısız idam etmektir. Yapılacak çok basit iş güvenlik soruşturması yapılaşa 3 ayda sonuçlanıyor bir buçuk sene oldu halen \"İkinci bir bildiriye kadar görevleriniz iptal edildi\" diye yazı gönderenlere ellerinde her türlü belge olmasına rağmen ve federasyona defalarca göndermelerine rağmen ikinci bir bildiriyi yapamıyorlar. Ercan hocam sizden ricam madem bu yazıyı yazdınız sonucunu getirmeniz. FETÖ ile bağlantısı olan kim varsa temizlensin mağdur olanların haklarıda iade edilsin burada isim önemli değil kuddusi olmuş ismet olmuş karşınızda onuruyla şerefiyle mücadele eden insanlar var. Bizim elimizde cumhuriyet başsavcılığı çalıştığımız resmi kurum. bimer, cimer, valilik ve çeşitli yerlerden alınmış haklarında soruşturma bulunmamaktadır diye resmi yazılar var bunların hepsi MHK ve TFF de mevcut gönderdik. İnsanları daha fazla üzmesinler herkesin bir ailesi şerefi ve çevresi var. Bu işi devre arasına kadar sonuçlandırıp mağdur edilen hakları yenilen arkadaşları görevlerine iade edip isimlerini bilgi bankasında yayınlasınlar. Saygılar sunarım.
17 Kasım 2017 Cuma 11:04
MUZAFFER ÇEÇEN
17 KASIM 2017 SAAT 1015 İTİBARİYLE YUKARIDA SAYDIĞINIZ İSİMLERİN TFF DE KAYITLARI GÖZÜKMÜYOR.ACABA DAHA ÖNCE SEHVEN Mİ YAYINLADILAR.ÇÜNKÜ SEHVEN YAPMAK MODA OLDU DA ONDAN.İADE-İ İTİBAR BAŞLIĞI DA PEK UYGUN DÜŞMEMİŞ.SAYGILAR.
17 Kasım 2017 Cuma 10:17

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ