" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.204.55.168
Online Ziyaretçi: 19
Bugün Toplam: 11716
Dün Toplam: 8925
Genel Toplam: 18736745
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

YENİ EĞİTİMCİLER GELİYOR!

Tarih:

07 Şubat 2020 Cuma 15:04

Okunma:

2391

Yorum:

0     Yorum Yaz

YENİ EĞİTİMCİLER GELİYOR!

YENİ EĞİTİMCİLER GELİYOR!
MHK Hakem Gelişim Programları'nın en önemli ayaklarından biri olan Eğitimci Eğitimleri Semineri'nin 5.cisi 4-5 Şubat 2020 tarihleri arasında TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlendi.
MHK Bölge Sorumluları tarafından belirlenen ve MHK Başkanı Zekeriya Alp tarafından onaylanan eğitimciler seminerlere tabi tutuldular.
 
MHK-FGD işbirliği ile düzenlenen seminerleri FGD Eğitim Kurulu Koordinatörü Dr. Erden Or ve Hakem Gelişim Danışmanı Burçin Keskin başarıyla yönetti.  Ulusal Eğitimci Sabahattin Şahin’de eğitimci olarak katıldı.

Hakem Eğitimcileri, yaptıkları sunumlar sonrası, karşılıklı değerlendirmede bulundular. Seminerde ayrıca, 2019-2020 sezonunda şimdiye kadar uygulanan İl Eğitimleriyle ilgili fikir alışverişi yapılıp, sistemin geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.

Buraya katılan eğitimci adayları eğitim kurulu tarafından değerlendirilecek ve başarılı olanlar illerinde eğitimci olarak göreve başlayacaklar.

EĞİTİM SEMİNERİNE  KİMLER KATILDI?

KAMİL
DERTOP
TEKİRDAĞ
SİNAN
DOĞAN
TEKİRDAĞ
BİLAL
TURAN
EDİRNE
HALUK
DEMİRELİ
KIRKLARELİ
BURHAN
AYAR
KIRKLARELİ
MUSTAFA
KÖSEOĞLU
ÇANAKKALE
MESUT
ÇARIK
ESKİŞEHİR
YILMAZ
KALK
SAKARYA
ALPER
ÇETİN
KOCAELİ
ONUR
BALCI
YALOVA
MEHMET
BAYIR
BOLU
BARIŞ
YÜKSEKTEPE
SİVAS
MUHARREM
YILMAZ
ANKARA
ESER
BİRİNCİ
ANKARA
YAŞAR
FİLİZ
İSTANBUL
HAKAN
CEYLAN
İZMİR
GÜRCAN
TEMİZEL
İZMİR
ÜMİT
ÖZTÜRK
DENİZLİ
MURAT
TÜRKER
MANİSA
MEHMET FATİH
GÖKÇE
MUĞLA
AHMET EŞREF
SARI
ANTALYA
ÖMER KÜRŞAT
TÜFEKÇİ
ISPARTA
SABİT
HACIÖMEROĞLU
TRABZON
MÜRVET
SEZER
GİRESUN
MURAT
KÖMÜRCÜ
GÜMÜŞHANE
FEYZULLAH
SAYGILI
TOKAT
ZORBAY
KÜÇÜK
ADANA
ALİ
TATLICIOĞLU
HATAY
AHMET
EŞMEKAYA
KARAMAN
MEHMET
GÜVEN
MERSİN
ÖMER
ÇOMRUK
NİĞDE
ENGİN
GÖKÇE
DİYARBAKIR
İSMAİL HAKKI
DANIŞ
SİİRT
MURAT
YAVUZ
ELAZIĞ
GÜRKAN
YAYAR
IĞDIR

  
Etiketler:

YORUMLAR

Mehmet Saim Ulutan
Merkez hakem kurulu üyeleri kendi bölgelerini iyice taramadan kendilerine yakın kimseleri eğitici olarak gösteriyorlar, Merkez hakem kurulu başkanı hakemliğin içinden gelmediği için listeyi hemen onaylıyor. Türkiye genelinde o kadar güzel ve değerli eğitimci hocalar varki teklif edilse hemen gelirler ve hakemlik camiası çok şeyler kazanır. Her ilde iki tane çok iyi ders anlatan bir hoca ile iki tane çok iyi hakem yetiştiren Mentör olsa inanın Türkiye ' de iki yılda çok iyi hakemler çıkar. İllerde hakeme yardım edecek ve yol gösterecek Mentörler yok. Hakemler sahada yalnız başına kalıyorlar. Çok iyi hakemlerin yetişmesi için Aynı Altınordu takımı gibi Alt yapı hakemliği yapılmalı, Mentör ve eğitimci hocalarla yetişen hakem çok çabuk yetişir. EĞİTİMCİNİN VE HOCALIĞIN yaşı olmamalıdır. 1 - Yeterki Hakemliğin içinden gelmeli 2 - Yüksek tahsilli ve hatta varsa Master ve doktorası olanlar tercih edilmeli 3 - Fonetik ve Diksiyonu ( Konuşma ve anlatım sanatı. ) Çok düzgün olmalı. Böyle kişileri Merkez hakem kurulu eğitim kurulu kısa bir eğitimden geçirdikten sonra bölgelerine göndererek hakem yetiştirmelerini isteyecektir. Hakemlik Mentör yaşını sırf Abdurrahman Arıcı için özel kanunla 70 yaşına çıkardılar ama kimse bu kanundan faydalanmıyor. Eğitimci ve Mentör yeter ki dinç olsun buda ders için yeterli olur kanısındayım. Sevgi ve saygılarımla. Eski spor yazarı - Eski Futbolcu - Eski Milli futbol hakemi - Eski T.F.F. Klasman Gözlemcisi ve hakem hocası.
17 Şubat 2020 Pazartesi 18:07

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ