" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 1117
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186781
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

YAP HATAYI GÜNDEMDE KAL!

Tarih:

25 Mayıs 2014 Pazar 00:12

Okunma:

5012

Yorum:

0     Yorum Yaz

YAP HATAYI GÜNDEMDE KAL!

YAP HATAYI GÜNDEMDE KAL!
Bugün İstanbul’da yapılan çok önemli bir panelde moderatörlük yaptım. Çok sayıda gazeteci ve yazarları idare ettim. Panel bittiğinde tebrikleri kabul ederken Adana’dan bir telefon geldi ve burada sınav skandalı yaşandığını söyledi. Aranılan saat ise sınavdan çıktıktan tamı tamamına 2 dakika sonra. Bu da Hakemin Sesi’nin gücü olsa gerek.

Bizde anında 2 bölgesel hakem kurulu üyesi Kadir Tozlu ve Yusuf Emre’yi aradık. Her ikisi de açmadı. Daha sonra Yusuf Emre’yi tekrar aradığımızda Yüksel Okçuoğlu açtı. Sınavda kaç kişinin soru kitapçığının olmadığını söylediğimizde yok böyle bir şey dedi. Biz de ısrarla olduğunu iddia ettik. Okçuoğlu, bunun kimden geldiğini söyledi ve söyle hakemliğini bitirelim dedi. Biz de şimdiye kadar hiçbir haber kaynağımızı deşifre etmediğimizi söyledik ve haber vereni değil de hata yapanı bitirin deyip telefonu kapattık.

Şimdi gelelim işin iç yüzüne..

Tüm bölgelerde olduğu gibi Adana’da da sınavlar yapıldı. Sınavda önce cevap formu dağıtılır. Form kişiye özel gelir. Formda sadece imza yeri boştur. Sınavda 2 çeşit sınav kitapçığı var. SINAV TİPİ 1- SINAV TİPİ 2 Kitapçıklar dağıtılır. Bazılarının kitapçığı olmadığı anlaşılır. 17.00 de başlaması gereken sınav 17.10 da başlar ve 50 dakika sürer. Kitapçıkları olmayanlar dışarı çıkarılır ve Ankara’da yapılacak mazeret sınavına girecekleri söylenir.

Sorumlusu kim?

Burada yaşanan skandalın sorumlusu kim? Eskiden olsa kesinlikle Hakem İşleri Müdürü derdik. Şimdilerde Hakem İşleri Müdürü sıradan bir memur konumunda.

Eskiden MHK toplantılarına katılır ve alınan her karardan haberdar olurdu. Önce Sürhat Müniroğlu’nu pasifize ettiler daha sonra Burçin Keskin aynı konuma büründü. Hakem işleri eski müdürlerinin yetkileri onlarda hiç olmadı.  

Burada en önemli faktör soruların nerede bastırıldığı.. Edindiğimiz bilgilere göre Eğitimden sorumlu MHK üyesi Zihni Aksoy Ankara’da bastırmış. Esas sorumlu o olsa gerek.

MHK Başkanı Zekeriya Alp, her ne hikmetse hata yapan kurul üyelerine asla toz kondurmuyor. O zaman hata yapan ve düşük not alan hakemlerin günahı ne?

O kadar çok hata yapıldı ki biz yazmaktan bıktık bazı kurul üyeleri hata yapmaktan bıkmadı. Kelle koparmak için neden haberi verenler aranır acaba?
Hata yapanlar yanı başınızda . Başka suçlu aramaya ne gerek var. İstediğiniz gibi hata yapın nasıl olsa hesap soran yok. Her hataya basit bir olay büyütmeye gerek yok deniyor. Diyarbakır da olduğu gibi.

Benim anlamadığım bir olay var.. İddialara göre tahmini 40-50 kişinin soru kitapçığı gelmedi. MHK başkanvekili Yüksel Okçuoğlu da orada akıllarına soru kitapçığının fotokopisinin çektirilmesi gelmedi mi?
Ne olurdu? O kişiler bir sınıfa alınır ve fotokopilerle sınav yapılırdı..

Şimdi ne olacak? Soru kitapçıkları olmayan hakemler Ankara’da mazeret sınavına girecekler. Gidiş geliş yol ve gıda masrafları ceplerinden. Bir başkasının hatasını hakemler çekecek ve buna da basit bir hata denecek. Vay benim memleketimin duyarlı insanları..
Şeytanın avukatlığına soyunmayalım ama akıllara şunlar geliyor..Bu seneki sorular daha basitti. Hadi diyelim mazerette zor soru çıktı ve bu mağdur hakemler başarısız olursa ikinci darbe yemezler mi?,
TFF geçen hafta oynanan maçların hakem ücretlerini Soma’ya bağışlayacaklarını söylediler. Hakemlerin görüşleri alındı mı? Hayır. Emrivaki yapılacağına hakemlere bir çağrı yapsalardı ve hakemler kendileri onaylasaydılar daha anlamlı olmaz mıydı?
Madem hakemlerden alınıyor neden MHK üyelerinden para istenmedi? Maaşları hani hep dillerde dolaşıyor ya? Veya neden MHK üyeleri ben maaşımın şu kadarını bağışlıyorum demediler? Dedilerse biz mi duymadık.
Burada bir hata vardır. “Ey suçlu ayağa kalk”
Böyle gidişle kimsenin ayağa kalkacak hali yok. Nasıl olsa hata bağımlısı olduk. Nedense hata yapanlar hep aynı isimler. Onların yüzünden diğer MHK üyeleri de zarar görüyor.
Siz hata yapmaya devam edin bizde yazmaya.. Hadi bakalım kolay gelsin..  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ